Wędka Dragon Mystery

/ 20 odpowiedzi
Witajcie koledzy chciałbym kupić przyzwoity kijek w niedrogiej cenie. Ma on służyć do połowu z brzegu na rzece Odrze na małe i średniej wielkości przynęty. Ryby na które będe się nastawiał to głownie nie duże szczupaki, sandacze , okonie. Jestem początkującym spiningistą ;).

Czy ten kiijek się nada ?


http://www.wedkarski.com/produkt/p-6547-Dragon-Wedka_Mystery_XT_Impulse_Spinn_5-25_gram_dlugosc:_240_cm/t-1/m-2-Dragon/
minus


wędeczka pierwsza klasa (moim zdaniem) ale jeżeli chcesz łowić z brzegu większej rzeki to kup dłuższy kijek (2,7 a nawet 3,0) (2011/03/01 11:36)

SpinerZbok


Kolega minus dobrze radzi. Z brzegu zdecydowanie dłuższy kij (2,7-3m), z długością 2,4 wiele rzecznych miejsc będzie trudnych do obłowienia. (2011/03/01 11:44)

piotrek2401


Zwróć uwagę na na Dragona Milenium HD Pike 2,7 cw. 10-35g
Jeżeli nastawiasz się na szczupaki i sandaczy to wydaje mi się że będzie bardziej uniwersalny Długość zdecydowanie 2,7- 3,0 Niestety musiałbyś dołożyć około 50-60 zł. (2011/03/01 13:33)

rybka1234


Mam tego dragona impulse spinn naprawde dobry kijek polecam :)Najlepsza jakość/cena.Też polecam długość 2.70. (2011/03/01 14:20)

sliwka15


Dzięki wielkie ;)
Co do długości to oczywiście 2,7 m pomyliły mi się linki ;) (2011/03/01 15:08)

sliwka15


Myślicie że tek kijek będzie lepszy ?

Wędka Dragon Millenium HD Super Fast 2,70m 5-25g





http://www.e-rybka.pl/product.php?id_product=2566 (2011/03/01 15:15)

piotrek2401


Może nie lepszy ale technologicznie nieco bardziej zaawansowany
Kije które wymieniłeś to bardzo przyzwoite wędziska spinningowe
Podobno nie ma wędzisk uniwersalnych ale są takie które mają dość szeroki zakres zastosowań
To są właśnie Dragon Milenium ..... (2011/03/01 15:27)

u?ytkownik37148


nie bierz millenium! IMPULSE SPIN jest super. Sam ma i sobie chwalę, fajna praca, niezłe czucie przynęty nawet przy paprochach wogule jest THE BEST (2011/03/01 16:04)

cytryn74


Ja mam ten kijek tylko z cw.10-35 a właśnie dł 2.40 i nie jestem aż tak bardzo przekonany że musi być co najmniej 2.70 łowie na 2.40 i dla mnie jest git a o wiele łatwiej mi się podrzuca właśnie tą długością (posiadam również 2.70) z pod różnego rodzaju nisko opadających konarów na wodę czy gęsto porośniętych brzegów np.trzciną gdzie pole manewru jest niezmiernie ograniczone.Wtedy ja właśnie tam jestem a koledzy raczej nie zachodzą pod takie miejscówki.Reasumując:W 100% myślę że musisz kijek podpasować tylko i wyłącznie pod siebie!!Jednemu będzie lepiej się łowiło na długość 2.7 drugiemu na 3.0 a jeszcze innemu na 2.4Pozdrawiam (2011/03/01 16:25)

piotrek2401


Moze jamesbond przypomni sobie co napisał killerowi 45 w sprawie jego zakupu spinningu Dragon Milenium HD Pike
Myślę ze na forum powinniśmy przekazywać swoje własne opinie nawet gdyby były nie popularne i kontrowersyjne
Pozdrawiam (2011/03/01 16:33)

mitersum


moim zdaniem spining na drapierznika z drzegu powinien miec przynajmniej 2,7m  ja mam firmy

KING i dobrze się na nią łapie na szybkim nurcie drapznika   

                                                                                                                   POZDRO

(2011/03/01 17:14)

