Wędka do spinningu - jesteś początkujący i szukasz

/ 47 odpowiedzi
u?ytkownik44916


Konger World Champion Zander

Cena- około 300-350zł

Zastosowanie- sandacz, szczupak

Długość-285cm.

Ciężar wyrzutu- 10-35g

Akcja- Extra fast

Masa całkowita- 207g

Długość transportowa- 149cm

Przelotki-SiC

Klasyka wędkarska. Wędka skonstruowana z myślą o łowieniu metodą opadu, znakomicie sprawdza się w swojej roli. Szybka jak Bugatti Veyron, cięta jak brzytwa. Blank z węgla IM7, mocny, wygodny uchwyt kołowrotka, dobra jak dla mnie długość dolnika pozwalająca na mocne, sandaczowe zacięcie. Wkurza mnie tylko deko "oryginalne" zakończenie górnej części rękojeści, ale to kwestia gustu. Bardzo mocne i wytrzymałe blanki, pewnie obsadzona wklejka Przelotki bardzo wytrzymałe, nie żłobią się, pierścienie nie pękają przy byle stuknięciu. Jeśli chcecie poważnie podejść do cięższego opadu, to z czystym sercem mogę polecić ten wybór.

LINK dla chcących przyjrzeć się z bliska.

 

(2011/03/07 15:32)

czerwcowy0520


To i ja dołoże:)
Robinson Diaflex Spinn 2,7m, 7-25g
Akcja: Extra Fast
Przelotki: Jednostopkowe Fuji Alconite
Uchwyt kołowrotka: Fuji
Waga: ~ 160g
Cena: ok. 400zł

Kij z falgowej serii Robinsona Diaflex. Wykonany z bardzo wytrzymałego i dynamicznego materiały HM80 Mln PSI. Podobnego Dragon używa do budowy swoich najdroższych spiningów i karpiówek z serii HM80. Ogólnie kijek bardzo lekki, smukły blank i ciekawie wyprofilowany dolnik o odpowiedniej długości. Biorąc pod uwagę możlwiości wędki jest ona dosyć uniwersalna. Świetnie nadaję się do małych i średnich woblerków jak również do wszelkiej maści blaszek i przynęt gumowych. Bardoz szybka akcja umożliwia bardzo celne i precyzyjne podawanie przynęty oraz natychmiastowe i pewne zacięcie. Wkurzający jest jedynie uchwyt kołowrotka. Wykonany jest  z korka dlatego też transport wedki i kołowrotka osobno odpada, ponieważ przy każdym przykręcaniu ów korek jest "zbierany" przez pierścień. (2011/03/07 16:53)

SiwyDym


-Jaxon,Charisma
-135,80zł
-Szczupak,sandacz,okoń,troć,łosoś
-3.00 metry
-c.w.20-65g
-Akcja średnia zrównoważona,zbliżona do parabolicznej
-258g
-długość po złożeniu 155cm
-przelotki:Przelotki z nierdzewnej stali z wkładami klasy SIC-TS.

+
Dobry węglowy spinning,o mocnym blanku.Bardzo wytrzymały,w sam raz do ciężkiego spinningu

-
Dla niektórych kij może być dość męczący podczas łowienia ze względu na dość nisko osadzony ciężar własny
(2011/03/07 17:46)

Majster 81


Robinson
Spin Expert
10-30g
Nr. katalogowy : 11R-SP-270
Dł. 270
Dł. transportowa 1.39
Liczba elementów : 2
Waga: 190g
Przelotki typu SIC
Dwuczęściowy korkowy uchwyt kołowrotka
Cena około 300zł
Moim zdaniem wędzisko godne polecenia , ładnie leży w ręku , ładnie holuje się ryby , niesamowicie lekki a zarazem wytrzymały .Godny uwagi. (2011/03/07 17:55)

