Wędka do metody-Daiwa vs Mikado ?

/ 15 odpowiedzi
Chciałbym się dowiedzieć która wędka lepsza na methood feeder . Na jeziorka, podajnik 25 do 45 g . Myślałem o daiwie black stone 300 cm do 80 g i mikado black stone 330 do 75 . Nie wiem co wybrać . Obydwie sa zbliżone cenowo
zbyszekrzepka


Cześć,jak na moje oko to Daiwa. (2017/02/02 12:03)

u?ytkownik165777


Rozumiem żę masz na myśli daiwa black widow , mam go od miesiąca , kupiłem za 191 zł , a więc taniej niż mikado black stone . Mikado podoba mi się i kusił mnie zakup , jednak zdecydowała długość transportowa [ daiwa jest 3 składowa ] i niższa cena zakupu , daiwą jeszcze nie łowiłem - na sucho akcja wygląda na paraboliczną lub progresywną [ ,,mocniejszą '' od black stone ]  , taką typową dla daiwy  czyli do metody powinna się nadać  , bralem też pod uwagę jaxona monolith wędka niczego sobie i polecali mi moi znajomi , jednak jaxon wygląda na nieco sztywniejszy niż daiwa . Ja nie oceniał bym tych wędek w kategori lepsza - gorsza , a raczej pod kątem czego potrzebujesz , na jaką wodę i jakie ryby no i co lubisz . (2017/02/02 14:07)

Jędrula


Tej Daiwy BW nie miałem w łapach, nie mogę wiele powiedzieć, za to znam karpiówki z tej serii, szybkie to ona nie są. Za to Mikado ma mój kolega, z którym jestem bardzo często na rybach. Ten kij, to według mnie straszny badziew. Tak miękka laga, że o większym zasięgu można zapomnieć. Zgina się przy samej rękojeści i jest totalnym zaprzeczeniem konstrukcji feedera. Ja wiem, że na komercjach przy Metodzie i szybkich karpikach, to nie ma wielkiego znaczenia, ale tego kija nawet za darmo bym nie wziął :( (2017/02/02 14:43)

kenaj321


Witam ,dzięki za odp . Jak kolega Odrofan zauważył pomyliłem się zamiast napisać daiwa black widow napisałem stone . Jednak się zdecyduje na Daiwe . Mam pytanko jeszcze do kolegi Odrafan czy kupował przez internet bo ja mam taki zamiar , tylko wolałbym jakiś sprawdzony sklep żebym wędke dostał w całości itd.
  (2017/02/02 17:30)

u?ytkownik165777


Wędkę daiwa black widow 300 i cw 80 kupiłem w sklepie stacjonarnym w Rybniku , sklep nazywa się sum i ma też stronę internetową ,jeszcze nigdy do tej pory nie kupowałem sprzętu wędkarskiego przez internet  . Nie chcialem nikogo urazić i napisać o mikado black stone dosadnie , ale potwierdzam że podobnie jak pisze Jędrula machając tą wędką na ,,sucho '' nie wyobrażałem sobie jak można tym kijem rzucić celnie na większą odleglość , na filmach co prawda widzialem jak ludzie łowili  tymi mikado konkretne ryby i kusiło mnie sprawdzić na sobie , ale że głównie łowię w Odrze to ostatecnie zrezygnowałem bo tą daiwą dam radę też wiosną połowić coś w spokojnych zatoczkach , a celem zakupu jest metoda na okolicznych żwirowniach .  Typowo rzeczne feedery mam z trabucco i jestem super zadowolony , chcialem dokupić też wersję 3 m i 70 gr cw , ale ceny tak poszły w górę w ciągu ostatniego roku że nawet nie ma ich na sklepie bo brak w mojej okolicy wielkiego zainteresowania sprzętem drogim tzn. od 300zł. Daiwa w zestawie ma dwie szczytówki i obydwie węglowe , ugięcie nie jest opisane , ale jest dość spore jak na 80 gr cw i dlatego dokupiłem sobie szklaną szczytówkę bardziej miękką przez co wędka stała się jeszcze bardziej uniwersalna . (2017/02/02 18:32)

notaki


Panowie... czytanie boli ?
Przeciez w opisach daiwy wyraźnie jest napisane " akcja paraboliczna " więc czego oczekujecie ?
P.S Szybkiej daiwy za 200 zl kupić się nie da... I z całym szacunkiem i sympatią .... Jesli oczekujemy osiągów merca nie podawajmy ceny corsy ;-) (2017/02/03 22:02)

u?ytkownik165777


Panowie... czytanie boli ?
Przeciez w opisach daiwy wyraźnie jest napisane " akcja paraboliczna " więc czego oczekujecie ?
P.S Szybkiej daiwy za 200 zl kupić się nie da... I z całym szacunkiem i sympatią .... Jesli oczekujemy osiągów merca nie podawajmy ceny corsy ;-)
W opisach daiwy dotyczących feedera napisane jest ,,akcja progresywna '', więc proponuję także poczytać z uwagą .
Forum jest miejscem gdzie dzielimy się własnymi doświadczeniami i raczej nie chodzi o wiedzę zaczerpniętą z opisu producenta lub sprzedawcy,  bo ci lubią fantazjować i ściemniać .
Przypomnę że udzielanie się na forum nie jest obowiązkowe .  Nie chce nikt kupować szybkiej daiwy , przeciwnie kolega szuka kija do metody i raczej powinien być o ,,miękkiej akcji '' (2017/02/04 09:16)

mariusz-gwiazda


Witam , mikado nie posiadam , natomiast daiwa lowilem cały poprzedni sezon i w tym przedziale cenowym uważam że to świetna wędka. Używałem głównie do metody i wędka bardzo dobrze spisuje się pod rybą i czuć moc w dolniku.Dobrze się ta wędka zarzuca i celnie. Tak jak kolega wyżej wspomniał dołączone są dwie węglowe szczytowki i jeżeli chodzi o komercje to niema problemu z sygnalizacja bran to jednak na wczesnowiosenny połów bialorybu warto dokupić sobie miękką szklana szczytowke.pozdr (2017/02/05 08:46)

kenaj321


Dzięki Mariusz . Kolega wczesniej wyskoczył z jakąś corsą a chyba dla każdego logiczne że to niższy przedział wędek
  (2017/02/05 14:59)

kenaj321


Trabucco Precision XT Pro Bomb 300 - 70 gr jeszcze o takiej wędce myslałem , mikado sobie daruje . Ale ogólnie im więcej czytam opinii tym mniej wiem , bo w jednym forum jest któras chwalona to w innym jest odradzana a inna chwalona . (2017/02/05 15:40)

MARCIN CK


A moze takie Drennan Red Range 10ft Carp Feeder lub Drennan Red Range 11ft Method Feeder (2017/02/05 16:42)

u?ytkownik102837


Bierz Trabucco precision i będziesz pan zadowolony :)
  (2017/02/06 22:59)

u?ytkownik165777


Bierz Trabucco precision i będziesz pan zadowolony :)

Pisałem już wcześniej że mam dwie wędki trabucco precision xt i jestem bardzo zadowolony , teraz wybralem daiwę bw dlatego że była tańsza od trabucco .
W jednej z wędek uszkodzilem przelotkę [z własnej winy ] i korzystalem z serwisu trabucco [lorpio] - nie było żadnego problemu z naprawą - kiedy wędka dotarla na miejsce serwisant jeszcze kontaktowal się ze mną ,podał cenę naprawy itd .
Wędki trabucco precision świetnie ładują się przy rzutach i pięknie pracują podczas holu , nie boją się większych ryb .

  (2017/02/07 08:49)