Zaloguj się do konta

Wędka feederowa- zakleszczona szczytówka

utworzono: 2011/11/20 09:04
tomikaro1

Zakupiłem wędkę carbomaxx feeder 3.60 m do 120 gr wyrzutu założyłem do niej drgającą szczytówkę i teraz nie mogę wogóle jej wyciągnąć nawet jak mocno próbuje to ona ani drgnie i nie chce wyjść błagam pomóżcię nie wiem co robić ??
[2011-11-20 09:04]

szogun1

Ja bym uzyl kombinerek tylko zabezpieczyl szczytowke jakas guma albo czyms co uchroni szczytowke przed zlamaniem czy cos w tym rodzaju.i delikatnie  poruszal w prawo i lewo jednoczesnie ciagnac ku gorze moze sie obrusza i i wyjdzie [2011-11-20 09:12]

n1co

ja też miałem z tym problem, dlatego zawsze przed składaniem wędki "ślinie końcówki " dzięki czemu wędka pięknie się składa i rozkłada ;) (proszę się nie śmiać)
[2011-11-20 09:55]

JKarp

Cześć Próbowałeś schłodzić oba elementy? Potem je rozłączaj kręcąc delikatnie każdy w inną stronę i ciągnąc w przeciwne kierunki. Tylko nie zostaw na noc na mgle bo może się to razem zamrozić. Janusz JKarp [2011-11-20 10:24]

moj feeder tez jak byl nowy ,to tez mialem problem ze szczytowka ,ale tylko dwa razy .
Po kilku razach sie wszystko spasowalo
ale ja bez kombinerek poradzilem sobie .
poprostu trzeba pociagnac na wprost ,nie przeginajac szczytowki,bo sie jeszcze bardziej blokuje,no i mozna tez ja przekrecic,jesli sie da:)
i nastepnym razem nie zapychac jej na maksa,tylko tak,ze by dobrze siedziala i przy wyrzucie  nie poszla w wode;);)
[2011-11-20 10:26]

tomikaro1

Dziękuje popróbuję i zobaczę czy szczytóweczka wyjdzie jeszcze raz dziękuję i Pozdrawiam ;)
[2011-11-20 10:59]

glut897

mialem taki sam problem,kombinerkami nie proboj,uszkodzisz wedke prawdopodobnie.polej elementy w miejscu zlaczenia goraca woda,prubuj wyciagac.powinno pomuc.pozdrawiam.
[2011-11-20 11:52]

Może to coś pomoże. http://forum.wedkuje.pl/post/zakleszczona-szczytowka-panowie-co-robic/4355/0 [2011-11-20 12:08]

Tomekw1

A jak już ją wyciągniwsz  , to proponuję poprostu posmarować złącza , specjalnym smarem do złącz lub zwykłą stearyną - pomaga ;) nie zakleszczają się [2011-11-20 20:57]

Jak dla mnie skleił się bat to "rozkleiłem" go młotkiem półtarokilowym, bo to musi być energiczne uderzenie i zarazem precyzyjne. Bat ma części dość długie więc opieram go o ścianę) i do pomocy zapraszam drugą osobę, która podtrzymuje mi obie częśći w środku, aby nie wyginały się na boki, a ja przez gruby filc podłożony z obu stron (może być ręcznik złożony kilkakrotnie) uderzam energicznie młotkiem i po krzyku.W ten sposób rozkleiłem już wiele wędek i nie tylko sobie.I żadnej nie zrobiłem krzywdy.Nie można skręcać sklejonych części (chyba,że z bardzo wielkim wyczuciem), a tym bardziej nie należy ściskać kombinerkami. Ze sklejonych wędęk z przelotkami należy najpierw zdjąć przelotki. (Zdejmuje się je podgrzewająć zapalniczką.Ja po opercji smaruję obie części wazeliną techniczną, ale można też smarować świeczką tak jak radzi Tomekw1 [2011-11-21 12:08]

Tomekw1

 Ze sklejonych wędęk z przelotkami należy najpierw zdjąć przelotki. (Zdejmuje się je podgrzewająć zapalniczką.Ja po opercji smaruję obie części wazeliną techniczną, ale można też smarować świeczką tak jak radzi Tomekw1

Zaznacz jeszcze że chodzi o teleskopy z przelotkami , bo jak ktoś zacznie podgrzewać przelotkę mocowaną omotką to ciekawie być może ;)


[2011-11-21 22:16]

marek-debicki

Próba skręcania jest chyba najgorszym pomysłem. Materiały stosowane do wędek i technologia ich wykonania nie są do tego dostosowane. Działając kombinerkami nie będziemy mieli żadnego czucia i jeżeli coś puści, to zapewne wcześniej czy póżniej wędzisko. Moim zdaniem co można spróbować to lekko spryskać środkiem czyszcząco smarujacym w rodzaju WD 40, następnie próbować wcisnąć poosiowo, bez skręcania, zakleszczony element. Powinno poskutkować. Najczęście dropbinku kurzu lub innych zanieczyszczeń w połączeniu z wilgocią powodują takie zjawisko. Warto więc mieć przy sobie dodatkową szmatkę, przeznaczoną tylko i wyłącznie do przetarcia wędziska przed złożeniem. [2011-11-21 22:53]

