Wędka na okonie-Jaxon czy Okuma?

/ 25 odpowiedzi
Witam, szukam wędki do +- 150 zł na okonie, żeby łowić przynętami takimi jak małe woblery oraz obrotówki o rozmiarze 0,1 i oczywiście gumami także. Nie szukam wklejanki. Proszę o radę, zastanawiam się nad poniższym sprzętem. Ktoś coś wie, słyszał, może sam posiada taką wędkę?:

1. Jaxon Symbian HX Supra Spin 2,26m 1-9g
2. Jaxon Symbian HX Razor Spin 2,42m 2-12g
3. Okuma Dead Ringer 2,40m 2-12g

makarony7

Może jakaś inna wędka do 200 zł nie wklejka, żeby obsłużyła małe woblery i obrotówki 0,1?  (2017/05/22 18:25)

enduro-xibit

Cześć ! Ostatnio zakupiłem wędke shimano catana DX 270UL.Łowiłem na nie okonie ale i małe szczupaki do 40 cm i wędka bardzo ładnie pracuje i trzyma rybe :) Jeszcze nigdy się na niej nie zawiodłem.Kupiłem ją za jakieś 150 złoty.Pozdro :D (2017/05/22 19:42)

makarony7

W Catanie dolnik jest za długi, a póki gwarancja- wolę nie ingerować w wędkę. (2017/05/22 20:30)

enduro-xibit

Wiesz każdy ma inne wymagania :) Moją pierwsza wędka na okonia to był JAXON (niestety nie pamiętam nazwy) to przy podbiciu twisterkiem z 1gr główką poszła mi szczytówka.. (2017/05/22 20:56)

spiningnizinny

Witam. Polecam coś z serii Dragona Millenium. Wędziska bardzo dobre jak na swoją cenę. Osobiście używam pierwszej edycji tj. Millenium Heavy Duty Pike. Przy zakupie myślałem, że jak za te pieniążki to szału nie będzie, ale wędzisko robi robotę. Wyciągnąłem na niego sporą ilość ryb i na tą chwilę sądzę, że jeszcze długo mi posłuży. Pozdrawiam (2017/05/23 12:25)

spiningnizinny

Zapomniałem dodać, że oczywiście na twoje wymagania poszukaj sobie innej wersji bo Pike przeznaczony jest na trochę cięższe przynęty co za tym idzie sztywniejsza jest końcówka i brania np. okonia nie są już tak wyczuwalne. (2017/05/23 12:29)

Sith

W piątek miałem okazję zobaczyć Symbiana HX Supra Spin 224cm/1-7g w akcji i nawet kilkanaście minut nim pomachać nad wodą. Miałem dokładne porównanie z moim Sicario 207cm/1-7g, z którym akurat byłem nad wodą. Wrażenie bardzo pozytywne, jaxonowski kijek w niczym nie ustępuje mikadowskiemu, a jest od niego o połowę tańszy. Takie samo wrażenie odniósł właściciel Symbiana, który z kolei pomachał moim Sicario.
Może okazać się kolejną "perełką" w stajni JAXONA. (2017/05/23 13:18)

SebekKry

Zerknij na DAM Effzett Microflex 1-7gr bo to fajna opcja. Ale trzeba by dołozyć z 5 dyszek. (2017/05/23 15:36)

makarony7

Czytam o Effzett i może to coś, czego faktycznie szukam. 

A chciałbym kupić taki kij, którym obsłużę małe woblerki i obrotówki 0,1, ewentualnie gumki. Będę chciał nim łowić przede wszystkim okonie na rzece Wisłok oraz na Warcie. Powyższe wędki które wymieniłem nie są wklejkami stąd o nich napisałem, ale też nic nie ma o nich w intenecie. (2017/05/23 16:47)

Haryyy5

A można zapytać czemu tak absolutnie nie może być wklejka ? Jeśli masz  osobiste uprzedzenia to tego typu wędzisk, to ok i nie wnikam ale jeśli to jakieś zasłyszane opinie to zawsze można porozmawiać i może coś naprostować bo nieraz człowiek się zrazi niesłusznie :) A pytam bo mógłbym Ci polecić bardzo tanią i bardzo fajną wędeczkę tyle że wklejka. Aha i od razu odniosę się do wpisu wyżej - kupowałem DAM effzet 5-25g na urodziny i rzeczywiście bardzo przyjemna (2017/05/23 16:59)

makarony7

Bardziej to drugie, co napisałeś. Uważam, że wklejka się nie nada na przynęty które opisałem oraz rodzaj wody na której chcę łowić. Nigdy nie posiadałem wklejki, ale kilka razy miałem kijek w ręku.  (2017/05/23 17:02)

makarony7

A może MIKADO SPECIALIZED CHUBSTER 275 CM 2-12G ?? (2017/05/23 19:27)

makarony7

EFFZETT METH 2-10 ? (2017/05/23 20:02)

makarony7

O jakiej wklejce mówisz? (2017/05/23 20:42)

