Wędka do połowu szczupaka z łodzi

/ 16 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam PanowieUsmiech. Od jakiegoś czasu poszukuje spiningu pod szczupaka do połowu z łodzi (długość jaka mnie interesuje to 2,40 cw. 40-45g). Wybrałem kilka modeli może ktoś miał z nimi do czynienia.Chętnie wysłucham też innych propozycji. Budżet to ok.500 zł.

1. TEAM DRAGON 2,40 c.w. 18-42g.
2. Shimano Technium Diaflash CX 240MH c.w. 14.40g.
3. Shimano Beastmaster CX 240MH c.w. 14.-40g.
4. Dragon Guide Select RENO KILLER 2,45m c.w. 14-42g
5. Zastanawiałem się jeszcze nad Robinson Diaflex ale ciężko coś znaleźć pod te parametry (2,40 c.w. 40-45)
Pozdrawiam.
u?ytkownik32263

Wszystkie wędki są mocne ale Reno Killer jest najpotężniejszym z nich, jest niedoszacowany blisko dwukrotnie. Nie będziesz się bał użycia 6" gum z główkami nawet 35g. Ciężko go zmusić do ugięcia ale jak już się to zrobi to wędeczka staje się półparabolikiem. Holu ryby do ok 1,5kg patyk prawie "nie widzi" :) Miałem, wiem:) Za to źle wyważony i dlatego już nie jestem jego właścicielem

Team Dragon to patyk o szczytowym ugięciu i mocnym dolniku. Sądzę że na duże przynęty ale o lżejszych główkach do 20g będzie idelany. Tym bardziej że dużo lepiej wyważony niż Renoś.

Shimaniacze dla mnie są za bardzo "lejące" ale przy tej mocy i głównym celu czyli zębaczu może być to dla niektórych plus, mniej spadów.

Robinsonów nie znam.

Pozdro! (2013/03/25 20:52)

khakiprichi

dość spory ten wyrzut,jakimi przynętami chcesz łowić? (2013/03/25 20:54)

u?ytkownik32263

W sumie to na początku powinienem zapytać jak Kolega ma zamiar łowić, na jakie przynęty, ich wagi, jakie głębokie jest łowisko, woda płynąca czy stojąca? Bo wędkę ZAWSZE dobiera się pod przynętę a NIE RYBĘ. (2013/03/25 20:55)

kamillbn

Tomas81 dzięki! Co do Guide Select słyszałem podobne komentarze. Koledzy przynęty różne trochę nowości od Savage gear np. Real eel 38g lubię poeksperymentować z przynętami ale zawsze się kończy na wielkich wahadłówkach(30-35g) i sporych gumach. Celem będą mazurskie jeziora . Łowiłem już na tych akwenach wędką Daiwa Exceler Jigger 5-25 g wędka super ale brakło mocy. Pozdrawiam ! (2013/03/25 21:04)

kamillbn

A głębokość zbiornika na którym będę wędkował to 10m. (2013/03/25 21:07)

u?ytkownik145121

TR 4 -  2,40 / c.w. 7-30 v 8-45 / - akcja kija super / szczytowa /  (2013/03/25 21:17)

kamillbn

Faktycznie akcja Cormorana robi wrażenie ale nie spodobał mi się.  Nie mam przekonania do takiego dolnika i jakoś mi nie wpadł w oko :)  A wiadomo musi być współpraca. Aczkolwiek dzięki ! Ps. To c.w. jest podobno dużo zawyżone przynajmniej tak to opisali w fisingtest. Pozdrawiam. Koledzy maglował ktoś jeszcze te kijaszki ? (2013/03/25 21:37)

u?ytkownik145121

Oglądałem ten kijek u kolegi w sklepie i naprawdę podobał mi się , choć ten ekstrawagancki dolnik rzeczywiście może nie wszystkim przypaść do gustu.
Osobiście też jakoś nie przepadam za takimi wynalazkami . Sprawdzonym przez lata kijkiem na który uwielbiam łowić z łodzi i naprawdę szczerze moge go polecić jest Lamiglas z serii G1000 .Tego używam głownie na sandacze , ale niejeden szczupak też się na nią uwiesił -> (2013/03/25 22:12)

kamillbn

No tak klasa sama w sobie prosty i piękny o taki kijek mi chodzi  :) nie pogardził bym też czymś ze stajni St. Croix :P ale brałbym go pod sandacza jak piszesz lub inną szlachetną rybkę jak pstrąg . Niestety obecnie dysponuje takim budżetem :( jaki podałem. Pozdro! (2013/03/25 22:34)

