Zaloguj się do konta

Wędka karpiowa do dalekich rzutów

utworzono: 2013/06/24 22:47
szypin

Witam potrzebuję wędkę karpiową  która pozwoli na bardzo dalekie zarzucenie przynęty,w przystępnej cenie :)
[2013-06-24 22:47]

catrinna

Jak byś mógł rozwiń swoją wypowiedź ;
- na jakich łowisz łowiskach ?
- jakie karpie, chodzi o wagę ?
- jaka cena dokładnej ?
- czy wędka 2 czy 3 częściowa ?
- itd ??

Pozdrawiam Kasia.
[2013-06-24 23:26]

JKarp

No i napisz jeszcze co znaczy " bardzo dalekie rzuty "
JK [2013-06-25 06:27]

konrad_leo

zapodaj sobie coś takiego:

http://allegro.pl/wedka-karpiowa-harmony-carp-jaxon-3-60m-3-50lb-i3285764696.html

tania, solidna a odległość rzutu zależy tylko od siły :)

[2013-06-25 08:26]

JKarp

Popatrz a ja całe życie myślałem, że trzeba umieć daleko zarzucić a nie miotać na siłę ;-)JK [2013-06-25 08:44]

konrad_leo

Umieć to raz ale jak nie ma siły zamachnąć się zdrowo to chyba daleko nie zarzuci :) Miękkim kijkiem też chyba (przynajmniej ja nie potrafię) daleko się nie zarzuci a twardy kijek o akcji szczytowej i leci pięknie :)

Ja osobiście preferuję twarde kijki ale co kto lubi :)

[2013-06-25 11:18]

JKarp

Widzisz czym różnią się Twoje posty ?
W tym już nie mówisz o tym, że tylko siła decyduje o odległości rzutu.Owszem siła jest też potrzebna ale i sprzęt też gra rolę no i oczywiście sama technika rzucania odgrywa bodaj najważniejszą rolę.Najlepsze parametry rzutowe mają wędki o akcji progresywnej.
JK

[2013-06-25 11:39]

Widzisz czym różnią się Twoje posty ?
W tym już nie mówisz o tym, że tylko siła decyduje o odległości rzutu.Owszem siła jest też potrzebna ale i sprzęt też gra rolę no i oczywiście sama technika rzucania odgrywa bodaj najważniejszą rolę.Najlepsze parametry rzutowe mają wędki o akcji progresywnej.
JK


Janek muszę się z Tobą zgodzić czyli technika rzutu ale chyba też im dalej tym większy cieżarek i masa rzutowa, długość kija się liczy co??? [2013-06-25 11:52]

konrad_leo

Widzę :) 

"a odległość rzutu zależy tylko od siły :)" - źle ubrana myśl w słowa :)

Powinno być:  a odległość rzutu zależy od siły i techniki.

jest siła niema techniki - blisko

jest technika ale niema siły - też blisko

 

[2013-06-25 12:45]

Widzę :) 

"a odległość rzutu zależy tylko od siły :)" - źle ubrana myśl w słowa :)

Powinno być:  a odległość rzutu zależy od siły i techniki.

jest siła niema techniki - blisko

jest technika ale niema siły - też blisko

 


dlatego trzeba się zastanowić czy przygotowywać miejscówkę dalej aniżeli dasz radę swobodnie dorzucić , jak masz postawiony marker to marker możesz zdecydować czy rzut z kija czy wywózka zestawu choć to pracochłonne  [2013-06-25 12:57]

mati5090

ja doradził bym ci Mistrall BAVARIA 3,90m 3lbs-120g cw.  jest mocna i bardzo wytrzymała koszt jej to do 250 zł powinna sie zmieścić. A co do zarzucania to zalerzy od ciebie  z jaką siłą wyrzucisz zestaw do wody masz link do tej wedki

http://www.makarfish.pl/index.php?products=product&prod_id=2872

[2013-06-25 13:01]

mati5090

sory zły link ci podałem ale w tym sklepie znajdziesz tą wędke w kategori karpiowej  pozdrawiam [2013-06-25 13:04]

ja doradził bym ci Mistrall BAVARIA 3,90m 3lbs-120g cw.  jest mocna i bardzo wytrzymała koszt jej to do 250 zł powinna sie zmieścić. A co do zarzucania to zalerzy od ciebie  z jaką siłą wyrzucisz zestaw do wody masz link do tej wedki

http://www.makarfish.pl/index.php?products=product&prod_id=2872


wędka 3.9 to "PYDA" dla zawodowców nie dla każdego  [2013-06-25 13:04]

Romuald55

Na długość rzutu kij ma najmniejszy wpływ,podobnie jak siła.Podstawowe znaczenie ma kołowrotek.Do dalekich rzutów służą kołowrotki o szpuli long cast.Jest to stosunkowo płytka i długa szpula, ze specjalnie uformowana ścianką przednią ,nie hamująca wysnuwanie linki. [2013-06-25 13:47]

Na długość rzutu kij ma najmniejszy wpływ,podobnie jak siła.Podstawowe znaczenie ma kołowrotek.Do dalekich rzutów służą kołowrotki o szpuli long cast.Jest to stosunkowo płytka i długa szpula, ze specjalnie uformowana ścianką przednią ,nie hamująca wysnuwanie linki.



jak nie potrafisz rzucić technicznie z nadgarstka i prostej ręki to ci ten kołowrotek nic nie daje.przy dalekich rzutach karpiówą z dużymi przelotkami i dużym ciężarkiem ważna jest technika bo jeżeli mówimy o precyzji rzutu na kilkadziesiąt metrów to sam sprzęt nic nie daje. 