SpinerZbok


Ja mam ten kijek tylko z cw.10-35 a właśnie dł 2.40 i nie jestem aż tak bardzo przekonany że musi być co najmniej 2.70 łowie na 2.40 i dla mnie jest git a o wiele łatwiej mi się podrzuca właśnie tą długością (posiadam również 2.70) z pod różnego rodzaju nisko opadających konarów na wodę czy gęsto porośniętych brzegów np.trzciną gdzie pole manewru jest niezmiernie ograniczone.Wtedy ja właśnie tam jestem a koledzy raczej nie zachodzą pod takie miejscówki.Reasumując:W 100% myślę że musisz kijek podpasować tylko i wyłącznie pod siebie!!Jednemu będzie lepiej się łowiło na długość 2.7 drugiemu na 3.0 a jeszcze innemu na 2.4Pozdrawiam

akurat w tym przypadku nie ma mowy o indywidualnych upodobaniach, tylko o warunkach - czyli łowienie z brzegu w dużej rzece. Nie ma opcji aby kij 2,4 był w tym przypadku lepszy (a wynika to po prostu z podstawowych praw fizyki), tak więc nie ma po co prowadzić dyskusji, oczywiste jest, że dłuższy będzie lepszy! Nie może tu być gatki typu: ja wole taki kij, albo taki, długość podyktowana jest tu warunkami łowiska rzecznego, amen! (2011/03/01 17:36)

u?ytkownik30634


Przy łowieniu z brzegu, na dużej rzece doskonale sprawdził mi się kij Dragon Mystery Camou dług. 2,70, c.w. 10-35, te parametry zdecydowanie mi wystarczyły, a sam kijek ma baaaardzo duży zapas mocy...  (2011/03/01 18:14)

u?ytkownik37148


Moze jamesbond przypomni sobie co napisał killerowi 45 w sprawie jego zakupu spinningu Dragon Milenium HD Pike
Myślę ze na forum powinniśmy przekazywać swoje własne opinie nawet gdyby były nie popularne i kontrowersyjne
Pozdrawiam

To jest atak personalny??? Jak masz coś do mnie to na PW. Kijek IMPULSE SPIN mam i polecam. Podzieliłem się opiniom a wątki nie są do jakiś oftoppów. (2011/03/01 19:04)

u?ytkownik37148


A i jaszcze jedno. HD nie jest tak uniwersalnym kijem jak IMPULSE SPIN i jakby SZANOWNY KOLEGO zechciał przeczytać @killer45 chciał coś na średniego szczupaka. Na niej się okoni nie da połowić. (2011/03/01 19:07)

cytryn74


SpinerZbok napisał:akurat w tym przypadku nie ma mowy o indywidualnych upodobaniach, tylko o warunkach - czyli łowienie z brzegu w dużej rzece. Nie ma opcji aby kij 2,4 był w tym przypadku lepszy (a wynika to po prostu z podstawowych praw fizyki), tak więc nie ma po co prowadzić dyskusji, oczywiste jest, że dłuższy będzie lepszy! Nie może tu być gatki typu: ja wole taki kij, albo taki, długość podyktowana jest tu warunkami łowiska rzecznego, amen!
Dokładnie!! Zwróć jednak uwagę że podczas spiningowania na mniejszych rzekach bardziej porośniętych i tym bardziej wystepujących w pobliżu drzew gdzie rzuty oddajesz że tak powiem na pi...y kłak a i tak haczysz nieraz o drzewka bo poprostu jest mało miejsca a łowisz kijkiem 2.4.Masz racje wtedy LEPSZY byłby kijek 2.7  :) BZDURA i nadal uważam że kij dobieramy do siebie a przede wszystkim do warunków.A gadka z góry że 2.7 jest lepszy hmm....Pozdrawiam. (2011/03/01 19:32)

u?ytkownik37148


SpinerZbok napisał:akurat w tym przypadku nie ma mowy o indywidualnych upodobaniach, tylko o warunkach - czyli łowienie z brzegu w dużej rzece. Nie ma opcji aby kij 2,4 był w tym przypadku lepszy (a wynika to po prostu z podstawowych praw fizyki), tak więc nie ma po co prowadzić dyskusji, oczywiste jest, że dłuższy będzie lepszy! Nie może tu być gatki typu: ja wole taki kij, albo taki, długość podyktowana jest tu warunkami łowiska rzecznego, amen!
Dokładnie!! Zwróć jednak uwagę że podczas spiningowania na mniejszych rzekach bardziej porośniętych i tym bardziej wystepujących w pobliżu drzew gdzie rzuty oddajesz że tak powiem na pi...y kłak a i tak haczysz nieraz o drzewka bo poprostu jest mało miejsca a łowisz kijkiem 2.4.Masz racje wtedy LEPSZY byłby kijek 2.7  :) BZDURA i nadal uważam że kij dobieramy do siebie a przede wszystkim do warunków.A gadka z góry że 2.7 jest lepszy hmm....Pozdrawiam.

Zgadzam się. Trzeba dobrać kijek według własnego upodobania. (2011/03/01 19:41)

piotrek2401


jamesbond - rzeczywiście jeżeli chodzi o uniwersalność impulse spinn to masz racje
Być może trochę przesadziłem
PRZEPRASZAM (2011/03/01 20:05)