Wędka JAXON CANTARA 2,70m c.w.20-60g

/ 14 odpowiedzi
WITAM
Chce sobie kupic pierwsza wedke spinningowa  ale nie wiem jaka(na szczupaka i na okonia)
Mam wedke JAXON CANTARA 2,70m c.w.20-60g i nie wiem czy bedzie ta wedka dobra na dwie drapiezne ryby.
ryukon1975


Nie będzie dobra.
Po pierwsze, cw. 20-60 g nie jest używany w powszechnie rozumianym spinningu, tylko w jego specjalistycznych formach i jest stanowczo za duży dla ryb które chcesz łowić.
Po drugie,wszystko tylko nie Jaxon.
Skoro jednak pytasz o kij z tak dużym cw.napisz na jakim łowisku czy łowiskach chcesz łowić że potrzebny Ci aż tak duży.
(2011/08/22 13:18)

nieno


a jaki c.w proponujesz (5-30g) i wedka do 70 zł .na warte koło lądku i na rzeke wolno płynąca i z jakiej firmy (2011/08/22 14:02)

-Junior-


Raczej ciężko będzie pogodzić jedno wędzisko to połowu Okonia i Szczupaka...

Kupisz wędzisko o małym c.w. to nie połowisz komfortowo na Szczupakowe przynęty...

Kupisz wędzisko o większym c.w. to pourywasz sobie ręce przy rzucaniu małymi przynętami... (2011/08/22 14:11)

ryukon1975


a jaki c.w proponujesz (5-30g) i wedka do 70 zł .na warte koło lądku i na rzeke wolno płynąca i z jakiej firmy

Śmiało może być 5-30 g,jeśli chodzi o firmy to szukaj w Mikado lub Konger,ja bym szukał właśnie w tych firmach, na pewno znajdziesz coś za 70 zł. (2011/08/22 14:22)

kaban


Tak na początek poszukałbym czegoś w przedziale 5-20g wyrzutu.Długość optymalna do łowienia z brzegu to moim zdaniem 2,70m(czasami 3m bywa zbawienne),a z łódki 2,10.Dobór konkretnego kijaszka jest zależna od typu łowiska bo łowienie w rzece (średni uciąg to już odrębne zagadnienie) a w zbiorniku zamkniętym to dwa zupełnie inne tematy.Napisz gdzie chcesz łowić,jakie gatunki cię najbardziej interesują,jakie przynęty są twoimi ulubionymi a odpowiedź będzie znacznie prostsza i konkretniejsza. (2011/08/22 14:26)

-Junior-


Jeżeli masz do wydania 70 zł i nie chcesz lub nie możesz powiększyć budżetu to poszukaj czegoś z Konger Carbomaxx lub Mikado.

C.W 25 gr. powinno być optymalne, później sam będziesz wiedział czego oczekiwać od wędziska... (2011/08/22 14:27)

-Junior-


Widzisz ile osób służy ci pomocą :) (2011/08/22 14:29)

nieno


widze i dziekuje za pomoc (2011/08/22 14:33)

nieno


a jak sobie kupie Konger Carbomaxx lub mikado c.w. do 25 to moge łowic tez okonie i szczupaki a ta rzeczka  to meszna na Chwalibogowie  to jest meszna bardziej wolno płynąca a na szczupaki to na warte i jaka żyłka czy plecionka jaką polecacie (2011/08/22 14:39)

Draq


Na okonie żyłka bez stalki średnica 0,18( ogólnie to używa się 0,16-0,20) Na szczupaka żyłka 0,25(0,25-do nawet 0,35), a plecionka to 0,10-0,15. (2011/08/22 15:15)

u?ytkownik37148


1. zmien temat2. racz przeszczekać forum zanim zapytasz. wałkowane milion razyDragon Impulse Spin 5-25 lub Coś z oferty robinsona. Trudno pogodzić te ryby (2011/08/22 16:18)

27michcio27


kolego ja również spininguje od niedawna

Sprzedawca w sklepie polecił mi Mikado o długości 2,40 cw do 25g - jeżeli łapie na rzece to zabieram ze sobą wodery i taka długość kija jak dla mnie wystarcza. z powodzeniem można wycholować niezłego szczupaka a po założeniu cienkiej żyłki okonie też się trafiają - jednak jeśli chodzi o okonie to lepsze było by wędzisko z mniejszym cw i delikatniejszą szczytówką. Okoń naprawdę musi mieć chęć na konkretne branie bo lekkie pukanie w twisterka jest praktycznie niewyczuwalne i wtedy ciężko cokolwiek zaciąć. Okonie które mi się trafiły na tym wędzisku kusiłem małymi obrotówkami - jeśli chcesz połowić na małe gumki musisz mieć wędke  o zdecydowanie  niższym cw. Niektórzy stosują lekkie wędziska gruntowe - ale ja nie próbowałem więc nie będe pisał głupot

(2011/08/22 16:22)

u?ytkownik37148


kolego ja również spininguje od niedawna

Sprzedawca w sklepie polecił mi Mikado o długości 2,40 cw do 25g - jeżeli łapie na rzece to zabieram ze sobą wodery i taka długość kija jak dla mnie wystarcza. z powodzeniem można wycholować niezłego szczupaka a po założeniu cienkiej żyłki okonie też się trafiają - jednak jeśli chodzi o okonie to lepsze było by wędzisko z mniejszym cw i delikatniejszą szczytówką. Okoń naprawdę musi mieć chęć na konkretne branie bo lekkie pukanie w twisterka jest praktycznie niewyczuwalne i wtedy ciężko cokolwiek zaciąć. Okonie które mi się trafiły na tym wędzisku kusiłem małymi obrotówkami - jeśli chcesz połowić na małe gumki musisz mieć wędke  o zdecydowanie  niższym cw. Niektórzy stosują lekkie wędziska gruntowe - ale ja nie próbowałem więc nie będe pisał głupot


stosują pickery. Ale lepiej kupić wklejankę (2011/08/22 16:31)