Wędka karpiowa do 500zł

/ 19 odpowiedzi
Witam. Jaką wędkę do ok 500zł polecacie do łowienia karpi z brzegu? Rzuty jak na razie do 40m(więcej nie potrzebuję), ale może to się zmienić z biegiem czasu więc odpada parabolik.
Na razie obstaję przy tych typach:
-Anaconda Power Carp II
-Shimano BeastMaster BX Carp
-Chub Outkast Plus

Nie podaję chwilowo dokładnych wymiarów, bo najpierw chcę usłyszeć ogólną opinię o tych wędkach, a potem sam pojadę do Poznania, bądź Bydgoszczy, żeby tą wędkę przymierzyć. Macie może inne propozycje? Zależy mi, żeby wędka pracowała i wybaczała błędy, bo jestem młodym wędkarzem, ale też, żeby był w niej spory zapas mocy do zatrzymania dziada, jak będzie szedł w jakieś zaczepy. Anacondzie podoba mi się gwarancja i bardzo ładne wykonanie, Chub - niby dożywotni, ale słyszałem już o kilku  problemach z reklamacją, BeastMaster - najbardziej tajemnicza wędka dla mnie i bardzo mało o niej wiem. Jak jeszcze nie napisałem jakiejś szczególnej informacji to piszcie. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. Dawid. :)
JKarp

CześćPięć lat użytkuję Chuby 12"/3lbs plus.Problemów z jakością nie miałem. Akcja wędki progresywna.Na co dzień używam ciężarków 90-100 g łowiąc z rzutów.Wiele naczytałem się jakoby te wędki były jak kije od szczotki - oczywiście nie jest to prawdą. Nawet dwu kilowy karpik jest w stanie zmusić wędkę do ugięcia - oczywiście im większy tym bardziej. Za to przy rzucie wędka zachowuje się jak katapulta.
Oczywiście Andzia i Shimano to też klasa ale nie miałem w ręku więc nic nie powiem. No u Przemka pięć lat gwarancji a Andzie.
JK
(2013/07/10 15:43)

piotrwaszak71

Tylko i wyłącznie Nash Entity Rods. Opis tej wędki na stronie przedstawiciela to 100% prawdy, po tym co pokazał mi Paweł Kiermaszek na targach w Poznaniu (wyginałem ją z całych sił we wszystkie możliwe strony) postanowiłem kupić dwie 2,75. Rzuty ciężarkiem 140g ponad 100m żaden problem (2,75!), hol mistrzostwo lekka, mięciutka przy niesamowitej mocy.  (2013/07/11 09:47)

użytkownik159108

Na karpia hmm... Proponuje wędkę Shimano Alivio DX specimed lub Daiwe black WidowWidzisz też jestemm na kupnie wędki na karpia tyle że ja potrzebuje ich aż 3 sztuki (2013/07/11 10:11)

JKarp

CześćPaweł miałem tę wędkę w ręku w Carpshopie na otwarciu w Warszawie.Powiem, że nie powaliła mnie ta wędka na kolana ale każdy woli co innego.
To miałem w rękach i nawet mi podchodziła tylko ta cena jakby wtedy mi nie pasowała ;-)Za to teraz cena jest hm...Tylko brać:http://baitbox.pl/product_info.php?cPath=9_10&products_id=1827
JK (2013/07/11 10:16)

JKarp

Na karpia hmm... Proponuje wędkę Shimano Alivio DX specimed lub Daiwe black Widow
Widzisz też jestemm na kupnie wędki na karpia tyle że ja potrzebuje ich aż 3 sztuki

Witam. Jaką wędkę do ok 500zł polecacie do łowienia karpi z brzegu? Rzuty jak na razie do 40m(więcej nie potrzebuję), ale może to się zmienić z biegiem czasu więc odpada parabolik. 

