Zaloguj się do konta

Wędka do wypuszczanki

utworzono: 2015/03/13 12:24
Kochanke

Witam, nie mam jak teraz przeprowadzić testu na żywo więc liczę na Wasze opinie. W tym roku będę łowił na wypuszczankę. Kołowrotek z ruchomą szpulą już jest i teraz czas na wędzisko. I tu mam pytanie do Szanownych Kolegów. Łowił będę na niewielkiej rzece nizinnej (Broczysko). Problemem jest w okresie późno wiosennym i letnim mocno zarośnięta linia brzegowa (krzaki, trawy, itp.). Zastanawiam się nad właściwym kijem:1. Mam bolonkę MIkado Ultraviolet 7m.2. Mam match 3,90m Mitchell. Obawiam się, że 3,9m będzie za krótko z uwagi na zarośnięte brzegi.3. Zastanawiam się nad zakupem bolonki Mikado Princess 5m.
Która z nich, a może jeszcze coś innego, Waszym zdaniem najlepiej sprawdziłaby się w tej metodzie?
PozdrawiamRafał [2015-03-13 12:24]

https://www.google.pl/search?q=W%C4%99dka+do+wypuszczanki&oq=W%C4%99dka+do+wypuszczanki&aqs=chrome..69i57j69i60l2&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8

poczytaj kilka artykułów  na ten temat ale z tego co tam piszą to odległościówka jest idealna do tej metody. [2015-03-13 12:45]

kaban

Z tego co czytałem i oglądałem to odległościówka 4,20 byłaby chyba warta sprawdzenia. Bolonki biorąc pod uwagę długość i rozmieszczenie przelotek wydaja mi się nietrafione co do tej metody łowienia i specyficznego kołowrotka. [2015-03-13 16:45]

paweldd

Z tego co czytałem i oglądałem to odległościówka 4,20 byłaby chyba warta sprawdzenia. Bolonki biorąc pod uwagę długość i rozmieszczenie przelotek wydaja mi się nietrafione co do tej metody łowienia i specyficznego kołowrotka.



Dodatkowo bolonka na zarośnięte łowiska to nie najlepszy pomysł dlatego popieram odpowiedz kolegi.
[2015-03-13 18:23]

Kochanke

Odległościówka z powodu specyficznej akcji byłaby ok tylko nie wiem czy 3,9m nie będzie za mało. Poszukam jakiś długich matchowych wędzisk. A czy zna ktoś jakiś model odległościówki 5m? [2015-03-13 19:52]