Majster 81


Oczywiście Robinson Spin Expert Cortez (2011/03/07 17:58)

miejscowy


WITAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH SPRZĘTEM.MOŻE NIE BĘDĘ OPISYWAŁ WSZYSTKICH WĘDZISK JAKIE MIAŁEM LUB MAM, BO TU ZGINĘ JAK ANDZIA W TRAMPKACH .WYMIENIĘ CO MIAŁEM I MAM A JEŻELI KOGOŚ DANY MODEL BARDZIEJ ZACIEKAWI - PROSZĘ PISAĆ
SHIMANO SPEED MASTER MULTI SPINNING O ZMIENNEJ DŁUGOŚCI 210/240 CW 10-30
SHIMANO SPEED MASTER SPINNING 270 CW 7-21
SHIMANO DIAFLASH SPINNING 270 CW 14-40
SHIMANO ANTARES SPINNING 270 CW 5-20
SHIMANO ASPIRE SPINNING 240 CW 14-40
G LOOMIS GL 3 SPINNING 265 CW DO 35 

JEŻELI CHODZI O MŁYNKI TO TEŻ PRZEROBIŁEM I PRZERABIAM GŁÓWNIE STAJNIE SHIMANO CATANA , EXAGE, SYMETRE , RARENIUM, TWIN POWER.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH POZYTYWNIE ZAKRECONYCH MIEJSCOWY (2011/03/07 20:34)

wojcik19912


moje wędki

mistrall aqua spin 2.7 m  c.w. 5-25 g

Dragon Millenium hd 2,7m c.w. 10-35 g

kołowrotki głównie z  firmy SPRO
spro Passion 740

spro red arc 10400

jeśli ma ktoś pytanie do któregoś sprzętu to odpowiem na pw. (2011/03/07 20:42)

u?ytkownik37148


napiszcie chociaż troszkę. nie musi być super gramatyczne. To ma być encyklopedia nie spis kontaktów.... (2011/03/07 21:12)

miejscowy


napiszcie chociaż troszkę. nie musi być super gramatyczne. To ma być encyklopedia nie spis kontaktów....

JAKO POMYSŁODAWCA , PROPONUJĘ , ŻEBYŚ KOLEGO JAKOŚ PODZIELIŁ CHOCIAŻ WEDŁUG PRODUCENTA BO ZA CHWILĘ  TRUDNO BĘDZIE SIĘ ZORIENTOWAĆ CO JEST CO .NAWET JAK KTOŚ BĘDZIE TU CHCIAŁ POSZUKAĆ OPISU KONKRETNEGO MODELU, TO POWODZENIA.POMYSŁ JAK NAJBARDZIEJ TRAFIONY , SAM KIEDYŚ MYŚLAŁEM O CZYMŚ TAKIM , ALE JESTEM LAIKIEM KOMPUTEROWYM . W KAŻDYM RAZIE MYŚLĘ , ŻE POWINIEN POWSTAĆ TAKI OSOBNY DZIAŁ JAK OPINIE O SPRZĘCIE I POWINIENEŚ STANĄC NA JEGO CZELE. POZDRAWIAM I SZACUNEK ZA POMYSŁ I INICJATYWĘ . (2011/03/07 21:32)

miejscowy


KIEDYŚ, NAWET CAŁKIEM NIEDAWNO CHCIAŁEM STWORZYĆ COŚ NA TWOJĄ NUTĘ I ZAMIEŚCIŁEM DOSYĆ OBSZERNY OPIS UBRANIA DLA WĘDKARZA, SAM WYWALIŁEM NA TE CIUCHY PRAWIE 1000 ZŁ OPIERAJĄC SIĘ TYLKO NA OPISIE PRODUCENTA, WIEC CHCIAŁEM UŁATWIĆ WYBÓR INNYM ZAINTERESOWANYM ZAKUPEM WW KOLEGOM , ALE CHYBA NIE TRAFIŁEM W GUSTA - BRAK ZAINTERESOWANIA I ODZEWU W FORMIE KOMENTARZY.
UBRAĆ SIĘ NA RYBY - RAPALA (2011/03/07 21:41)

u?ytkownik37148


napiszcie chociaż troszkę. nie musi być super gramatyczne. To ma być encyklopedia nie spis kontaktów....

