Wędka Freshwater 240

/ 6 odpowiedzi
Witam wszystkich mam pytanie zakupiłem wędkę freshwater 240 i niewiem czy nadaje się na karpie mniej więcej 3kg-5kg czy da rade zholować na brzeg kołowrotek caperlan BAUXIT 3000 przepraszam za błędy ortograficzne.
patryk1113mw


Może wstaw jakieś fotki tej wędki i sprzęciku. Pozdrawiam (2017/07/26 15:54)

xandroidx


Tu znajdują się zdjęcia https://www.decathlon.pl/ufish-freshwater-240-id_8350931.html (2017/07/26 17:14)

patryk1113mw


Witam wszystkich mam pytanie zakupiłem wędkę freshwater 240 i niewiem czy nadaje się na karpie mniej więcej 3kg-5kg czy da rade zholować na brzeg kołowrotek caperlan BAUXIT 3000 przepraszam za błędy ortograficzne.
Witam. Trudno mi powiedzieć bo nie widziałem tego kjia na żywo. Jest to raczej mocno amatorski sprzęcik lecz jak na początek w cenie 100 zł masz cały zestaw; kji, kołowrotek, i akcesoria by zmontować zestaw. Myślę, że pod holem ryb jako pierwszy może zużyć się kołowrotek.

Z własnego doświadczenia moge powiedzieć, że pierwszą wędkę jaką zakupiłem była wędka z targu za 25 zł też z kołowrotkiem i chyba żtłką i spławikiem. Było to sporo lat temu. Wyjołem na nią ogrom białorybu; płotek, karasi, i karpi 1-3 kg. Był to kji 2,40 i używałem go na spławik. Potem służył mi jako początek zabawy ze spinningiem. Kji aż mnie zaskakiwał. Był mega mocny. I miał bardzo dużą gramature wyrzutu większą niż typowe wędki gruntowe. Wszelkie zaczepy wyciągałem z wody; gałęzie, rośliny wodne nie tracąc przynęty. Jako pierwszy padł kołowrotek. Gdy używałem go do spinningu kołowrotek był zmieniony. Kji padł dopiero w tamtym sezonie przy braniu szczupaka na Pilicy który wszedł w konar na dnie rzeki. Chcąc wyrwać przynętę mocniej szarpnłem, poniewasz prubowałem odczepić zaczep raz by nie stracić nowo zakupionego woblera, dwa by wyholować szczupaka i nie pozostawić go w zaczepie. I wtedy kji padł, ale chyba się nie złamał tylko wysunoł całkowicie ze składu. I pewnie do tej pory część wędki pływa po Pilicy. Kji służył mi z 10 lub więcej lat i byłem mega zachwycony a zapłaciłem tylko 25zł. 

Podsumowując jak na początek twojego wędkowania na pewno uda ci się na niego połapać rybki.
Jest wędkarz, jest wędka, to i rybki połapiesz. 
Pozdrawiam.
  (2017/07/26 20:00)

patryk1113mw


A tak z ciekawości ile masz lat XandroidX? (2017/07/26 20:01)

xandroidx


Mam tak szczerze mówiąc 12 lat. (2017/07/26 20:34)

patryk1113mw


To na początek przygody wędkarskiej ten zestaw będzie ok.
Powodzenia w połowach ;) (2017/07/26 20:55)