JK (2013/07/11 10:24)

LissioR

Shimano ma już DXy? Hehe mam jedną wędkę, ale z serii CX 2.75 i jest bardzo miękka. ;) Czasami nawet z nudów jak nic nie bierze, łowię nią sobie na spławik i czuć każdego leszczyka. Teraz jednak szukam wędki, którą będę mógł zatrzymać karpia przed wjazdem np. w krzoki. ;) Już udało mi się 3 karpie z jeziorka dygnąć i dwa stracić (jestem młody i dla mnie to szczytowe osiągnięcia :D), ale właśnie ten mój shimano alivio ledwo tam dawał radę. Jako, że zarobiłem trochę kaski chcę właśnie zainwestować w jedną porządną wędkę. Mówię 40m, bo na razie nie mam możliwości karmienia na dalszych odległościach, a nad tym jeziorem dalszy zasięg nie jest wymagany. Jednak uparłem się na coś sztywniejszego, a i z wyglądu taka Anaconda naprawdę mi się podoba. Jednak, że jest to 500zł, a nie 200zł chcę zaczerpnąć opinii ekspertów jakie jeszcze dobre kije widzieli w tej cenie. (2013/07/11 15:00)

LissioR

CześćPaweł miałem tę wędkę w ręku w Carpshopie na otwarciu w Warszawie.Powiem, że nie powaliła mnie ta wędka na kolana ale każdy woli co innego.
To miałem w rękach i nawet mi podchodziła tylko ta cena jakby wtedy mi nie pasowała ;-)Za to teraz cena jest hm...Tylko brać:http://baitbox.pl/product_info.php?cPath=9_10&products_id=1827
JK

Nie działa link. W sensie brak produktu. A można wiedzieć co to była za wędka?:) Aha i trzymał ktoś tutaj w ręku Anacondę Power Carp II? Miałem okazję rzucać Power Carpiem, ale I w wersji 3-3.25lbs, 3.9m i szczerze mówiąc mimo, że wędka piękna, coś mi w niej nie pasowało. :)  Z tego co widziałem II ma w ogóle inną pracę. Zwłaszcza po tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=LQZpeVXQlVM Karp mały nie jest a wędka z ugięciem 2.75lbs pracuje z wielkim zapasem mocy, co totalnie różni ją od poprzedniczki. Jaśli ktoś trzymał ten kijek i wiedziałby, czy jest wielka różnica między 2 i 3 składem i jak z pracą na większych rybach: miło będzie jak się wypowie. :) Chyba, że jak już wcześniej pisałem - macie inne propozycje. (2013/07/11 15:13)

JKarp

Cześć
To był Sonik który kosztował 900 zł a przecena na 499 zł :-((((
Niestety w rękach nie miałem a w zasadzie miałem przez chwilę jedynkę ale nie na tyle długo żeby się wypowiedzieć.
Jest ale w innym miejscu ;-)
http://baitbox.pl/product_info.php?cPath=9_10&products_id=1827

A jak nie to szukaj wędek Sonik :Sonik - SK4 Carp Rod 12ft 3lb WYPRZEDAŻ MODELI Z ROCZNIKA 2012
JK (2013/07/11 16:37)

LissioR

Boże! :D Dlaczego takie tanie?? :O O Sonikach to tylko słyszałem. Ale taki coś raczej przebije wszystkie wymienione wędki. :) (2013/07/11 18:07)

LissioR

Nie wiem, czy jestem gotowy mieć coś tak drogiego. ;) Ale za 500zł raczej nic lepszego nie znajdę. Będę myślał między tym, a Anacondą, ale jeśli przez 3 dni jeszcze się utrzymają w sklepie do chyba zakupuję tego sonika. Chociaż znając życie pewnie ktoś wykupi. :) (2013/07/11 18:27)

buba0sparx

Nie wiem o jakich sonikach jest mowa ale ja posiadam wersję sk4 3lb 12ft . Te kijki to dwie półki wyżej od beastmasterów które posiadałem jeszcze w zeszłym sezonie. Jeśli chodzi natomisat o chub-y plus to nie dostrzegam dużych różnic w pracy pomiedzy bestmasterem bx w wersji P a nimi , kijki na takim samym poziomie . Tak czy inaczej ze wszystkich wymienionych kijków , każdy spełni twoje oczekiwania. (2013/07/12 07:18)

JKarp

CześćKurcze sam mam chęć sobie kupić te kijki ;-)Tym bardziej, że nowe kręcioły mam to i kijaszki nowe by się zdały.No cena jest bardzo dobra a jakość chyba idzie w parze z ceną.Dawid zadzwoń i zapytaj skąd taka przecena ale moim zdaniem chodzi o wyprzedaż wędek z 2012 roku co jest napisane w opisie.JK (2013/07/12 08:12)