JAKO POMYSŁODAWCA , PROPONUJĘ , ŻEBYŚ KOLEGO JAKOŚ PODZIELIŁ CHOCIAŻ WEDŁUG PRODUCENTA BO ZA CHWILĘ  TRUDNO BĘDZIE SIĘ ZORIENTOWAĆ CO JEST CO .NAWET JAK KTOŚ BĘDZIE TU CHCIAŁ POSZUKAĆ OPISU KONKRETNEGO MODELU, TO POWODZENIA.POMYSŁ JAK NAJBARDZIEJ TRAFIONY , SAM KIEDYŚ MYŚLAŁEM O CZYMŚ TAKIM , ALE JESTEM LAIKIEM KOMPUTEROWYM . W KAŻDYM RAZIE MYŚLĘ , ŻE POWINIEN POWSTAĆ TAKI OSOBNY DZIAŁ JAK OPINIE O SPRZĘCIE I POWINIENEŚ STANĄC NA JEGO CZELE. POZDRAWIAM I SZACUNEK ZA POMYSŁ I INICJATYWĘ .

moim zdaniem jak będą kijki do spinningu i ktoś się zapyta to zostanie tu odesłany i wtedy poszuka. Proszę dodawać (2011/03/09 17:46)

plotka97


Misrall Aqua Spinn 5-25Cena: Ok.120złDługość: 270cmCiężar wyrzutu: 5-25gAkcja: FastMasa całkowita:195gDługość transportowa: 140cmPrzelotki: SICZalety:-Poręczna -dobra akcja wygodny dolnik i uchwyt mocowania kołowrotka- dobru stosunek ceny do jakości -Estetyczne wykonanieWady:-nie widzępozdrawiam i zachęcam do obejrzenia kijka (2011/03/13 14:29)

radziszek


Witam. W tym roku mam zamiar zakupić sobie następujący sprzęt spiningowy. 

WĘDKA:               

Shimano

Beast Master BX Spinning 2,70 m. 10-30 g. 2 składy. 

KOŁOWROTEK:


Shimano
Twin Power XT-RB

łożyska: 6 + 1

Przełożenie  5, 0:1


Zamierzam łowiś szczupaki, sandacze na Domaniowie k? Radomia, Rzece Radomce, Wiśle. 

Co o tym muślisz. Dobry zestaw czy dla początkującego masz inną propozycję na te wody i rybki ? Z góry dziękuję za odpowiedz.

(2011/03/16 10:41)

ryukon1975


Jeśli chodzi o kołowrotki Shimano Twin Power XT-RB mam takie dwa i jestem z nich zadowolony,działają bez zarzutu.
Jeśli chodzi o kij to nie mam jednoznacznego zdania ponieważ nie używam kijków Shimano.Jednak biorąc pod uwagę jego dane katalogowe uważam że za te pieniądze można znaleźć coś lepszego. (2011/03/16 11:19)

miejscowy


Witam. W tym roku mam zamiar zakupić sobie następujący sprzęt spiningowy. 

WĘDKA:               

Shimano

Beast Master BX Spinning 2,70 m. 10-30 g. 2 składy. 

KOŁOWROTEK:


Shimano
Twin Power XT-RB

łożyska: 6 + 1

Przełożenie  5, 0:1


Zamierzam łowiś szczupaki, sandacze na Domaniowie k? Radomia, Rzece Radomce, Wiśle. 

Co o tym muślisz. Dobry zestaw czy dla początkującego masz inną propozycję na te wody i rybki ? Z góry dziękuję za odpowiedz.

