wędka mikado ultraviolet - Ciężar wyrzutu wędki

/ 31 odpowiedzi
sapek

Taaaaaak, sam do ostatniego wtorku nie miałem typowego feedera, więc jako druga wędka na Odrę szedł spining (c.w. do 30 gr) - jeden z tych moich "niezniszczalnych z Tesco po 20 zł/szt." , z nią koszyczek 40 gr. Da się. Delikatne płynne rzuty i się da. Z tym, że za daleko tym nie rzucisz, ot tak z 30 metrów. Co prawda wszyscy dokoła się śmieją jak się patyczkuję z wyrzutem, ale po wytłumaczeniu o co chodzi przestają i podchodzą sprawdzać co to za takie super wytrzymałe wędki :) A jutro testuje swojego pierwszego feedera i 'połamańca' - spiningi odstawiam w kąt.

pozdrawiam
Bartek (2010/04/08 09:25)

pangaz4

tak jak koledzy pisali trzeba przestrzegać ciężaru wyrzutu jaki ustalił producent wędziska bo inaczej możesz pożegnać się z całkiem nowiutką wędką  a szkoda by było (2010/04/08 10:47)

kordiusz

Witam. Jak się ma Ciężar wyrzutu wędziska do wielkości holowanej ryby? Czy na wędzisko o większym ciężarze wyrzutu można wyciągać większą rybę?  (2010/05/04 20:31)

sacha

Witam. Jak się ma Ciężar wyrzutu wędziska do wielkości holowanej ryby? Czy na wędzisko o większym ciężarze wyrzutu można wyciągać większą rybę?

CW nijak się ma do wielkości ryby.Jeśli weźmiesz wędkę z jakiegoś targu z cw do np. 50g czy 100g to masz takie same szanse wyholowania 10kg szczupaka jak na wędkę z cw. do 25 czy 30g ale jakiejś solidnej firmy.Inna rzecz że jak Ci siądzie na hak sum 40kg przy wędce np.
Shimano BeastMaster do 100g i źle wyregulowanym hamulcu to się wędka rozleci jaka by nie była.Ja do wędki z cw. 10g zakładam 25-30g główkę i bardzo dobrze mi się łowi a kontrolnie na wodzie 20-25m łowiłem w Bałtyku na gumy na główkach 30g dorsze.
Nie mogę jednak zagwarantować że wędki z niższej półki cenowej napis cw mają zgodny ze stanem faktycznym.Panowie,umówmy się że firma X zamawiając w Chinach 50tys. feederów każe napisać na blankach cw. 100g i jest ok.Za tydzień firma Y na takich samych blankach każe napisać cw. 150g i myślicie że co?Struktura komponentów się zmieni?Wzmocnią blanki?
Wnioski pozostawiam kolegom.
(2010/05/04 21:44)

krzysiek1508

ja kupilem federa firmy k.... bez reklam kosztowal 160 zl ma ciezar wyzutu 150 gr ale z doswiadczenia wiem ze im mniejszy koszyk tym wygodniej i dalej sie zuca. warto zaiwestowac w dobry sprzet jest na lata a lapie na swoim nawet plotki po 15 cm. jak masz na wedce ciezar wyrzutu 20 gr?? to zaneta tyle warzy a koszyk?? szkoda wedki (2010/05/04 22:07)

kazik

Wędzisko o ciężarze wyrzutowym 25 g. raczej nadaje się na łowienie spinningowe , niż jako gruntówka . Możesz go użyć jedynie do lekkich ciężarów takich do 20 g i raczej to mogą być ciężarki niż koszyczki zanętowe . Przekroczenie ciężaru wyrzutowego grozi złamaniem go podczas wyrzutu . Najlepiej zaopatrzyć się w typowe wędziska gruntowe o większym ciężarze wyrzutowym . Niejednokrotnie widziałem jak takie przeciążone wędki łamały się i przeważnie pękają w szczytowej , lub środkowej części , gdzie naprawa jest prawie nie możliwa.

(2010/05/04 23:27)