[2013-06-25 15:02]

Romuald55

Ad vocem.... Kolega szypin pytał o sprzęt a nie jak się rzuca daleko.A sprzęt to kij,kołowrotek,linka,przypon strzałowy itd.Nie słyszałem by umiejętność była zaliczana do sprzętu,Kolego natalia2000. [2013-06-25 17:20]

catrinna

Ja mam wędkę Shimano Alivio dokładnie nie wiem jaki model ale jest ok :D

[2013-06-26 18:46]

jacek3318

polecam Shimano Aliwio DX model na ten rok . Mam 100% zadowolenia  [2013-06-26 19:06]

notaki

Popatrz a ja całe życie myślałem, że trzeba umieć daleko zarzucić a nie miotać na siłę ;-)JK


Człowiek uczy się przez całe życie :p :D A pół żartem do kolegi , który temat założył . Kup zamiast karpiówki wedkę morską do łowienia z brzegu. Rzucisz i ponad sto metrów przy lekkiej wprawie. A serio. Ekstremalnie dalekie rzuty niestety mają się trochę nijak do celności ( chyba, że masz wprawę o jakiej pisał Janusz . Nie lepiej po prostu wywieźć i podac przynetę dokładnie w miejscu nęcenia ? [2013-06-26 19:17]

catrinna

Mam również wędkę Tandem Baits Fusion 12 Ft 3lbs, ale to już większy wydatek, więc polecam Shimano Alivio, będziesz zadowolony ;-) [2013-06-26 23:46]

JKarp

CześćPrzykro mi ale Alivio DX i przy okazji Daiwa Black Widow i Daiwa Pfantom to paraboliki nie nadające się do dalekich rzutów. Owszem to dobre kije ale nie do rzutów.Oczywiście Autor zapytania milczy jak głaz a my tu sobie gdybamy ;-)
Ze swojej strony polecam Anaconda Base 12"/3 -3,25 lb dwu częściową. Kolega ma już trzeci sezon. To pół parabole ale dobrze się nimi rzuca i holuje co miałem też okazję doświadczyć.Jedynie mogę się przyczepić do tego, że dolnik mógłby być ciutę dłuższy.
JK [2013-06-27 06:29]

Lukasz2468

Anaconda Base jest raczej słaba, poniewaz posiada malej srednicy przelotki, a takze najwieksza przelotka jest umieszczona na pierwszej czesci. Polecam Ci wedki firmy SPRO (seria taifoon i royalty). Swoja droga dziwne, ze JKarp tak czesto poleca te Anacondy. Czyzby reklama?  [2013-06-27 11:47]

JKarp

"  Anaconda Base jest raczej słaba, poniewaz posiada malej srednicy przelotki, a takze najwieksza przelotka jest umieszczona na pierwszej czesci. Polecam Ci wedki firmy SPRO (seria taifoon i royalty). Swoja droga dziwne, ze JKarp tak czesto poleca te Anacondy. Czyzby reklama? "
Używałeś Base - nie sądzę :-((((( Polecam bo je bardzo dobrze znam. A ile czasu używasz tych SPRO ? Pół roku, rok czy krócej, że tak polecasz? Zapewniam, że przelotki są wystarczające. Opis SPRO która ma mieć super duże przelotki: "  Relatywnie duże przelotki typu SIC i cienki węglowy blank wędziska przypadną do gustu początkującym karpiarzom. " Więc nie pisz głupot - jaki wpływ ma ta przelotka w wędce dwuczęściowej na części pierwszej? Ba - pokaż mi wędkę dwu częściową która nie ma pierwszej przelotki na części pierwszej bo ja o takiej mówiłem czyli dwu częściowej. Reklama byłaby gdybym wymieniał nazwę sklepu np sklep-karpiowy.pl gdzie na wędki dostaniesz 5 lat gwarancji ;-))) W tej chwili cena wędki 12"/3-3,25 lb wynosi 233 zł.
Wędek używa mój kolega trzeci rok trzech sztuk. Wiele razy miałem je w ręku i na pewno nie powiem o nich: "  Anaconda Base jest raczej słaba, poniewaz posiada malej srednicy przelotki, a takze najwieksza przelotka jest umieszczona na pierwszej czesci." A tu popatrz na fotki i opis jakie było obciążenie:http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=1006&postdays=0&postorder=asc&start=150

JK [2013-06-27 12:09]

Lukasz2468

Daj sobie spokoj z tymi kijkami. Chodzilo mi o 3 sklad. Sam nie uzywasz tej wedki, a komus ja polecasz. [2013-06-27 12:25]

JKarp

Czytaj Chłopie co piszę - " Ze swojej strony polecam Anaconda Base 12"/3 -3,25 lb dwu częściową. Kolega ma już trzeci sezon. To pół parabole ale dobrze się nimi rzuca i holuje co miałem też okazję doświadczyć.Jedynie mogę się przyczepić do tego, że dolnik mógłby być ciutę dłuższy."Nie polecam nigdy niczego czego sam bym nie widział, dotykał, używał .Nawet w tym sezonie miałem okazję holować rybę i zarzucać tą wędką kilka razy.
" Daj sobie spokoj z tymi kijkami. Chodzilo mi o 3 sklad. Sam nie uzywasz tej wedki, a komus ja polecasz."
No a ile czasu masz te Spro że jest tak polecasz?Jakie ryby połowiłeś oprócz no wiesz  - z galerii ?;-)Na 90 % jestem pewny, że nawet tych SPRO w ręku nie miałeś ale polecasz.JK
[2013-06-27 12:49]

jacek3318

Shimano Aliwio 3lbs DX spokojnie mozna oddac zut na 100m dla mnie to juz daleki zut .  [2013-06-27 15:05]