Zaloguj się do konta

Wędka Dragon Thytan Pike czy Shimano Catana CX ?

utworzono: 2012/08/13 21:33
Kamilion

Witam kolegów! Ma do Was pytanie odnośnie tych dwóch kijków i jestem ciekaw Waszej opinii. Konkretnie chodzi o te modele...

Dragon Thytan Pike 290cm cw 10-35gr
i
Shimano Catana CX 300cm cw 10-30gr

Który kijek Waszym zdaniem byłby lepszy, który byście wybrali i dlaczego? Może jest wśród Was ktoś kto miał okazję łowić tymi dwoma spinningami? Interesują mnie tylko te dwa modele i tylko podana długość i ciężar wyrzutu. Proszę o Wasze zdanie, podyskutujmy.

[2012-08-13 21:33]

sy28

Witam shimano weź go w ręce i wszystko zrozumiesz.
[2012-08-13 21:58]

mik99

Czytając to rofum wiedziałbyś, że Thytan Pike to dokładnie ten sam kij co Millenium HD Pike, różnią się tylko dolnikiem. Czytając również to forum wiedziałbyś, że kij ten (mowa o Millenium HD Pike) to najlepszy kijek w swojej klasie. Dla mnie wybór jest bardziej jak oczywisty Dragon. Sam niedługo zamawiam HD Pike.
[2012-08-13 22:12]

Kamilion

Witaj kolego. Tego shimano właśnie mam i przeszkadza mi w nim zbyt długi dolnik :) Przymierzałem tego dragona i w nim dolnik mi pasuje :) poza tym świetnie wygląda (wiem że wygląd nie jest najważniejszy) shimano za to jest lżejszy. 
[2012-08-13 22:15]

mik99

Jak oceniasz Shimano? jaką akcję posiada ten kij bo ja już wiele opinii słyszałem. Thytan Pike ma dzielony dolnik natomiast Millenium HD ma całościowy. Dzielony dolnik mam w swoim obecnym Ronie Thompsonie i jest to roziązanie nawet wygodne. W sklepie machałem millenium HD i powiem jedno moja ręka jak i ja pokochałem ten kij stąd po wymacaniu oraz opiniach wielu osób niedługo trafi do mnie.
[2012-08-13 22:32]

Kamilion

Oceniłbym go bardzo pozytywnie gdyby nie ten zbyt długi dolnik. Kijek jest dość sztywny, szybki (seria BX była bardziej miękka) Ogólnie jest to naprawdę bardzo dobry kij i dobrze się nim łowi, wykonanie też bardzo dobre.
[2012-08-13 22:36]

Kamilion

Nie ukrywam że pierwsze co mi się bardzo spodobało przy dragonie to jego świetny wygląd i dzielony dolnik, kijek bardzo wpadł mi w oko. Jest cięższy od catany (catana 214gr, thytan 248gr) ale miałem go w ręce i w ręku różnicy w wadze nie czułem. Thytan również jest sztywny, szybki. Mogę go kupić i zostawić sobie oba kijki tylko na co mi dwa? Jeden wtedy będzie stał pewnie nieużywany i wypadłoby raczej na catane.
[2012-08-13 22:41]

cargool89

Podzielam zdanie mik99:]
Mam dokladnie tego samego Dragona od tego sezonu i jak narazie spisuje się doskonale.
Niestety Catany w rece nie mialem i nie moge ich porownac ale na pewno nie bedziesz żałować zakupu Dragon millenium pike:]
Połamania
[2012-08-14 09:33]

berthold

ja mam taką catanę i tak szczerze powiedziawszy nie leży mi zbyt dobrze więc dalej używam JAXON GENEZIS lepiej pracuje mimo swoich latek
[2012-08-14 11:40]

Sasiad44

Mam tą Catanę od ponad roku i  jestem z niej bardzo zadowolony. Lekka, dobrze się nią rzuca i jak dla mnie ładnie wygląda ;-) Używam jej razem z kołowrotkiem Shimano Catana i też go polecam.

Zapraszam na mój wpis:
Dragon Chest Pack - pierwsze wrażenia [2012-08-14 12:27]

berthold

Mam tą Catanę od ponad roku i  jestem z niej bardzo zadowolony. Lekka, dobrze się nią rzuca i jak dla mnie ładnie wygląda ;-) Używam jej razem z kołowrotkiem Shimano Catana i też go polecam.

