Wędka do połowu klenia i jazia

/ 12 odpowiedzi

Hej.

Na samym początku chciałbym napisac ze szukałem juz na forach podobnych tematów do tego ktory zakładam z tym ze tamte rozniły sie wymaganiami cenowymi wiec wolałbymn załozyc nowy temat. Juz teraz z powodu zblizajacych sie swiat i przybytku finansowego chciałbym zrobic sobie prezent w postaci nowej wedki. Miała by to byc wedka do polowu klenia i jazia. Jakie wymagania sobie stawiam?

długosc tak raczej nie krocej niz 270

cw w granicach 2-12

przynety ktorymi chciałbym łowic to w szczegolnosci małe pekate woblerki 1-3 cm oraz smuzaki, obrotoweczki 00-1, ewentualnie najmniejsze wahadłoweczki ale to tylko ewentualnie

łowiska w jakich łowie to Odra oraz Obrzyca dlatego warto tez zwrocic uwage by wedka nie uginała sie zbyt mocno przy prowadzeniu woblerka w przelewie

chciałbym cos z Dragona. myslalem o serii TD ale jestem otwarty takze na inne modele od Dragona choc to nie oznacza takze ze na Dragonie zamykam temat. nigdy np nie łowiłem wedkami Daiwy, Cormorana, Mikado czy robinsona.

cena maxymalnie 500 zł, wewntualnie moge cos tam przekroczyc czekam na propzycje


alibaba23


po co pytasz jak sam sobie odopwiadasz na pytanie

''długosc tak raczej nie krocej niz 270

cw w granicach 2-12''

''chciałbym cos z Dragona. myslalem o serii TD ale jestem otwarty takze na inne modele od Dragona choc to nie oznacza takze ze na Dragonie zamykam temat. nigdy np nie łowiłem wedkami Daiwy, Cormorana, Mikado czy robinsona.

cena maxymalnie 500 zł,''masz 500 zł'' to idz i kup pomacaj zobacz jak pracuje i kup jaka sie podoba

(2012/11/29 21:24)

Esox_lucius1988


hej kolega..  niestety nie mam mozliwosci pomacania wedek z wyzej wymienionych firm z tego wzgledu ze moge je jedynie zamówic a sklep w ktorym sie zaopatruje ma na stanie jedynie cormorana i mikado. niestety daiwy, robinsona czy dragona nie maja, wiec opieram sie na doswiadczeniach innych. wiec jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz nic (2012/11/30 15:56)

maciek1990


Witam mnie świetnie leży w ręce dragon thytan cw. 2-15 270 cm cena jast niska 150-170zł  (2012/11/30 16:55)

u?ytkownik20737


Ja posiadam od dłuższego czasu kijek firmy konger a dokładnie konger aviator, i w zupełności mi starcza na okonie jak i na te rybki które wymieniłeś. Fajna wędeczka, za tanioszkę że tak powiem bo dałem za niego jakieś 2-3 lata temu stówke a nawet coś poniżej, i na razie nie mam zamiaru go zmieniać póki nadal jest w dobrej kondycji :) Co do TD to mam dobre opinie o tej serii ale o wędkach powyżej 20 g wyrzutu.. Lżejszych kijków z tej serii nie miałem w ogóle w łapie, ale i tak pewno robią swoje. (2012/12/01 10:14)

jaca0019


Hmmm..Jak pan dysponuje taką kwotą i może pan jeszcze coś dołożyć to może jakiś tańszy kije z pracowni ......http://www.pracowniamatusiak.pl/index.html ma pan tutaj link myslę że  coś tam by pan wynalazł. (2012/12/05 15:41)

u?ytkownik105460


Witaj,

Też poszukiwałem podobnej wędki. Zdecydowałem się na Daiwa Exceler Ultralight 2,40 2-10gr.

Do tego kołowrotek Cormoran K-Don 10PiF 2500.

