Wędka gruntówka 3,6m i 2,75 lbs

/ 3 odpowiedzi
Cześć,
łowie już jakiś czas i chciałem sobie sprawić nowy sprzęt na grunt. Do tej pory używałem teleskopów za ok 50 zł z bombką i pare rybek takich do 3 kg wyciągnąłem nimi. Chciałem sobei kupić "gruntówke" tylko czy taka wędka załóżmy 3,6m i 2,75 lbs będzie w miare fajnie pracowała z takimi rybami 1-3 kg? Czy nie będzie zbyt twarda? Nie chce feedera bo planuje kupić jakieś wskaźnik elektorniczny + bombka. Powiedzcie jak to wygląda u Was, jak te Wasze gruntówki się zachowują z takimi rybami lub co Wy byście mi polecili zrobić w tej sytuacji zakładając że na jedną wędkę nie chce wydawać wiecej niż 100-120 zł i TAK mam świadomość że to nie będzie cudowny sprzęt ale mi wystraczy. Pozdrawiam.
notaki


Korzystając z tego kalkulatora http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/page.php?90 i zakladając , ze parametry Twojej wedki sa rzeczywiste  - na bank rybę do 3 kg na taką wedkę wyjmiesz.
Trzykilowego karpia wyjałem na pickera  260 cm , cw do 50 g.;-)

P.S nawiasem mowiąc warto tą strone gdzies sobie zapisać, bo zawiera masę istotnych dla wedkarza informacji.
I jeszce jedno.. kupując taką wędke w cenie ok 100 zł musisz liczyc się z tym, że  po pierwsze bedzie ciężka ( ale to w wędkarstwie gruntowym najmniejszy problem ), a po drugie , ze jej akcja bedzie trudna do przewidzenia - od "kija od szczotki" po pełną parabolę, więc warto zcoś ciężkiego ( powiedzmy koło pół kg )  na niej powiesić  przed zakupem i zobaczyc jak się ugina (2016/05/05 21:49)

u?ytkownik139006


Notaki nie doczytałeś pytania.......autor chce wiedzieć, czy taka wędka nie będzie zbyt twarda bo to, że wytrzyma rybe 3kg jest pewne.
Od siebie moge napisać, że miałem karpiówkę MIkado 390/ 2,75lbs  i amortyzowała fajnie już przy 30cm rybie. (2016/05/05 22:13)

notaki


"Fajnie pracowac " ..
kiedy ?
Przy rzucie, czy przy holu ?
Bo bez sprawdzenia charakterystyki pracy może sie okazać, ze hol jest wprawdzie  w miarę komfortowy, ale rzut w ten sam punkt - praktycznie niemozliwy
Albo dokłdnie odwrotnie

P.S Dzieki za zwrócenie uwagi. Rzeczywiście nie doczytałem (2016/05/05 22:26)