Wędka Jaxon Grey Stream 5-23g 2,40m

/ 7 odpowiedzi
Witam czy ktoś posiada tą wędkę ? nadaje się ona do połowu szczupaka ?
marcin-sz

Pewnie tak zależy jaki szczupak (2018/06/08 21:35)

barrakuda81

Na polskie szczupaki ostatnio wystarczał mi kij 0,8-5 g.Dawał radę..Śmiało stosuj.A poważnie po parametrach spokojnie na lekko wystarczy.Jak zaczniesz łowić metrówy w Szwecji czy na Rugii zmienisz na mocniejszy ale w Polsce to aż nadto:-) (2018/06/08 23:45)

Sith

Na polskie szczupaki (...) to aż nadto:-)
Kwintesencja! Nic dodać, nic ująć, chociaż to przykre... :((
(2018/06/09 06:02)

ryukon1975

Nie tylko rozmiar ryby ma znaczenie. Na dzikim łowisku z mnóstwem zaczepów pośród którymi łowi się często szczupaki należy wziąć pod uwagę również warunki łowiska. Na trudnej wodzie nawet ryba 70-80 cm może mocno dać popalić słabszemu wędzisku lub przy próbie siłowego przytrzymania przed zaczepem po prostu go złamie jeśli zastosujemy zbyt mocną linkę. Dlatego jako kij pod szczupaka wybrałbym jednak coś mocniejszego. (2018/06/09 10:06)

barrakuda81

Właśnie dlatego niemal całkowicie odpuszczam szczupaki bo rzeczywiście chcąc podejść do tematu jak należy trzeba byłoby przygotować dosyc mocny zestaw ale jak przyjdzie co do czego jest to strzelanie z armaty do wróbli...Tarmoszenie mocnym zestawem 45 cm szczupaczka to ohyda a na ultraljcie to chociaż parę sekund powywyija;-) Pewnie że celowo bym takiego patyczka nie użył ale szczupaczki siadają w przyłowie. Jednak kiedy łowię w zielsku to nawet na takie gluty musze stosować mocniejszy sprzęt.Niestety nie wiem jak jest u Was ale w moim okręgu szczupak w wodzie stojącej to już historia.Oczywiście są mutanty z zarybień ale żaden nie ma wymiaru i chyba go nie osiąga bo ryb wymiarowych się tu nie łowi.Jedynie Wisła daje szanse na porządnego szczupaka ale raczej późną jesienią.Wszystko zalezy od warunkow w łowisku oczywiście. (2018/06/09 21:40)

Sith

Krzysztof ma rację, dużo zależy od specyfiki łowiska, a tego autor wątku nie sprecyzował. Mimo to uważam, że wędzisko o którym napisał w zupełności wystarczy. Połamania nie obawiałbym się, pod warunkiem zestawienia z odpiwiednią linką i ustawieniem hamulca kołowrotka.

PS
Byłem świadkiem jak wędkarz wyholował szczupaka 79cm zestawem UL (1-11g). Hamulec terkotał co trochę jak wściekły, hol trwał prawie pół godziny, ale w końcu szczupak wylądował w podbieraku (pomagałem w podbieraniu)... ;)) (2018/06/10 06:57)