Zaloguj się do konta

Wędka karpiowa na początek

utworzono: 2012/07/19 12:10
Xiri

Już zakładałem tu wiele tematów, dziś byłem pierwszy raz na owych karpiach i miłe zaskoczenie sztuczka 64 cm (swoją drogą - ile takie coś mogło mieć kg? - nie miałem wagi, a wypuściłem) jak na wody PZW i karpiowego nowicjusza szok :) Niestety... do karpiowania używałem odległościówek i przy podbieraniu odłamało się jej kilka cm. Jako że za 1. razem złowiłem taką sztukę postanowiłem brnąć w to dalej - chcę zakupić wędkę karpiową - aby nie łamać biednych teleskopówek płotkowo-linowych. koledzy polecali w innym podobnym temacie JRC CONTACT 1203 3,00lbs LR Carp  139 zl Baits.pl a ja mam pytanie - nie lepiec dorzucic 10 zl i mieć troszkę dłuższą? Jakie parametry (a moze nawet modele) polecilibyście dla nowicjusza do łowienia blisko brzegu (dzisiejszy wziął jakieś 14 m ode mnie) Przepraszam za chaos w poście to pewnie przez nieprzespana noc
[2012-07-19 12:10]

Xiri

kolowrotki juz mam karpiowe - dzisiaj spisaly sie doskonale - choc balem sie operowania hamulcem, pleciona takze ok, do kompletu brakuje tylko wedki :)
[2012-07-19 12:00]

Marszczypan

Ja mam 2 kije JRC CONTACT  i uważam, że za takie pieniążki są to bardzo dobre wędeczki. Długość najczęściej polecana to 3.6m, wiec taką i ja Ci polecam. Możesz poszukać w podobnej cenie wędek Shimano ale ja bym bardziej polecał JRC :) [2012-07-19 13:20]

drapierzca

Ja mam Shimano Alivio 3.60/2.75lbs trochę droższa od tej JRC Contact ,ale naprawdę polecam.
[2012-07-19 14:36]

polecam wędki Daiwa black widow.wędki nieco droższe (ok 200 zł szt)ale relacja jakość/cena bardzo dobra. według wielu użytkowników najlepsza wędka karpiowa w swojej klasie cenowej .
wędki zbierają świetne opinie na necie ,ja jeszcze nie słyszałem o przypadku uszkodzenia/złamania  (podczas normalnego użytkowania) tej wędki ,natomiast o przypadku połamania shimano alvio słyszałem kilka razy(m.in od użytkownika z tego forum) wędki mają akcje paraboliczną ale nie są jakoś bardzo miękkie wybaczają wiele błędów podczas holu,do plecionki (po co ci ta plecionka? łowisz extreme???) są bardzo dobre.
ps mógł mieć ok 10-12 kilo ale to zależy od budowy ryby,wygrzbiecenia itd [2012-07-19 15:21]

JKarp

CześćWędki Daiwy jak najbardziej ok. Miałem JRC w ręku i według mnie jest miększa niż te Daiwy.Jarek chyba troszkę się zagalopowałeś z wagą ;-)Zobaczcie:http://narybki.net/forum/viewthread.php?thread_id=12403 JK [2012-07-19 15:35]

Xiri

no ja go oszacowałem na 5 kg 10 to zdecydowanie za dużo. Plecionki używam na jednej wędce, bo mam dużo zarośli, na drugiej zostawiłem 0.30 żyłkę. Mówicie że te JRC są miękkie? To wspaniale! Nie lubię sztywnych kijów od miotły, lubię czuj rybę i widzieć wędkę wygiętą w pałąk :) to co myślicie o zamówieniu dwóch takich kijków? Ujdzie?
[2012-07-19 16:07]

Xiri

aha i lepiej te dłuższą czy jednak krótszą?
[2012-07-19 16:12]

fakt może troche :) ale z drugiej strony rzeczny "pełno łuski" jest nieco inaczej zbudowany niż np Jeziorowy karp Królewski który jest karpiem wyjątkowo wygrzbieconym o "zbitej" masie. [2012-07-19 16:16]

ksiri wędki daiwy są miękkie że nawet i 2 gilowy "okaz" czuć na kiju. Jeśli wędka jest za miękka to też nie zbyt dobrze. Cóż . Zrobisz jak chcesz ,byle byś potem nie żałował. [2012-07-19 16:23]

aha i wybierz raczej wedziska 2-cześciowe .Wprawdzie są bardziej kłopotliwe w transporcie ale za to wygodniejsze w składaniu.no i mają zupełnie inną akcje.moim zdaniem 2-częściowe są lepsze.
ps dł.12'  [2012-07-19 16:31]

JKarp

ksiri wędki daiwy są miękkie że nawet i 2 gilowy "okaz" czuć na kiju. Jeśli wędka jest za miękka to też nie zbyt dobrze. Cóż . Zrobisz jak chcesz ,byle byś potem nie żałował.