SebekKry

Microflex to nie wklejka. Mam wersję 1-7gr 2,30 i powiem że fajny kijek do dłubania przynętami o których piszesz. (2017/05/23 21:55)

makarony7

szczytówka udźwignie woblery i obrotówki w rzece? (2017/05/23 21:58)

SlawekNikt

A może ... hmmm naprawdę trudno cokolwiek doradzić bo co by koledzy nie proponowali to sławetne 3 x nie ... Ot problem chłopaki mają ... (2017/05/23 22:33)

pakul1206

A może kolega skoczy do jakiegoś większego sklepu wędkarskiego, pomacha sobie paroma kijkami róznych firm i jak mu coś wpadnie w oko to dopiero zada pytanie odnośnie konkretnych modeli, bo kijek x 2-12 a kijek y 2-12 mogą okazać się zupełnie " innymi" wedkami.  (2017/05/23 23:32)

Sith

Janie, tak czytam i czytam i wyciągnąłem wniosek, że dla Ciebie najlepszym "złotym środkiem" była Catana DX  UL- Wejdź do sklepu i przymierz, ten model nie ma nadmiernie długiego dolnika i nie jest wklejką, więc warto spróbować. Mam ten kijek długości 210cm i uważam, że jest bardzo przyzwoity.
(2017/05/24 05:30)

makarony7

Tak też zrobię, mam kilka kijków, na które będę chciał zwrócić szczególną uwagę. Dziękuję za wszystke odpowiedzi. (2017/05/24 06:13)

Haryyy5

Mówię o jaxon ferox micro spin 2-9g. Mam tą wędkę, łowię nią często i nie mogę powiedzieć jak dotąd złego słowa. Kupiłem ją w sumie tak z głupoty, potrzebowałem na szybko coś lekkiego żeby się pobawić, pieniędzy za dużo też wydawać nie chciałem więc pojechałem do najbliższego sklepu i wybrałem z tego co mieli na stanie. No i po pierwszym wypadzie stała się moją ulubioną wędką i jakoś tak ogólnie sprawiła że polubiłem łowienie UL a ciężkie spinningowanie trochę poszło w odstawkę. Sam łowię najczęściej obrotówkami, wahadłówkami, czasem jakiś woblerek, rzadziej na gumy i nie mam do wędki zastrzeżeń w tej materii. Można ją kupic za jakieś 100zł co uważam jest ceną rewelacyjną w stosunku do jakości. Ładnie czuć brania, przy holu już nawet mały okonek troszkę szarpie a jednocześnie poradzi sobie z wymiarowym szczupakiem w razie czego bez jakiegoś wielkiego trudu. Na plus też serwis jaxona bo jak połamałem szczytówkę (ze swojej winy) to zostawiłem wędkę w sklepie (a jaxon jest chyba wszędzie w asortymencie) i bez problemu, w stosunkowo krótkim czasie za 50zł mi dopasowali nową. 
Kupisz co uznasz za najlepsze dla siebie ale ja z czystym sumieniem tą wędkę mogę polecić. (2017/05/24 09:56)

Jakub Woś

Robinson Sashima Perch Spin 1,2 -9g. Weź pod uwagę ten kij. Nowa seria więc wiele opini w necie nie ma ale kij na prawdę warty uwagi.  Lekki kij z krótkim dzielonym dolnikiem. Wytrzyma niewielkie woblerki i obrotóweczki nawet na rzece. (2017/05/24 11:14)

ryukon1975

Team Dragon Sensitive 2,13 m/2,45 m cw 3-14 g za 215 zł. Ceny promocyjne widać po zalogowaniu sią na stronie sklepu. Cała seria w bardzo atrakcyjnej cenie.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/team-dragon-a3-p27-k14259.html (2017/05/25 05:31)

Sith

Mówię o jaxon ferox micro spin 2-9g. Mam tą wędkę, łowię nią często i nie mogę powiedzieć jak dotąd złego słowa. (...)
Kupisz co uznasz za najlepsze dla siebie ale ja z czystym sumieniem tą wędkę mogę polecić.
Popieram w całej rozciągłości. Generalnie seria Ferox to jedna z najbardziej udanych wędek JAXONA. Przy cenach oscylujących w okolicach 100 zl, jakość można przyrównać do dwu.. trzykrotnie droższych wędzisk innych "renomowanych" firm.
  (2017/05/25 05:54)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja