Zaloguj się do konta

Wędka Guide Select Dragona?

utworzono: 2011/11/16 17:42
brt3

Witam.
Jakiś czas temu Dragon wypuścił serię Guide select.Kijek optycznia niczego sobie,dzielona rękojeść,brak korka i rezonans.Czy ktoś z kolegów posiada lub macał ten produkt?Chciałbym zanabyć coś z tej serii np.cw 21/25gr do opadu ale kupowanie w ciemno to w tym pzrypadku odpada bo cena nie zachwyca:)
Dziękuję
[2011-11-16 17:42]

Kolego tu możesz sporo informacji znaleźć dot tej serii:
http://forum.wedkuje.pl/post/wedziska-na-metnookie-seria-guide-select-od-dragon/327997/0
Poza tym kije te przewijają się w różnych tematach Grupy Łowców Smoków (Sandaczy) w szczególności "Jesienne rzeczne sandacze " oraz "Sandacze w jeziorach" gdzie często opisujemy wrażenia z używania różnych modeli. Miłej lektury;)
[2011-11-16 18:44]

toten

Moim zdaniem nie warto.

Kije te są FATALNIE wyważone!!!

Dlugie wędkowanie skończy się bólem nadgarstka.

Rezonans to też raczej chwyt marketingowy ,aby działał musi być w rękojeści tuba rezonansowa a nie wygląda aby w w nich była.

Poza tym wędziska te są strasznie sztywne i do opadu sa raczej kiepskie.

Zerknij sobie na kongera WCH ZANDER cena podobna, szybka akcja i miękka szczytówka - czyli to co potrzebne do opadu.

Zaznaczam że nie łowiłem na tego dragona ,miałem go tylko w łapie w sklepie.

Moim zdaniem tylko fajnie wygląda , nic więcej.

[2011-11-16 22:18]

brt3

Czyli kij o cw.np.21 gr.nie będzie współgrał z główkami 15-18 gr????? [2011-11-18 17:06]

toten

Współpracować będzie.

W opadzie najważniejsze jest aby wiedzieć kiedy przynęta dotyka dna.

Można to albo wyczyć na kiju albo obserwować szczytówkę.

 W GUIDE SELECT nie ma korka na rękojeści i może być łatwiej wyczuć na kiju ten moment.Natomiast  przy jego sztywności szczytówki obserwacja na niewiele się zda.

Lowiąc główkami ciężkimi dość dobrze czuć na kiju kiedy przynęta opada na dno ale z mniejszymi główkami lepiej sprawdza się metoda obserwacji szczytówki.

Podbijasz ,szczytówka lekko wygięta - ptostuje się ,przynęta na dnie i znowu podbijasz.

GUIDE SELECT ma duży zapas mocy i cw.do 21 g na pewno da radę nawet z 30 g. przynętami.

Dla mnie ideał kija do opadu to blank sztywny ,szybki ale z miękką szczytówką.


[2011-11-18 17:42]

Kolego "toten" z tym że rezonans to chwyt marketingowy totalnie się nie zgadzam-uderzenie ryby jest jak pierdolnięcie młotkiem w łokieć, jak i również z tym że od opadu są one złe. Sam używam Gnoma i Reno Killera i jako wymagający wędkarz, łowię na spina blisko 20 lat, jestem z nich zadwowolony. Pójdę dalej. Za tą cenę nie znajdziesz lepszych kijów na polskim rynku , a Kongery WC są co najwyżej tylko ubogim krewnym. Nie te materiały, nie te walory użytkowe i wytrzymałość na urazy mechaniczne. Za to muszę się zgodzić że seria ta ma złe wyważenie. Tego nawet nie będę ukrywać lecz idzie się do tego przyzwyczaić. Sam mam problem z bolącym czasem nadgarstkiem, stara poważna kontuzja czasem daje o sobie znać, ale po kilku wyjściach na rybki się przyzwyczaiłem i teraz 4-5 godzinne "opadowanie" nie stanowi dla mnie problemu. A same kije wręcz świetnie nadają się na szczupłe czy sandacze.
Kolego "brt3" główki będą nieźle współgrać z kijkiem do 21g ale faktycznie Guidy mają ogromny zapas mocy więc możesz zejść z gramaturą do 18g, np. Veltica. Poza tym nie sugeruj się tym że do opadu najlepszy kij powinien mieć koniecznie miękką szczytówkę. Owszem sam mam takiego: Team Dragom wklejankę 2,4m 7-28g ale rzadko ją używam ze względu na boczne wiatry. Generalnie lepszy i bardziej wszechstronny jest kij "pełny" . I Guidy spełniają wg mnie te warunki w 100%. Zresztą na potwierdzenie tego napiszę iż obecnie jestem na etapie wysprzedawania wszystkich moich Teamów Dragonów i kupowania właśnie Guidów. Dodam że stać mnie na droższe kije lecz jak do tej pory nie znalazłem nic co miało by lepszą relację cena/jakość/użyteczność. Zaznaczam relację bo wiadomo że taka np. Daiwa Morethan Branzino Wading Custom jest dużooo lepszy od Thrilla Guide Selecta choć parametry ma podobne. Pozdrawiam
[2011-11-18 18:18]

toten

Rezonans w GUIDE to na pewno chwyt marketingowy. Jak pisałem wcześniej aby powstał rezonans musi być rura rezonansowa,czyli blank- pusta przestrzeń -rura rezonansowa

Efekt "pierdolnięcia" czujesz dlatego że łapę trzymasz bezpośrednio na blanku(korek nie wygłusza)

I nie chodzi mi o moment brania ,bo bywają takie że prawie wędke z ręki wyrywa(żadko przy sandaczach) ale o "czucie" pracy przynęty.

Nie twierdzę że te kije są złe ,poprostu skuteczniej ( według mnie) poluje się na sandacze szybkim blankiem z miękką szczytówką niż wędziskiem typu "kij od szczotki"


[2011-11-18 19:23]

"Rezonans w GUIDE to na pewno chwyt marketingowy. Jak pisałem wcześniej aby powstał rezonans musi być rura rezonansowa,czyli blank- pusta przestrzeń -rura rezonansowa"

A czy tego w Guidach, Team Dragonach czy HMach nie masz?! Oczywiście że jest. Pusty blank na końcu jest " zaklejony " żywicą więc rezonans jak najbardziej występuje. Wiem bo sprawdzałem przy Reno podczas jego wyważania, które zresztą jak się potem okazało nie jest mi niezbędne. Radzę Tobie pierw zapoznać się z danym produktem i dopiero potem go chwalić lub krytykować.
[2011-11-18 20:22]

Chomikus

Witam
Rzućcie okiem na te filmiki :                                                                http://www.fishingcenter.com.pl/aktualnosci.php#k2011-10-14_z_wedka_nad_wode_110

[2011-11-18 20:36]

Chomikus

Coś skwasiłem ten link
http://www.fishingcenter.com.pl/aktualnosci.php#k2011-10-14_z_wedka_nad_wode_110
[2011-11-18 20:39]

toten

Właśnie o to mi chodzi:

odc.110 6m. 35s. filmu

[2011-11-18 20:52]

Chomikus

Toten rzuć okiem jeszcze na odc 104 :)
[2011-11-18 20:58]

Tomekoo

Rezonans w GUIDE to na pewno chwyt marketingowy. Jak pisałem wcześniej aby powstał rezonans musi być rura rezonansowa,czyli blank- pusta przestrzeń -rura rezonansowa

Efekt "pierdolnięcia" czujesz dlatego że łapę trzymasz bezpośrednio na blanku(korek nie wygłusza)


Ja łowię od jakiegoś czasu Guide Select Tiger i jakoś nie mam problemu z czuciem pracy przynęty czy też brań sandaczy...A Efekt "pierdolnięcia" jest z pewnością w każdej z tych wędek w calutkiej serii kto łowił tą wędą na pewno wie ocb... [2011-11-21 19:28]

Koledzy z koła mają te kije - są zadowoleni to bardzo i. ja go "macałem" w sobotę i zastanawiam się pomiędzy nim a HM... Na razie Guide prowadzi - prześpię się z tym jeszcze z tydzień :))).Obecne mam Team Dragon Silver Edition i jestem zadowolony, ale coś nowego trzeba na mikołajki sobie sprawić... ;) [2011-11-21 20:42]

toten

Co by nie mowić o firmie DRAGON to w jednym jest na pewno dobra.

Ma świetnych speców od marketingu.

[2011-11-21 23:01]

Toten respect! Muszę się z Tobą zgodzić! Zwłaszcza że handluje nim mój dobry Kolega, przez duże "K" :))) [2011-11-21 23:12]

brt3

Pływam po Sulejowie juz 15-ty sezon.Łowiłem miękkimi kijami+żyłka.Bardzo często sandacze mi się spinały jak pobił na dalszej odległości.Sandała trzeba mocno ciąć i nikt mnie nie przekona do miękkiego szczytu.

Odkąd pojawiły się plecionki sytuacja zmieiła się diametralnie.I jeszcze jedno.NIGDY nie patrzyłem na szczytówkę.Wszystko z ręki.

ps.właśnie rozpakowałem GS-a  Butchera 2.60 m 4-21g

Pierwsze wrażenie na wielki plus.

Cena też baaardzo zadowalająca(taniej niż na alle)+wysyłka free.

[2011-11-24 14:05]

charlesv

Miałem Guide Selecta długości 2,75 cw 5-25, łowiłem nim przez około 6 miesięcy.
Na pewno nie jest to wędka zła, ale mam do niej kilka zastrzeżeń. Po pierwsze "leci na pysk". Niektórym to nie przeszkadza, mnie akurat tak. Dlatego ją sprzedałem. Jest czuła, to nie ma się do czego przyczepić, ale w tej cenie to raczej normalka. Co do braku korka - jeżeli ta cecha ma zwiększyć czucie w ręku, to po cholerę Dragon używa korka w prawie każdej wędce - żeby była mniej czuła? :)
Próbowałem nią łowić z opadu - cholery można dostać, tak boli nadgarstek - oczywiście po części to wina dlugości wędki, po prostu nie do tego jest przeznaczona:)
Na plus na pewno można zaliczyć staranne wykonanie.
Ogółem - wędka dosyć specyficzna, ale w swojej klasie cenowej żadna rewelacja. Nie odradzam, ale przez zakupem warto ją wypróbować - na pewno nie każdemu będzie pasowała.

Zamieniłem tej kijek na Savage Gear Parabellum - czułość taka sama (jak nie większa) a pod rybą pracuje moim zdaniem o wiele lepiej (chociaż to też zależy co komu odpowiada). Sprzęt niestety trzeba wypróbować samemu - nie pozostawiajcie decyzji specom od marketingu;)

[2011-11-24 14:45]

Tomekoo

mnie tam nic nie boli jak nie podbijam nadgarstkiem a mam 275/35g:)z resztą na rzece po jasną podbijać nadgarstkiem:)ale tak jak kolega pisze każdy ma swoje gusta i nie można nic narzucać:)Bynajmniej jak dla mnie wędę trafiłem super pokonując już nią kilka na prawdę fajnych rybek w krótkim czasie:)
[2011-11-27 23:08]