CześćDokładnie jak mówi Jarek - miękka wędka może być dobra jak wypływasz po każdą rybę. Z tym, że te miękkości bywają tak różne a JRC jest naprawdę miękki.  W innym wypadku karp zaparkuje Ci w krzaczorach a Ty będzie tylko bezradnie patrzył jak pomimo próby zawrócenia ryby wędka się składa po kołowrotek a ten cwaniak wchodzi w zarośla.JK [2012-07-19 16:40]

Faktycznie te Daiwy są fajnymi kijkami godnymi uwagi,możesz też zobaczyć cos z Shimano Aliwio to są podobne kijki I tak jak mówił jeden z przedmówców w dwu składzie o dł 12" [2012-07-19 19:29]

Juz lepsze są te z Daiwy, Alivio sprawia wrażenie tandetnej wędki, ale tylko z wyglądu. Najlepiej dołożyć trochę kasy i zakupić coś z Robinsona, szczerze polecam Tritium Carp. [2012-07-19 20:27]

JKarp

CześćStare modele Shimano z symbolem BX były naprawdę nie złe.Teraz ta nowa seria z symbolem CX to już zupełnie inny kij. Parabola i dokładkę bardzo miękka witka w porównaniu do wędek o takiej samej krzywej ugięcia.JK [2012-07-19 20:52]

DaNWol

sam jestem na etapie kupna i ciągle jeszcze wybór między:
Daiwa Black Window
Konger Maxer Black Carp
Mikado Tachibana Carp
Mikado Essential Carp
Mikado Almaz Carp

wszystkie o dł 3,60 i 3Lbs

oraz  Mikado Silver Eagle Carp 3,60 3Lbs
oraz Robinson Tritium Carp oraz Robinson Red Star Carp ??
jak sśdzicie która?
[2015-05-01 14:51]

tomek771203

daiwa black widow mam i polecam 3.60 3lbs
[2015-05-01 17:04]

lynx

CześćWędki Daiwy jak najbardziej ok. Miałem JRC w ręku i według mnie jest miększa niż te Daiwy.Jarek chyba troszkę się zagalopowałeś z wagą ;-)Zobaczcie:http://narybki.net/forum/viewthread.php?thread_id=12403 JK




Popieram.
[2015-05-01 17:13]

DaNWol

a czy jest ktoś kto może polecić dobrą wędkę ale teleskopową (tak dobrą lub podobną do np:Daiwy BW)
[2015-05-02 18:58]

LuceKK

a czy jest ktoś kto może polecić dobrą wędkę ale teleskopową (tak dobrą lub podobną do np:Daiwy BW)

Prologic C1 tele
[2015-05-02 21:29]

Daniel śmiem twierdzić że nie ma DOBRYCH wędek tele ,a jeśli są to na pewno nie w segmencie nisko budżetowym (chodzi oczywiście o wędki gruntowe) Ja uważam że wędki tele są gorsze od dwu a nawet 3-składów wynika to z budowy wędki i zbrojenia.nie ma "siły" w teleskopach zwykle przelotki muszą być równo rozstawione co  nie jest najlepszym wyjściem dlaczego spytaj kolegów zajmujących się budową/zbrojeniem wędek.Ale nie tylko o rozstaw przelotek chodzi a min o grubość ścianek ,czy liczbie złączy. [2015-05-02 21:58]

DaNWol

Daniel śmiem twierdzić że nie ma DOBRYCH wędek tele ,a jeśli są to na pewno nie w segmencie nisko budżetowym (chodzi oczywiście o wędki gruntowe) Ja uważam że wędki tele są gorsze od dwu a nawet 3-składów wynika to z budowy wędki i zbrojenia.nie ma "siły" w teleskopach zwykle przelotki muszą być równo rozstawione co  nie jest najlepszym wyjściem dlaczego spytaj kolegów zajmujących się budową/zbrojeniem wędek.Ale nie tylko o rozstaw przelotek chodzi a min o grubość ścianek ,czy liczbie złączy.

a z propozycji które podałem powyżej (pomijając Daiwę) jest według Ciebie coś godnego polecenia?
[2015-05-02 22:35]

DaNWol

a czy jest ktoś kto może polecić dobrą wędkę ale teleskopową (tak dobrą lub podobną do np:Daiwy BW)

Prologic C1 tele

a jeżeli miałbyś wybierać miedzy tą Prologic C1 tele a Daiwą BW 3 skład lub ewent Mikado Silver Eagle Carp lub Robinson Tritium Carp też 3 skład to co ?? byś wybrał
[2015-05-02 22:44]

Witam . Daiwa bw to dobra propozycja , w zeszłym sezonie wybierałem karpiówkę dla siebie i miałem 2 opcje - ta daiwa i prologic c1 obie w 3 składzie , wybrałem prologica i nie żałuję [zdecydowała cena u mnie w sklepach był tańszy o 40 zl] . Teleskop to konieczność , ani  akcją ani trwałością nie dorówna wędkom składowym [piasek i inne brudy na blanku podczas składania teleskopu w nocy czy pośpiechu] [2015-05-03 09:13]

a z propozycji które podałem powyżej (pomijając Daiwę) jest według Ciebie coś godnego polecenia?


Innych (tych wymienionych) nie używałem to nie wiem. [2015-05-03 09:58]

Drakkinen

Witam,


Postanowiłem kupić karpiówke mam kilka modeli i nie wiem na którą się zdecydować, może pomożecie, w tej stawce jest jeden kij droższy od pozostałych, biorę go pod uwagę, ale wolał bym coś z pierwszej trójki.


http://www.askari.pl/produkt/yad-cornwall-carp

http://allegro.pl/jaxon-extera-carp-3-60-3-50-lbs-gratisy-i5123603257.html

http://allegro.pl/mikado-almaz-carp-390-3-50-lbs-karpiowka-wedka-i5348702763.html

http://allegro.pl/wedka-daiwa-black-widow-3-60-3lbs-3-sklady-od-smok-i5371364940.html

[2015-05-26 13:56]