PO DWÓCH LATACH EKSPLOATACJI TEGO MŁYNKA MOGĘ Z CZYSTYM SUMIENIEM NAPISAĆ , ŻE SPRAWOWAŁ SIĘ NIENAGANNIE, PO TYM OKRESIE UŻYTKOWANIA - TU MUSZĘ POWIEDZIEĆ ŻE NAPRAWDĘ INTENSYWNEGO , ZDARZAŁO SIĘ NAWET 6 X W TYG, GŁÓWNIE SZCZUPAKI I SANDACZE, NIE ODNOTOWAŁEM JAKIEGOŚ ZNACZĄCEGO ZUŻYCIA , MŁYNEK WYGLĄDAŁ JAK NOWY - NIEWIELKIE ŚLADY UŻYTKOWANIA NA SZPULACH, ŻADNYCH LUZÓW.JEDYNA AWARIA JAKA MI SIĘ PRZYTRAFIŁA , TO PĘKŁA SPRĘŻYNA KABŁĄKA- UDAŁO MI SIĘ DOSTAĆ ORYGINALNĄ , SAMA WYMIANA TO PESTKA.WYHOLOWAŁEM TYM MŁYNKIEM KILKA METRÓWEK I ZAWSZE STAWAŁ NA WYSOKOŚCI ZADANIA.W MOIM PRZYPADKU , APETYT ROŚNIE W MIARĘ JEDZENIA , WIĘC SPRZEDAŁEM KRĘCIOŁA I KUPIŁEM SHIMANO TWIN POWER 3000 SFC - JAPAN.
JEŻELI CHODZI O KIJA TO MIMO , ŻE MÓJ ARSENAŁ SKŁADA SIĘ WYŁĄCZNIE ZE SPINNINGÓW SHIMANO , Z KTÓRYCH JESTEM NAPRAWDĘ ZADOWOLONY.  NA TEMAT BEAST MASTERA SIĘ NIE WYPOWIEM BO NIE ŁOWIŁEM TAKIM. (2011/03/16 11:40)

nanus


Wędka Team Dragon

długość 295 cm, ciężąr wyrzutu 10-28 gr, cena ok 450 zł akcja X- Fast waga 163 g

długi spining dalekiego zasięgu, idealny na bolenie, również znakomity do łowienia jeziorowych szczópaków z brzegu, akcja ekstraszybka, tyle napisał producent, używam tego spiningu do łowienia w rzekacjak i jeziorach, znakomity spining do łowienia gumowymi przynętami jak i wszelkiego rodzaju błystkami i woblerami.

Kołowrotek Team Dragon FD 935 Iz cena ok 300 zł 

Korpus i rotor wykonane z superduralu. Duraluminiowa trzyczęściowa szpula "V" z krawędzią spływu pokrytą azotkiem tytanu,  szpula zapasowa identyczne ze szpulą główną , system oscylacji szpuli napędzany przekładnią ślimakową, główna przekładnia klasy HEG, frazowana w mosiądzu i superduralu, 8 japońskich łożysk kulkowych plus 1 łożysko oporowe, korbka wycinana mechanicznie z pręta duralowego,rurkowy kabłąk o supertwardej powierzchni pokrytej azotkiem tytanu, tytanowa rolka kabłąka, zabespieczająca przed skręcaniem żyłki, multitarczowy, hermetyczny hamulec przedni w szpuli, pełne, dynamiczne wyważenie obracających się elemenów. uzywam zarówno żyłki jak i plecionki i jeszcze jeden atut 5 lat gwarancji producenta.

(2011/03/16 18:54)

radziszek


Jeśli chodzi o kołowrotki Shimano Twin Power XT-RB mam takie dwa i jestem z nich zadowolony,działają bez zarzutu.
Jeśli chodzi o kij to nie mam jednoznacznego zdania ponieważ nie używam kijków Shimano.Jednak biorąc pod uwagę jego dane katalogowe uważam że za te pieniądze można znaleźć coś lepszego.

