Wędka Jaxon Wild Horse 1-9 g.

/ 11 odpowiedzi
Macie jakieś opinie o wędce Jaxon wild horse 1-9 g 228cm? 
Była by dobra na okonia i pstrąga? 
Jeżeli jest zła polecił by ktoś jakąś inną do 120 zł? 

Czy lepiej wybrać jakoś inną do 1-7 g ?
ryukon1975


Z tego co napisałeś wynika że szukasz wędziska w miarę możliwości uniwersalnego na różne gatunki ryb. Dlatego na Twoim miejscu zrezygnowałbym z wklejki i szukał wędziska w spinningach klasycznych. (2022/02/14 20:04)

sylekulpa7


czyli np. jakich o ile to nie problem to mógł byś podać jaki (2022/02/14 21:44)

WedkarzIncognito


Seria Wild Horse to stosunkowo świeża seria, której sprzedaż (o ile się nie mylę) ruszyła w roku bieżacym. Jest to "następca" -według mnie- udanej serii Grey Stream. Nawet gdyby pojawiły się opinie na temat Wild Horse-ów, to osobiście bym się nimi nie sugerował, bo oceniać wędzisko po jednym czy dwóch wypadach to nie wypada :) Sprzęt musi zostać poddany próbie czasu, w której sprzęt będzie użytkowany, a dopiero wtedy stosownym jest udzielać jakichś ocen lub opinii. Z wędzisk sprawdzonych w boju mogę uznać wyżej wspomnianego Jaxona Grey Stream-a za wędzisko warte swojej ceny, ponieważ użytkuję taki patyk (dokładniej c.w. 2-12g 228cm) od dłuższego czasu i jestem z niego najzywczajniej zadowolony. U mnie trafiła się delikatnie krzywo wklejona przelotka oraz łaczenie nie trzymało, ale przelotka w niczym nie przeszkadza, a łączenie zostało nasmarowane woskiem i trzyma. Cena Grey Streama mieści się w budżecie przez ciebie podanym. Możesz też zastanowić się nad Mikado Bixlite, również posiadam (c.w. 1-7g 198cm), przeznaczenie mikro jigi oraz wszelkiej maści paprochy do łowienia niedużych okoni, oraz białorybu. Z przyłowami w postaci pstrągów lub szczupaczków daje sobie radę. Bixlite również uważam za kij warty swojej ceny, tylko przy uchwytach kołowrotka typu SKSS (szkieletowy) polecam z wyczuciem dokręcać młynek. U mnie zakrętka w uchwycie się odkręcała, postanowiłem mocniej dokręcić i puścił lakier z drugiej storny uchwytu. Miałem odesłać na gwarancję, ale ja zepsułem, to też ja naprawiłem :) Bixlite od Miakdo jest w podobnym przedziale cenowym co Grey Stream oraz Green Point wymieniony przez @ryukon1975. Nie wiem też, czy łowienie takim zestawem będzie odbywało się na wodach płynących czy stojących. Dużo podwodnych przeszkód czy nie. W temacie wyboru odpowiedniego ciężaru wyrzutowego trzeba pamiętać, że wedzisko dobiera się do przynęt (nie koniecznie do gatunku ryby), które wedzisko będzie miało za zadanie obsłużyć. Jeżeli będą to lekkie przynęty gumowe, malutkie (3,5cm) woblerki lub obrotówki 00,01,02 oraz warunki do łowienia nie są bardzo wymagające to kijek 1-7g jest odpowiedni. Jeżeli warunki do łowienia będą bardziej wymagające, to skłaniałbym się ku wyborowi mocniejszego kija o c.w nawet 2-12g. Przykłady wędzisk Jaxon Green Point 1-9g/2-12g, Jaxon Wild Horse 1-7g, Jaxon Grey Stream 1-7g/2-12g, Mikado Bixlite 1-7g/2-9g/2-11g/3-12g. W wyborze dużo zależy od tego, czego i gdzie chcesz używać. Pozdrawiam. (2022/02/15 10:30)

sylekulpa7


A ta była by dobrym zamiennikiem jaxona tego co podałeś
https://allegro.pl/oferta/mikado-wedka-bixlite-light-spin-208cm-2-9g-9708097360 (2022/02/15 12:52)

ryukon1975


Tak uważam że to byłby dobry zamiennik dla Jaxona któego link wkleiłem wyżej.
Ogólnie chciałem znaleźć jeszcze ze dwa kije do wyboru. Niestety jak zacząłem czytać ich opisy na poszczególnych aukcjach to się załamałem. Ten sam kij na jednej aukcji jest spinningiem a na innej wklejką. Trzeba by poświęcić naprawdę dużo czasu by to ogarnąć. Skoro zaś sprzedawcom nie zależy na rzetelnym opisie i sprzedaniu towaru to nic na to nie poradzę. (2022/02/15 14:31)

WedkarzIncognito


Tak uważam że to byłby dobry zamiennik dla Jaxona któego link wkleiłem wyżej.
Ogólnie chciałem znaleźć jeszcze ze dwa kije do wyboru. Niestety jak zacząłem czytać ich opisy na poszczególnych aukcjach to się załamałem. Ten sam kij na jednej aukcji jest spinningiem a na innej wklejką. Trzeba by poświęcić naprawdę dużo czasu by to ogarnąć. Skoro zaś sprzedawcom nie zależy na rzetelnym opisie i sprzedaniu towaru to nic na to nie poradzę.
Jeżeli masz na myśli patyki Jaxona, Mikado lub Kongera to wystarczy podać model, a ja w wolnej chwili mogę to sprawdzić w katalogach czy są to wklejki czy tubalary. Pozdrawiam.

(2022/02/15 15:23)

ryukon1975


Dzięki ale nie w tym rzecz. Też mógłbym pościągać katalogi i szukać ale naprawdę to jest dobre na chwilę. Potem się nudzi i szkoda mi czasu gdy mogę wtedy zrobić coś ciekawszego. (2022/02/15 16:58)

okiem_sandacza


czyli np. jakich o ile to nie problem to mógł byś podać jaki
Wild Horse to świeży model na rynku, ale wypada bardzo ciekawie w tym budżecie. Śmiało na okonie i pstrągi możesz wybrać model 1-7g jeśli lubisz wędki z klasyczną, pustą szczytówką, natomiast jeśli wolisz wklejki z pełną szczytówką to modele 1-9g też dadzą radę. Z Jaxonowych modeli w tym budżecie masz spory wybór : Green Point, popularnego Grey Stream oraz Eclatis Micro spin. A jeśli planujesz dołożyć do budżetu to są jeszcze wędki Summum.
(2022/02/25 09:26)