Zapraszam na mój wpis:
Dragon Chest Pack - pierwsze wrażenia




jak można polecać CATANĘ kołowrotek jest bardzo miernej jakości podobnej co mastery z targu od ruskich ,ja mam takie dwie i do głowy by mi nie przyszło ich komuś polecać [2012-08-14 12:42]

malin84

Witam mialem obie wedki w reku i zdecydowanie polecam Dragona tydzien temu ja przetestowalem i jestem pod wrazeniem super sprzet!!dobrze ze nie wziolem kijka shimano lecz zdecydowalem sie na kolowrotek Shimano Catane 2500 fb fajny kreciolek za nie wielkie pieniazki ogolnie jestem zadowolony ze sprzetu polecam [2012-08-14 15:40]

Kamilion

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Dziś sprzedałem Catane i wysłałem do klienta, poszła za 150zł plus koszt wysyłki. Zamawiam Thytana u tego allegrowicza...
http://allegro.pl/show_item.php?item=2521781153

[2012-08-14 18:47]

Krul-Mateusz

Ja i mój kolega posiadamy Shimano Catane 2.10 10-30. Jest rewelacyjna. Lekka i elastyczna. W tej kategorii cenowej nie ma sobie równych. Kup a po czasie dowiesz się że był to dobry wybór. Poleciłbym także Mistrall Tournament którego mam od paru dni. Jest tańszy od catany. Sposób wykonania bardzo zbliżony. Obie sprawują się świetnie. [2012-08-14 18:55]

Sasiad44

Mam tą Catanę od ponad roku i  jestem z niej bardzo zadowolony. Lekka, dobrze się nią rzuca i jak dla mnie ładnie wygląda ;-) Używam jej razem z kołowrotkiem Shimano Catana i też go polecam.

Zapraszam na mój wpis:
Dragon Chest Pack - pierwsze wrażenia




jak można polecać CATANĘ kołowrotek jest bardzo miernej jakości podobnej co mastery z targu od ruskich ,ja mam takie dwie i do głowy by mi nie przyszło ich komuś polecać 

Można polecać... mi się spisuje bez zarzutu. Może trafiłeś na jakąś wybrakowaną partię ;-)
[2012-08-14 20:31]

berthold

Mam tą Catanę od ponad roku i  jestem z niej bardzo zadowolony. Lekka, dobrze się nią rzuca i jak dla mnie ładnie wygląda ;-) Używam jej razem z kołowrotkiem Shimano Catana i też go polecam.

Zapraszam na mój wpis:
Dragon Chest Pack - pierwsze wrażenia




jak można polecać CATANĘ kołowrotek jest bardzo miernej jakości podobnej co mastery z targu od ruskich ,ja mam takie dwie i do głowy by mi nie przyszło ich komuś polecać 

Można polecać... mi się spisuje bez zarzutu. Może trafiłeś na jakąś wybrakowaną partię ;-)

   


wadliwe 2 sztuki catany i jedna sztuka exage ??????? powiem ci że ja już zajechałem w swojej karierze wędkarskiej z 30 kołowrotków i umiem rozpoznać dobry sprzęt od  szmelcu ,więc piszę nie z głowy tylko z doświadczenia
[2012-08-14 21:47]

Kamilion

Mam tą Catanę od ponad roku i  jestem z niej bardzo zadowolony. Lekka, dobrze się nią rzuca i jak dla mnie ładnie wygląda ;-) Używam jej razem z kołowrotkiem Shimano Catana i też go polecam.

Zapraszam na mój wpis:
Dragon Chest Pack - pierwsze wrażenia




jak można polecać CATANĘ kołowrotek jest bardzo miernej jakości podobnej co mastery z targu od ruskich ,ja mam takie dwie i do głowy by mi nie przyszło ich komuś polecać 

Można polecać... mi się spisuje bez zarzutu. Może trafiłeś na jakąś wybrakowaną partię ;-)

   


wadliwe 2 sztuki catany i jedna sztuka exage ??????? powiem ci że ja już zajechałem w swojej karierze wędkarskiej z 30 kołowrotków i umiem rozpoznać dobry sprzęt od  szmelcu ,więc piszę nie z głowy tylko z doświadczenia

Z lekka dziwaczna opinia kręciołków shimano. Jakimś dziwnym trafem otrzymujesz same wadliwe? Ja kręciłem i posiadałem lub posiadam catane, sienne, nexave, sonora i jedyne co mogę powiedzieć to to że zdecydowanie polecam którykolwiek. Jeżeli zajeździłeś już aż 30 kołowrotków to chyba wbijasz nimi gwoździe ;) Nie wiem ile lat wędkujesz ale jeden kołowrotek wystarczy spokojnie nawet na kilka sezonów, wystarczy trochę dbać.


[2012-08-14 22:22]

Kamilion

berthold jeżeli tak ci padają kołowrotki to pomyśl o Spro Red Arc, jeżeli ten ci padnie to znaczy że powinieneś zmienić hobby :)
[2012-08-14 22:27]

mik99

Krul-Mateusz wszystko zależy kto czego oczekuje od kija. Ja nie lubię jak kij gnie mi się poniżej połowy a na pewno nie do dolnika. Lubię mieć ugięcie maks do połowy wędziska. Catany są bardziej miękkie jak Mileniumy dlatego u mnie już na starcie odpadają. Miałem w łapach HD Pike i powiem, że mi ten kij leżał rewelacyjnie i już tylko odliczam godziny jak będzie u mnie.

malin84 miałeś i Catanę i HP Pike napisz by wszyscy wiedzieli czemu wolisz Dragona.
[2012-08-14 22:59]

Kamilion

Thytan kupiony!!!
http://allegro.pl/wedka-dragon-thytan-pike-2-90-m-10-35g-i2535798867.html
Czekam z niecierpliwością na kuriera, będzie w piątek ;)
[2012-08-15 22:34]