W ręce leży idealnie, wykonane solidnie, estetycznie, dokładnie. Co prawda robiłem jedynie próby "na sucho", ale powiinno być ok. Za całość zapłaciłem 500PLN.

pozdr.

(2013/01/14 20:43)

legtom


Ja mam TD 270 cm 2-14 g numer katalogowy 28-31-272  od kilku lat. Jestem bardzo zadowolony z tego kija. Złapałem na niego kilka dużych kleni i jazi. Sprawdził się też przy 67 cm boleniu. Miałem też kilka ładnych szczupaków ( nie wyjętych ) , ale to nie wina wędki, tylko łapania na cienką żyłkę, bez przyponu. Jeden z jazi ( 46 cm ) złapany na zawodach 1 maja w Wyszogrodzie w 2010 roku. (2013/01/23 07:34)

jakubwr


Hmmm..Jak pan dysponuje taką kwotą i może pan jeszcze coś dołożyć to może jakiś tańszy kije z pracowni ......http://www.pracowniamatusiak.pl/index.html ma pan tutaj link myslę że  coś tam by pan wynalazł.

Też proponuję pójść tym tropem. W zeszłym roku też szukałem - też macałem różne wędki zawsze coś w nich było nie tak. Wylądowałem w pracowni i zamówiłem dokładnie to co mi było potrzebne. Dałem wówczas 800zł i jestem MEGA zadowolony.
Proponuję poważnie obejrzeć tą aukcję.
http://allegro.pl/wedka-batson-rx6-2-8-cm-tuba-gratis-i2957740110.html
Mam wędkę na tym samym blanku - moja ma 2,85  i z tego co widzę z tej samej pracowni więc jakość wykonania na pewno jest na wysokim poziomie
Nawet jak tam była złamana szczytówka i jest teraz 2,8 w niczym Ci nie będzie przeszkadzać.
Łowiłem swoim batsonem cały rok, były małe klenie były jazie, były nawet większe szczupaki ,,, żadnej ryby nie zgubiłem! Może to nie do końca zasługa wędki ale i też po części wędkarza :P ale na innych wędkach częściej mi się to zdarzało. 



(2013/01/23 11:38)

auratus3


[...]Też poszukiwałem podobnej wędki. Zdecydowałem się na Daiwa Exceler Ultralight 2,40 2-10gr.

W ręce leży idealnie, wykonane solidnie, estetycznie, dokładnie[...]

Wg mnie znakomity wybór. Niedawno byłem w podobnej sytuacji, raczej jednolity kijek (nie przepadam za wklejkami z racji niezgodności akcji szczytówki i reszty kija co skutkuje złamaniem w miejscu ich połączenia lub przesztywnieniem w tym miejscu), do drobnych przynęt. Kolega z tego forum doradzał kupno tej lekkiej Daiwy i po wysłuchaniu jego argumentacji zdecydowałem się ją kupić. I muszę przyznać, że jest super - leciutki, znakomicie wyważony, wyposażony w markowy osprzęt (przelotki, korek, uchwyt) kijek, a najważniejsze jak na UL wytrzymały:

http://www.youtube.com/watch?v=XYeGD_e6u8s

(2013/01/25 22:35)

motylW1


W tej cenie polecam wędkę SAVAGER PARABELLUM DŁ 2.80 DO 16 gr. Wiem , że to nie ta gramatura jaką podałeś w pytaniu ale mimo wszystko upierałbym się przy tej wędce, szczególnie czytając na jakich rzekach łowisz .Bez problemu poradzi sobie z wyrzutem takich przynęt o jakich pisałeś. Typowa praca ,jaka jest potrzebna do połowu kleni i jazi. Z bolkiem i szczupłym też poradzi  sobie bez najmniejszego problemu w razie NIESPODZIEWANEGO PRZYŁOWU. Cena na teraz to około 400zł. Dla mnie bomba . Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego kija to zerknij na:TEST FISHING. Pozdrawiam. (2013/01/26 00:47)