Zaloguj się do konta

Wędka Dragon Express Jig czy Spin ?

utworzono: 2013/11/23 21:14
michal01

Witam Wszystkich!
Proszę o opinię dotyczącą wędki Dragon Express Jig oraz Express Spin.
Może ktoś wie która z nich jest lepsza.
Poszukuję wędki którą mógł bym połowić sandacze. Jestem początkujący w tej dziedzinie i szukam kijka, który byłby dość tani i uniwersalny. Łowię na jeziorze w którym częstym przyłowem jest szczupak.
Mam zamiar łowić na gumy 5-10 cm na główkach nie większych niż 20g (woda stojąca).
Do wędki mam zamiar zakupić kołowrotek Ryobi Zauber lub Arctica.
Proszę o opinie na temat powyższych kijków.
[2013-11-23 21:14]

Witam Wszystkich!
Proszę o opinię dotyczącą wędki Dragon Express Jig oraz Express Spin.
Może ktoś wie która z nich jest lepsza.
Poszukuję wędki którą mógł bym połowić sandacze. Jestem początkujący w tej dziedzinie i szukam kijka, który byłby dość tani i uniwersalny. Łowię na jeziorze w którym częstym przyłowem jest szczupak.
Mam zamiar łowić na gumy 5-10 cm na główkach nie większych niż 20g (woda stojąca).
Do wędki mam zamiar zakupić kołowrotek Ryobi Zauber lub Arctica.
Proszę o opinie na temat powyższych kijków.
Jeżeli częstym przyłowem jest u Ciebie szczupak to ja bym wybrał spiining bez wklejanej szczytówki a i osobiście jestem zwolennikiem zwykłego spina,wklejankę posiadam tylko jedną do bocznego troka jej używam.Więc myślę,że zwykły spin będzie lepszym rozwiązaniem.Decyzje oczywiście sam podejmiesz.

[2013-11-23 21:27]

tripod

witam,Express Jig (wklejanka) przyda ci się kolego do obserwowania delikatnych brań sandaczy, i z łodzi, i z brzegu. Jeśli planujesz najczęściej łowić dżigując lub z opadu, to wklejanka może okazać przewagę nad standardowym blankiem spinningowym (o ile takie łowienie przypadnie ci do gustu). Jeśli jednak częściej będziesz prowadzić przynęte jednostajnie, szurając po dnie, daleko zarzucając, nie interesuje cię opad, to bierz spinning standardowy.Sandacze łowi się w różnych okolicznościach, dlatego zdecydowanie się tylko na posiadanie jednego wędziska zawsze będzie kompromisem i wyrzeczeniem się używania innych technik łowienia.
Jeśli chcesz mieć uniwersalny kij, to weź Express Spin, tak jak radzi kolega piszący wyżej.
pozdrawiam [2013-11-24 07:31]

michal01

Dzięki za odpowiedź prawdopodobnie kupię Express Spin-a.
Mam tylko jedno pytanie czy na pewno wędka ta jest dość czuła by można było połowić nią sandacza z opadu i czy dobrze pracuje na plecionce. Boję się że szczytówka będzie za twarda. Nie trzymałem tej wędki w ręku i nie wiem czy nie będzie twarda jak przysłowiowy kij od szczotki. Możne ktoś miał taki kijek.

[2013-11-24 19:23]

tripod

Dragon robi wędziska zdecydowanie progresywne, czyli po wzięciu do ręki w sklepie kijek jest nieco sztywny, ale na łowisku pod przynętą wykazuje dobrą dynamikę, a pod rybą ugina się i amortyzuje odpowiednio do wagi i waleczności ryby. Ocenianie wędziska "na sucho" w sklepie jest błędem, można się grubo pomylić w ocenie.
Co do Express Spin - raczej nie licz kolego na współpracę ze szczytówką (do tego służą wklejanki). Natomiast możesz wyczuć branie na blanku zakładając plecionkę lub obserwując zachowanie ciut lużniejszej plecionki w chwili opadania przynęty, np. na głębokim stoku, w głębokim nurcie, w głębokim jeziorze.Mnóstwo użytkowników chwali Express jako udany kijek za niewielkie pieniądze. Może i tobie przypadnie do gustu.Zdecydowanie zachęcam cię do kupna jaskrawej plecionki.
pozdrawiam [2013-11-25 06:54]

Dragon robi wędziska zdecydowanie progresywne, czyli po wzięciu do ręki w sklepie kijek jest nieco sztywny, ale na łowisku pod przynętą wykazuje dobrą dynamikę, a pod rybą ugina się i amortyzuje odpowiednio do wagi i waleczności ryby. Ocenianie wędziska "na sucho" w sklepie jest błędem, można się grubo pomylić w ocenie.
Co do Express Spin - raczej nie licz kolego na współpracę ze szczytówką (do tego służą wklejanki). Natomiast możesz wyczuć branie na blanku zakładając plecionkę lub obserwując zachowanie ciut lużniejszej plecionki w chwili opadania przynęty, np. na głębokim stoku, w głębokim nurcie, w głębokim jeziorze.Mnóstwo użytkowników chwali Express jako udany kijek za niewielkie pieniądze. Może i tobie przypadnie do gustu.Zdecydowanie zachęcam cię do kupna jaskrawej plecionki.
Tu kolega Tripod dobrze radzi Tobie weź wersje spinn.a branie i opad obserwój plecionką.Miałem kiedyś serie Express i mogę powiedzieć iż wędki jak na tą półkę cenową są świetnie wykonjane i bardzo lekkie.Swietne mają wyważenie.Teraz operuje troszkę lepszymi wędkami również Dragona ,ale seria express dużo nie odstaje za nimi.Pozdrawiam


[2013-11-25 12:26]

michal01

Dzięki za podpowiedź!
Biorąc pod uwagę cenę i opinie użytkowników tej wędki zaraz ją zamówię.
Teraz tylko kołowrotek oraz jaskrawa plecionka :) i może jeszcze się uda wyrwać na rybki w tym roku.
Pozdrawiam i połamania kija!
[2013-11-25 20:22]

tripod

Również i tobie życzymy Połamania!!Zaglądaj czasem na Grupę i pochwal się wynikami, podziel wrażeniami.
pzdr. [2013-11-26 07:46]

michal01

Witam!Zamykając temat chciałbym poinformować, że wędka express spin świetnie sprawdza się na sandacze. Najlepiej łowi mi się na koguty lub na małe gumy z dużym ociążeniem. Wędka o dobrych parametrach i niskiej cenie :) Dzięki za pomoc. [2014-06-23 10:04]