Wędka Jaxon Cantara Tele Carp na żywca

/ 4 odpowiedzi
krzysiek1024


Powinna dać radę. Jednak polecałbym ci poszukać czegoś o większym c.w. W podobnej cenie masz produkty kongera i mikado. Na duże szczupaki możesz zakładać przykładowo dużego leszcza no i wtedy mógłby być mały problem, a przynajmniej dyskomfort. (2012/07/10 15:10)

krzysiek1024


Co do zestawu. Masz dwie opcje.1. Wędkowanie ze spławikiem- wygląda to bardzo podobnie do klasycznego zestawu spławikowego tj. stoper=>spławik>obciążenie>krętkik>przypon (stalowy lub z plecionki)>hak lub kotwica. Oczywiście wielkość spławika dobierasz do rozmiaru ryby. Przykłądowo na małe płocie 6-8g wystarczy. W praktyce powinno to wyglądać tak, że ryba musi mieć siłę żeby spławik lekko zanużyć, ale nie na długo. Tak abyś mógł zobaczyć że jest branie (wpisz w gogle zestaw na żywca i daj grafikę tam jest mnóstwo prostych ilustracji dotyczących tematu).
2. Łapiesz z gruntu- zestaw składa się z obciążenia, przyponu haka i kotwicy. Ogólnie budowa standardowa, z tym że musisz zwrócić, podobnie jak w metodzie na spławik, uwagę na wagę twojego ciężarka. Polecam ci zacząć od spławika. Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że będzie łatwiej ci się nauczyć.
oczywiście są różne udziwnienia, oraz ulepszenia do obydwu zestawów, jednak te są sprawdzone, proste i skuteczne. Jedyną wadą jest to że lubią się plątać, ale tutaj bym też nie wyolbrzymiał. 
MAm nadzieję że pomogłem. Połamania! (2012/07/10 15:19)

matis1994


Ja osobiście na żywca łowie teleskopem do 80 gram tyle że 3,6 metra i fajnie sie tym łowi,jest dośc sztywny. (2012/07/10 18:21)

borsuk 6x9


ja ostatnio zestaw spławikowo żywcowy zakładam na spina :D i tez działa (2012/07/10 19:34)