Zaloguj się do konta

Wędka do spinnigu na spławik

utworzono: 2010/05/14 14:13
lesiooo

Mam pytanko czy wędka do spinningu 2.7m cw.20-60g może służyć jako wędka na spławik do łowienia m.in. płoci leszczy??  [2010-05-14 14:13]

Pewnie, że się nada. Jak nie masz innej wędki to i taką połowisz. Na początku swojej przygody miałem spina i łowiłem nim wszystkimi metodami. A liny na brązowy medal.
[2010-05-14 14:48]

Farel

Witam,
Bez obrazy, ale czy kosa może służyć do ostrzenia ołówków? ...Może tylko po co? Myśle, że taki duży c.w odbierze Ci dużo frajdy z łowienia płotek. Polecałbym jakąś lekką spławikówke c.w 20 g. i o długości około 4 m. zwłaszcza jeżeli zamierzasz łowić w rzekach, gdzie różnie bywa z brzegiem. Dłuższą wędko będzie się lepiej rzucało zestawy ze stałym spławikiem i dużym gruntem, a dodatkowo zacięcie będzie pewniejsze.
[2010-05-14 14:52]

Bez obrazy ale jak nie masz temperówki to siądziesz i się popłaczesz, ze nie masz czym pisać(rysować) czy zaostrzysz kosą?
[2010-05-14 14:55]

lesiooo

dzięki za podpowiedź no dostałem tą wędkę w prezencie a nie zwykłem do wyrzucania prezentów w następnym sezonie będę kupował nową wędkę a ta może trochę posłuży ;p  [2010-05-14 15:02]

widziałem gościa co łowił ryby na sztylu z miotły, i wiesz jak mu to piękie szło, ( był to staw hodowlany ), robił to dlatego, ponieważ nie miał wędki [2010-05-14 15:49]

pisaq

Jezu, pierwsze kije jakimi łowiłem to były samoróbki z różnych badyli od mioteł itp, SIĘ DA.
Później leszczyna i tele-spinning, ale o mniejszym c.w.
Da się!
Nienawidzę tego "katalogowego" podejścia do wędkarstwa. Trzeba mieć swój rozum i wiedzieć co charakteryzuje się czym i jak to wykorzystać. Ludzie myślą, że na sztywnym, krótkim kiju o c.w. 20-40 będą mogli łowić sandacze na koguty tylko wtedy, gdy ktoś napisze na wędzisku "Zander".
Przyjemność z holowania płoteczek? Znikoma.
Lesiooo, łów tym co masz, odkładaj pieniążki, trzeba se jakoś radzić, nie? :)
Celuj w duże ryby - i takich też Ci życzę!
Jakość, nie ilość!
[2010-05-14 15:57]

ayem

pisaq masz rację każdą wędką da się łowić , pamiętam jak sam ciężkim spinningiem łowiłem na spławik lub zwykłym teleskopem łapałem na drgającą szczytówkę. Kiedyś nie było tylu rodzajów wędek i ludzie jakoś łowili bo to nie wędka łowi ryby lecz wędkarz . Więc spokojnie zakładaj spławik na tę wędkę i na ryby.
[2010-05-14 17:05]

pisaq

Ja bym tak łowił. "Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma".
Przez ten czas odkładaj pieniążki i zdecyduj jaką wędką chcesz łapać, jak już uzbierasz kapustę to kupuj sprzęt ;)
[2010-05-14 17:12]

lesiooo

Oki dzięki za tą podpowiedź powodzenia w łowach ;p [2010-05-14 17:34]