A co możesz zaproponować za te pieniążki ?  (2011/03/17 10:29)

u?ytkownik37148


Jeśli chodzi o kołowrotki Shimano Twin Power XT-RB mam takie dwa i jestem z nich zadowolony,działają bez zarzutu.
Jeśli chodzi o kij to nie mam jednoznacznego zdania ponieważ nie używam kijków Shimano.Jednak biorąc pod uwagę jego dane katalogowe uważam że za te pieniądze można znaleźć coś lepszego.

A co możesz zaproponować za te pieniążki ? 

Oferta DRAGON, mają lepsze kije od TEGO  (2011/03/17 13:56)

ryukon1975


A co możesz zaproponować za te pieniążki ?

Za te pieniądze wybierz coś z serii Daiwa Infinity Q,jest tam kilka kijków więc możesz dobrać długość i ciężar wyrzutowy jaki jest ci potrzebny.
Link do strony z kijami Daiwa Infinity Q w serii Jiggerspin znajdziesz kije o podobnych parametrach:

   http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-infinity-q-g5-a3-p573-k7700.html


(2011/03/17 14:58)

antek793610


-Mikado Competition SS
-CW       5-18
-akcja     szybka
-dł          270



-zastosowanie:kleń,pstrąg,jaź.okoń,szczupak

+jest lekka,czuć najdelikatniejsze brania,dobrze się łowi,bardzo duży zapas mocy jak na akcje szybką i CW 5-18,kołowrotek shimano catana 2500 przy kiju



-minusy:      1 za delikatna na blaszke obrotową nr2 w szybkim nurcie (2011/03/17 16:36)

passat


Konger World Champion IRI (impulse)
dł:2.7m
dł transportu:142cm
wyrzut:5-18g
sekcje:2
waga:185g
Cena:ok 230zł
(PLUSY) Fantastyczna wędka której akcja jest świetna w każdym znaczeniu tego słowa zgina się w sposób paraboliczny, niezwykle wytrzymała , idealna na okonie zapewnia frajdę w ich łapaniu czuć każde uderzenie ryby, wędka sama zacina rybę, bardzo ładne wykonanie , wygodny korek łapię na nią szczupaki i okonie od 3 lat i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń , radzi nawet sobie z przynętami o gramaturze 4g !!! fantastycznie czuje się uderzenie szczupaka i jego hol.
(MINUSY) wędka może okazać się odrobinę za elastyczna na duże szczupaki(ponad 90cm) gdyż podczas ciągnięcia przez elastyczność ciężko było go dociągnąć do brzegu. Tak to większych wad nie znalazłem.
(PODSUMOWANIE) Wędka idealna na okonie każdego rodzaju , szczupaki do 90cm.bardzo ładnie lecą przynęty nawet  poniżej gramatury napisanej przez producenta.
Kołowrotek Shimano Exage 1000RB
ilośc łożysk:5
przełożenie:5;2;1
ilosć łożysk rotacyjnych:4
ilość łożysk oporowych:1
waga:270gram
poj szpuli:0,18-170m;0.20-140m;0.25-90m;0.30-60m
Cena:(stara cena)ok200zł
DODATKOWO DO KOŁOWROTKA SZPULA ZAPASOWA ALUMINIOWA.
Kołowrotek gody polecenia świetny na okonie i szczupaki bardzo ładnie nawija żyłki i plecionki jednym słowem godny polecenia nie zauważyłem w nim wad.
ULUBIONY WOBLER:
YO-ZURI: L-minnow(tonący 7cm) mój ulubiony wobler o nie powtarzalnie świetnej akcji jako jedyny jak dla mnie lepszy od salmo i rapali.prawdziwy killer wód. (2011/03/18 19:49)

dawido199


-Shimano Alivio-cena:ok.120zł-zastosowanie:kleń, jaź, okoń-dł:2,40m-C.W.:7-21 g-waga:130 g-dł. po złożeniu:124 cmWędka to wędka najważniejsze że mi pasuje. (2011/03/29 19:34)