piotrcarp

Ten 2 kijek z listy moge polecic bo taki mam na szczupaki jest super lekki, sprezysty i dosc szybki. Dobrze amortyzuje wyskoki szczupakow ale ciezar wyrzutu jest zawyzony.Komfortowo sie lowi nim od 15 do 30g oczywiscie wiecej tez mozna zakladac ale juz czuc pewien dyskomfort (2013/03/25 23:34)

kamillbn

Panowie jadę zaraz do wędkarskie mam nadzieje, że większość kijków będzie na stanie żeby troszkę pomacać :) a może wpadnie w oko coś innego...Przyznam, że na razie faworytami są dwa kije shimano: Technium i Beast master tego drugiego mogę dostać w naprawdę dobrej cenie hmm... zostało by na dobra plecionkę. Koledzy proszę o więcej opinii na temat tych kijków jeżeli ktoś takie użytkował. Pozdro! (2013/03/26 11:10)

kamillbn

BANG! Kupione! Kupiłem dwa kijaszki jeden koledze Shimano Beast master 10-40g , a sobie Shimano Technium o takim samym c.w. Niebawem testy wędzisk na pierwszy rzut oka kije bardzo ładnie wykonane , Technium lżejszy i szybszy fajnie sprężysty :) Natomiast Beas master posiada ciekawe ugięcie (chyba rozumiem już że kije Shimano są "kluchowate" chociaż jeszcze nie wiem czy mi się to podoba czy nie) nie mogę się doczekać tesów.
Zastanawiam się teraz nad kołowrotkiem w sumie już wybrałem chodzi o Spro red arc tylko nie wiem do końca jaka wielkość 10300 vs 10400 ale wybiore chyba ten drugi. Pozdrawiam (2013/04/28 13:14)

spines21

utworzono: 2014/06/20 18:51

Spining na szczupaka z łodzi

Donwojciech
Witam, poszukuje wędziska szczupakowego na łódź, preferuje jigowanie sporymi gumami 15-20cm, ale i spory wobler zagości w skrzynce (20cm+). Ma się sprawdzić na szwedzkich jeziorach. Zastanawiam sie jednak czy nie zdecydować się na dwa różne kije, jeden o nieco mniejszym cw. pod gumy i szybszej akcji, cw dochodzacym do 60 około g, a mocniejszy kij typowo pod duże woblery i inne cięzkie przynęty, tutaj cw. moze dochodzić do około. 80-100g , bo obawiam się, że łowienie tak mocnym wędziskiem odbierze nieco z zabawy i czucia gumy, czy słusznie?
Jeśli chodzi o dostępny budżet to uważam, że kij nie musi być drogi, żeby być dobry, ale jeśli jest drogi i dobry to też go biorę pod uwagę. 
Zainteresowały mnie wędziska st.croix, mocno polecane na zagranicznych forach. 
Szczególnie, z myślą o wędzisku pod gumy.
AVS86HF2,TRS86HF2 czy PS70XHF. Z przyjemnością przeczytałbym opinie kogoś kto posiada. 
Czekam na wasze opinie, propozycje i rady. 

(2014/06/20 19:02)

tripod

Polecam twojej uwadze naprawdę świetny kijek X-Force c.w. 40-140 g - gruba ścianka blanku, mała średnica zewnętrzna, moc i progresja. Głównie na łódkę. Weź do ręki przed wydawaniem opinii.
Inne, naprawdę dobre wędziska:Nano Power (lekkie, dynamiczne, wytrzymałe), X-Treme Pike (lekkie, szybkie, progresja i wytrzymałe).
Bardzo proszę, nie wieszajcie psów na tych kijach, najpierw weźcie je do rąk, a zgodzicie się z moja opinią.
Przy tych blankach, St.Croix robią się przyciężkawe.

A odnośnie definicji "dobrego wędziska" - czy jedynym kryterium dobrego wędziska jest fakt złowienia na niego ryby? Wszak kiedyś łowiono ryby tylko na bambusy... A co z wędziskiem "łownym" a przy okazji lekkim, dynamicznym, szybkim, czułym, celnym w zarzucaniu przynęty? Co z dumą i radością posiadania dopracowanego wędziska (troszkę snobizmu nie zaszkodzi)?
Moim zdaniem warto kupić droższe i technicznie lepsze wędzisko.

pozdrawiam (2014/07/04 06:17)