LissioR

No właśnie, a Ja nie wiem, czy jest sens kupić taką tykę. Na pewno jest lepsza od anacondy, ale z tego co czytam jest to już kij dla profesjonalistów. :) Leciutka, więc i wypada mieć dobry kołowrotek, a Ja mam Magic Runnera IV co raczej nie jest szczytem finezji i delikatności. :D Moim zdaniem tak jak napisał buba każdy kij wymieniony wyżej spełni moje oczekiwanie, a na przyszłość, gdy może bardziej zajaram się karpiarstwem i zachce mi się stworzyć komplecik: Kupić 2 Anacondy, a kupić 2 Soniki to spora różnica. ;) Z drugiej strony latać z kijem za 1k to jest lekki szpanik. :) Będę się bał, brać to na ryby. Mniej ważną rzeczą jest, że w Soniku nie podoba mi się uchwyt kołowrotka i jednostopkowe przelotki. Ale to już zdanie dzieciaka, który ma właśne obiekcje względem wyglądu wędki. :D Ale mogę zadzwonić i się spytać. Tylko boję się, ze nasłucham jaka ta wędka jest zajebista i mi ja zakupię. :) Ciężka sprawa. Najlepiej niech ktoś ją kupi i będę spokojny. ;) (2013/07/12 16:12)

użytkownik120039

Nie wiem czy to plotka czy prawda, ale słyszałem już od kilku osób z branży "karpiowej", że to własnie główny projektant "czaba" założył własną firmę - Sonik :))) (2013/07/12 18:22)

użytkownik145121

Szczerze polecam model cyklon Trabucco 3 lbs , 3,60 - cena b. konkurencyjna i niczym nie odbiega od wyśrubowanych pseudo firmowo-karpiowych (2013/07/12 18:32)

LissioR

A tak z ciekawości, orientuje ktoś się czy Power Carp II od Andzi w wersji 3lbs ma zapas mocy do zatrzymania misiaka idącego w krzaki? ;D Jest znacznie cieńsza od innych wędek i wydaje się taka... patykowata. :) Na innym forum zderzyłem się z takim blockquoteem: "Posiadam te kije tylko w 2-óch składach. Nie jest typową wędką rzutową do holu bajka i na wody otwarte gdzie nie trzeba zatrzymywać karpia na siłę przed jakimiś przeszkodami . Jeśli oczekujesz przyjemności holu ta wędka jest idealna :mrgreen:" Wiem, że szukam dość uniwersalnej wędki, bo zależy mi na ładnej amortyzacji, ale też jednak sporej sile. Anocanda nie wydaje się niestety tyką z mocą. Jeśli się mylę niech napisze tu jakiś znawca. A mam nadzieję, że się mylę. :D PS. Najlepsze forum w internecie chyba. Traktujecie tu ludzi tak... normalnie. ;D
(2013/07/12 18:54)

użytkownik120039

Powiem tak: miałem wypasiony zestaw karpiowy Dragon/Mega Baits. Według mnie nic z ich oferty poprzedniej i aktualnej do łowienia karpi się nie nadaje, więc nadszedł czas na zmiany. Zakupiłem Andzię Base x2 i jestem zadowolony dużo, dużo bardziej niż z 2x droższych Dragon'ów... Pomijając warunki gwarancyjne zakochałem się w tej firmie. Miałem okazję łowić kijami Power Carp II i na sezon 2014 lub jeszcze na jesień zdecydowanie je biorę!  (2013/07/12 20:11)

LissioR

Piotr, a jaką krzywą ugięcia miała wędka którą łowiłeś? Holowałeś nią jakąś rybkę? I czy da się nią zatrzymać sporego karpia? Będę wdzięczny za info. ;) (2013/07/13 14:07)

LissioR

Albo inaczej. Czy ten filmik jest autentyczny. Bo tu wygląda tak jakby 2.75lbs już spełniała moje oczekiwania. :D A wtedy 3lbs miała by też jeszcze większy zapas mocy. Tylko, czy na filmiku na pewno jest Anaconda Power Carp II. ;D Od Power Carp I praca różni się kolosalnie. (2013/07/13 14:12)