Wędka jigowa na sandacza i okonia

/ 2 odpowiedzi
Witam!
Zamierzam w najbliższym czasie zakupić wędkę jigową do połowu na główki jigowe oraz do bocznego troka (okonie). Wiem że ciężko jest połączyć te dwie techniki ale liczę na wasze doświadczenie i myślę że pomożecie. Wiadomo wędzisko musi być bardzo czułe (myślę o wklejance) a ciężar wyrzutu do 20g-25g, głównie łowie w rzekach w okolicach Warszawy. Przedział cenowy to 100-200pln. Znajomy polecił mi wędkę Mikado Competition Sensitive Spin 240/20g lub 270/23g. Co o tym myślicie?? Ewentualnie proszę o wasze typy i sugestie.......

Z góry dzięki za pomoc Ruflon
GBH

No przykro mi, ale ja nie wyobrażam sobie łapania sandaczy w Wiśle na okoniową wklejankę. Wiem, że nie tego się spodziewałeś, ale ja odradzam łączenia tych technik w jeden kij.... Skup się na typowym jigowym kiju sandaczowym, wklejkę na okonia zostaw po prostu na później. Ja bym tak zrobił w przypadku kłopotów finansowych (2010/03/22 12:40)

Spin-men

Kolega ma racje
Wklejka okoniowa ma o wiele mniejszy c.w więc połamiesz kij chcąc łapać Sandacze na takie wędzisko.
A z reszta okoniówka jest bardzo czuła więc ciężko by ci było zaciąć Sandacza (ma bardzo twardą paszcze)
Nie znajdziesz uniwersalnej wedki okoniowo-sandaczowej. (2010/03/22 14:32)