Wędka do łowienia w nurcie (Odra) ?

/ 4 odpowiedzi
Chcę zacząć łowić w nurcie Odry, koszyczki 140g typowo rzeczne spływają jak 20g. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś morskiego kija, tylko jaki ciężarek jest potrzebny aby się utrzymał w nurcie? Cięższy ciężarek to od razu grubsza żyłka, i większy napór wody. 
u?ytkownik102837


masz dylemat pomógł bym ci jak bym zobaczył dokładnie łowisko na którym łowisz nie chce cię wprowadzać w błąd ale dlamnie wędka morska to przesada ona jest tu zupełnie nie potrzebna (2012/06/09 20:23)

Esox_lucius1988


moje zdanie jest takie. jesli wedka ma byc do łowienia sandaczy,klenia,jazia,ploci nawet brzany.. to mysle ze 120 180 g wedka wystarczy. Odra jest na tyle silna rzeka ze co bys nie wrzucił to zniesie ci do warkocza. Co innego jesli chcesz łowic sumy no to kup sobie jakas wedke sumowa do 400-500g. Moze sie utrzyma. Ale nie wiem bo taka nie łowiłem. (2012/06/17 23:26)

Pacior27


Ja łowię w Szczecinie na Odrze, i w lato faktycznie jest problem ze koszyczki 100 gram mi ściągało jak chciało, ale stare wędki miałem, kupiłem nowe wędziska spróbuje po 120 + zanęta i myślę, że spiknie. Nie próbowałem i nie wiem czy warto te koszyczki co są do "river" że mają takie 4 bolce na rogach, co powoduje ze się nie powinno przesuwać, ale nie wiem czy to działa. I jeszcze trójkątne są podobno bardzo dobre, no i kwadratowe, bo nie będę wspomniał o okrągłych : ). A teraz wczesne lato 80 kwadratowe to lekko ściągało. (2012/06/18 02:04)

wirefree


Tak jak wczesniej napisali w nurcie odry nawet porzadna ciezarowka poplynie do szczecina.

(2012/09/21 11:01)