[2011-11-22 10:26]

Po tych wszystkich radach, ciekaw jestem (i chyba nie tylko ja) czy szczytówka dała sie wyjąć i w jaki sposób.  [2011-11-29 16:17]

Może to coś pomoże. http://forum.wedkuje.pl/post/zakleszczona-szczytowka-panowie-co-robic/4355/0

Czy ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego ta strona mi się nie otwiera?
[2011-11-29 16:29]

Może to coś pomoże. http://forum.wedkuje.pl/post/zakleszczona-szczytowka-panowie-co-robic/4355/0

Czy ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego ta strona mi się nie otwiera?

Ja również chciałbym poznać finał problemu tomikaro1.
[2011-11-29 16:32]

CZzesio

Witam :) U mnie otwiera się bez problemu
 jeśli jest taka potrzeba to mogę ją skopiować i wkleić .
[2011-11-29 16:38]

CZzesio

Wędka feederowa- zakleszczona szczytówka


Sprzęt Wędki - Zestawy na forum

Wędkarstwo gruntowe

utworzono: 2011/11/20 09:04
Majsterkowicze, Pokoik… 33 wędkarzy | 12 wątków
Zapraszam wszystkich, którzy chcą naprawić swój sp…


tomikaro1 Zakupiłem wędkę carbomaxx feeder 3.60 m do 120 gr wyrzutu założyłem do niej drgającą szczytówkę i teraz nie mogę wogóle jej wyciągnąć nawet jak mocno próbuje to ona ani drgnie i nie chce wyjść błagam pomóżcię nie wiem co robić ??



A tutaj historia nie ma finału ....










Wędkarstwo gruntowe

utworzono: 2009/02/01 16:32



sebek_k Witam. Ostatnio kupiłem Feedera na Allegro, paczka przyszła rozpakowałem wszystko pięknie gdyby nie zakleszczona szczytówka. Wcale nie mogę jej wyjąć. Próbowałem już sposobów z chłodzeniem łączenia niestety nie pomogło, a na siłę też nie można ciągnąć. Może macie jakieś rady na zakleszczoną szczytówkę?










12
wysłano: 2009/02/01 20:04


sebek_k Dzięki za wszystkie porady. Spróbowałem wielu z marnym skutkiem, lecz zauważyłem, że winą może być spłynięcie kleju z łączenia do szczytówki i w sumie by się zgadzało bo ja nawet o milimetr nie mogę tego ruszyć. Wędka jest nowa, na gwarancji

, więc pewnie zrobię tak jak mówi angelika porostu ją odeśle niech mi na miejscu sprawdzą ewentualnie wymienią na nową.






[2011-11-29 16:42]

Z mora

Cześć Próbowałeś schłodzić oba elementy? Potem je rozłączaj kręcąc delikatnie każdy w inną stronę i ciągnąc w przeciwne kierunki. Tylko nie zostaw na noc na mgle bo może się to razem zamrozić. Janusz JKarp


Schłodzenie obydwu elementów nic nie da bo razem się będą kurczyć, CIEŃSZY ELEMENT POLEWAJ ZIMNĄ WODĄ, A GRUBSZY GORĄCĄ wtedy rozdzielisz :)


[2012-01-23 14:09]

Grzegorz123

z punktu widzenia fizyki może tak jest ale efekt może być w stylu  doktor nie puścił, ale drzwi puściły
[2012-01-23 15:01]

Z mora

z punktu widzenia fizyki może tak jest ale efekt może być w stylu  doktor nie puścił, ale drzwi puściły



próba nie strzelba nie wypali, w imadło na pewno bym nie wkręcał, uda się to fajnie, nie uda się to trzeba próbować inaczej :)


[2012-01-23 15:26]

Dobry sposób na rozłączenie części wędziska to rzeczywiście na początek coć penetrującego (WD40?) a następnie chwycić dwa elementy oburącz za tyłkiem (z przeproszeniem) i się zaprzeć. Nie ma złącza którego nie dałoby się rozłaczyć i to bez uszkodzeń. Na koniec oczywiście wycieramy WD i samrujemy czymś tłustym (polecam olejek waniliowy do ciast)

[2012-02-11 15:01]

rolo81

nalej do wanny  gorącej wody (nie wrzątku ) nalej płynu do naczyń zostaw ją na 5 min i w tej wodzie obróć szczytówkę na przyszłość pryśnij wszystkie końcówki feedera teflonem w spreju a nigdy nie będziesz miał takich problemów
[2012-02-11 16:05]