Zaloguj się do konta

Wędka do spinningu Mikado Trython light spin - mam

utworzono: 2011/11/08 20:55
Zibi88

Potrzebuje Waszej rady. Zacząłem ostatnio troszkę spiningować i chciałbym kupić wędkę do tego celu, bo na razie mam taką kombinowaną. Chcę łowić z brzegu na rzekach i zaporówkach, więc chyba zdecyduję się na 2,70 c.w. od 5 do 25-30 gram. Nie łowię na cięższe przynęty, za to czasem lubię pomęczyć okonie paproszkami. Nie mam zbyt wiele pieniędzy. Chciałbym kupić coś w okolicach 50 zł. Upatrzyłem sobie trzy kije:

Mikado Trython light spin - mam mathówkę i jest fajna
Jaxon Cantara
Conger Carbomaxx

Który z nich będzie najlepszy ?
[2011-11-08 20:55]

arekde

No niestety te kije nie są za dobre..wiem, że to co napiszę nie jest miłe ale trzeba dołożyć 50-60 zł i kupić fajną wklejankę...np Shimano Alivio Super Sensitive.....radość z połowów zrekompensuje wydatek. [2011-11-08 20:59]

Zibi88

rozumiem, że nie jest to kij na lata, jednak do nauki przedzierania przez chaszcze itd nie potrzebny mi teraz wyższej klasy sprzęt. Jeśli wszystko będzie ok z pewnością doinwestuję a ta wędka stanie się rezerwową.
[2011-11-08 21:10]

maciek34

Ja mam Jaxon Cantare i jest zadowolony ale wybór należy do cb.
[2011-11-09 14:18]

Elwuo

Witam. Kolego Zibi88 nie słuchaj forumowiczów bo 90% znają sie na sprzęcie z recenzji a nie ze swoich doświadczen, spostrzezen. Jeżeli jesteś początkujący to kup sobie tego Konger Carbomaxx dł 2.70m Cw 5-25 i bedziesz zadowolony, ale nie wierz w to ze ta wędka ma przelotki typu SIC bo komplet 9 przelotek Fuji SIC kosztuje 550zł.. PS: Do "Arekde" dobra wędka na okonie nie kosztuje 100zł tylko 450zł do tego musisz mieć kołowrotek np Spro Red ARC 1000 na żyłce 0.10 za 25zł i wtedy masz przyjemność z wędkowania. [2011-11-09 20:12]

jakubnob

o dobry temat ja sie dołączam na spining lowie od lata tego roku spodobalo mi sie robienie wlasnych przynent i sam sposob lowienia ale moj spin to wielosezonowy(chyba 6) robinson 3m :/  od 5-20g a bogaty nie jestem moge wydac od 40 do 70 zl jakie wedzisko polecacie 
[2011-11-09 21:45]

hbll

Witam. Kolego Zibi88 nie słuchaj forumowiczów bo 90% znają sie na sprzęcie z recenzji a nie ze swoich doświadczen, spostrzezen. Jeżeli jesteś początkujący to kup sobie tego Konger Carbomaxx dł 2.70m Cw 5-25 i bedziesz zadowolony, ale nie wierz w to ze ta wędka ma przelotki typu SIC bo komplet 9 przelotek Fuji SIC kosztuje 550zł.. PS: Do "Arekde" dobra wędka na okonie nie kosztuje 100zł tylko 450zł do tego musisz mieć kołowrotek np Spro Red ARC 1000 na żyłce 0.10 za 25zł i wtedy masz przyjemność z wędkowania.

Ale przelotki SIC robi tylko firma Fuji ?
Generalnie rozchodzi się o materiał z którego wykonany jest pierścień przelotki SILICON CARBIDE czyli węglik krzemu, a zastosowanie tego materiału do produkcji przelotek nie jest wyłącznością Fuji, więc wiele firm produkuje przelotki z takim pierścieniem. Koszty są znacznie mniejsze niż 500 zł. Jakość też, ale to inna sprawa. Nie trzeba od razu kupować najnowszego Auto A8, żeby mieć dobry samochód.
[2011-11-09 23:24]

Zibi88

szefowa zafundowała mi takie bezkasie, ze spining wpisałem na mikołajową listę :/ w tym sezonie zostanie mi  3 metrowy teleskop z przerobioną szczytóweczką, dzięki czemu pięknie widać prace przynęty. Konger jest jedynym z tych trzech, którego mam okazję pomacać, bo jest od ręki dostępny w sklepie w Kielcach. Jaxona kupił mój kolega, niebawem będe miał pewnie okazję pomachać nim nieco... a Trythona mam matchówkę i sprawia wrażenie solidnej... cóż... czas pokaże.. będzie i jeszcze kręciołek potrzebny.. i znów coś w okolicy 50 zł max... i znów pewnie się naczytam żeby dołożyć drugie tyle itd... ale uwierzcie mam kręcioła za 25 zł z bazarków i łowię na niego dłuuugie lata i nic mu nie jest :) może dlatego że większość tych długich lat przeleżał nie używany :D ale swoje przeżył
[2011-11-10 20:24]

Elwuo

Słuchaj to nie kręcioł jest dobry to po prostu Ty spinningujesz, ostatnio kupiłem  Daiwe Regal 3000 za około 160zł pokreciłem nią ja wiem.. z 40 godzin z tego ze 20 przez dwa dni i zaczeła skrzypieć oddałem ten szajs i kupiłem Shimano Sienna 2500 mialem juz na niej z 3 szczupaki i powiem Ci że ładnie chodzi, hamulec nie zacina się, naprawde mogę polecić ale to kołowrotek za 140zł także płace to i coś wymagam [2011-11-10 23:12]

Esox_lucius1988

Słuchaj to nie kręcioł jest dobry to po prostu Ty spinningujesz, ostatnio kupiłem  Daiwe Regal 3000 za około 160zł pokreciłem nią ja wiem.. z 40 godzin z tego ze 20 przez dwa dni i zaczeła skrzypieć oddałem ten szajs i kupiłem Shimano Sienna 2500 mialem juz na niej z 3 szczupaki i powiem Ci że ładnie chodzi, hamulec nie zacina się, naprawde mogę polecić ale to kołowrotek za 140zł także płace to i coś wymagam

apropo kołowrotka shimano sienna 2500 takze jestem z niego zadowolony. co prawda uzywam go w spinningu sandaczowym, ale to nie znaczy ze szczupakow juz tym wedziskiem łapac nie moge;P mam ten kołowrotek od niedawna, ale podoba mi sie jego praca, dokladny hamulec, dobry do dalekich wyrzutów, cichutki, jak narazie nic nie skrzypi i co wazne jeszcze, w niektorych kreciolach jest tak ze czesto spadaja zwoje zylki poza szpule, z tym kolowrotkiem jeszcze tego nie doswiadczyłem;P [2011-12-14 20:05]