Zaloguj się do konta

Wędka Dragon GS Tiny

utworzono: 2012/08/23 10:31
Ramsay

Witam.
Chciałbym tym postem poznać opinie wędkarzy którzy maja w swojej kolekcji kij GS Tiny.Jakie przynęty stosują do tego kija (chodzi mi o wagę i wielkość). Jakiego kręciołka zastosowali i czy założyli żyłke czy może cieniutką plecioneczke (gdzieś wcześniej przeczytałem że ten kij żeby oddać wysztko co w nim najlepsze potrzebuje współpracy z plecionką i przyponem żyłkowym).
Jeśli znajdzie się jakiś kolega po kiju który posiada właśnie ten model GS'a możemy przenieść rozmowe na pw. Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz :))) chodzi o wytrzymałość bo kij jest tak delikatny że zastanawiam się co by się stało gdyby przyłowem stał się Sandacz lub Szczupły ...

Ps. Nie interesują mnie wypowiedzi nt. innych wędzisk niź wymieniony GS Tiny (mam nadzieje że nikogo nie uraziłem)

Pozdrawiam Maciej.
[2012-08-23 10:31]

Ramsay

Hmmmm ... Nie ma tu nikogo kto posiada ten kijek ???
[2012-08-23 11:37]

Ramsay

No to jeszcze raz odswieze moze teraz watek zaraz nie zginie pod lawina pytan typu :
Lekki spinning , lekki spinning na okonie i wiele roznych odmian i kombinacji tych kilku slow ...

Pozdrawiam.
[2012-08-23 22:58]

Ramsay

Ok. skoro nie ma tu nikogo z takim kijem prosze modka o zamkniecie tematu ...
[2012-08-24 22:46]

tripod

Jakie przynęty stosują do tego kija (chodzi mi o wagę i wielkość). czy założyli żyłke czy może cieniutką plecioneczke (gdzieś wcześniej przeczytałem że ten kij żeby oddać wysztko co w nim najlepsze potrzebuje współpracy z plecionką i przyponem żyłkowym).
bo kij jest tak delikatny że zastanawiam się co by się stało gdyby przyłowem stał się Sandacz lub Szczupły ...

witaj, nie napiszę ci bezpośrednio o tym wędzisku, ale chciałbym nawiązać do twoich wypowiedzi w poście.
Otóż, z przynętami nie jest prosta sprawa, trzeba to sprawdzić na swoim łowisku. Przynęta może być lekka, ale stawiać duży opór wodzie (np. obrotówka aglia), albo odwrotnie: c.w. wędziska ledwo wytrzyma, ale prowadzenie nie będzie nadwyrężać wędziska (np. wahadłówka).

Zamiast plecionki możesz używać wysoce nierozciągliwą żyłkę spinningową, albo nawet żyłkę feederową.

Aby uchronić wędzisko przed zniszczeniem w przypadku spotkania z grubą rybą stosujesz hamulec kołowrotka, a dodatkowo chroni twoje wędzisko kotwica przynęty, która przy nadmiernym oporze powinna się wygiąć wcześniej, niż pęknie wędzisko; żyłka lub plecionka, która powinna zerwać się wcześniej niż pęknie wędzisko, i w końcu wspomniany już hamulec kołowrotka, który chroni całą wędkę przed urwaniem jakiegoś elementy zestawu. Jeśli i takie zabezpieczenia ci nie wystarczają, to kup kołowrotek z hamulcem walki, a wtedy dasz sobie radę w każdych okolicznościach.

GS to fajne wędziska.

pozdrawiam
[2012-08-26 10:37]