Wędka do łowienia opadowego z brzegu

/ 4 odpowiedzi
Witam,poszukuje kija do łowienia z opadu z brzegu na zbiornikach z niedużą głębokością.Znalazłem kij shimano catana 10-30g lecz z tego co słyszałem to jest to raczej miękki kij a ja wole do opadu kij w którym ugina się sama szczytówka a nie cała wędka.Budżeto do 200 zł.Mile widziane linki z allegro.Za odpowiedzi dziękuje i pozdrawiam.

Ps.Ryby jakie będę łowił to szczupak i sandacz na główkach max do 15 g choć sądzę że i tak mniejsze ;)
domin77


catanę stanowczo odradzam do opadu,popatrz na Mikado tchibana i z dragona zandery.Ogólnie napisz do kol.ZanderHanter jeśli chodzi o opad to myślę ze pomoże w doborze wędki (2012/03/21 20:28)

ZanderHunter


Witam,poszukuje kija do łowienia z opadu z brzegu na zbiornikach z niedużą głębokością.Znalazłem kij shimano catana 10-30g lecz z tego co słyszałem to jest to raczej miękki kij a ja wole do opadu kij w którym ugina się sama szczytówka a nie cała wędka.Budżeto do 200 zł.Mile widziane linki z allegro.Za odpowiedzi dziękuje i pozdrawiam.

Ps.Ryby jakie będę łowił to szczupak i sandacz na główkach max do 15 g choć sądzę że i tak mniejsze ;)

Witaj kolego z tego co piszesz to będziesz łowił główkami max do 15g plus dolicz do tego wagę przynęty,skoro budżet masz ograniczony może zobacz na kijek Dragona Millenium Heavy Duty Power Jig 2.70m 5-25 cw. (łowiłem tym kijkiem bardzo fajny) lub jest jeszcze seria Express z odchudzonym dolnikiem przez co będziesz miał lżej np.Dragon Express Jig 25 dł. 2.70m cw.5-25g waga kijka 173g także jak pamiętam sporo lżejszy prawie 50g od Power Jig są to wklejaneczki gdzie pracuje szczytówka,wiadomo że Dragony mają to do siebie i występuje zaniżony ciężar wyrzutu do podawanego w opisie ale przez co moc w nich drzemie odpowiednia... jak dobrze poszukasz to w budżecie się zmieścisz...:))) co do innych marek się nie wypowiem gdyż używałem i używam do łowienia sandaczy wędek ze stajni Dragona.

P:) (2012/03/21 22:25)

robert 76


Witam kolegę o kiju .To co kolega proponuje wyzej tobie to z kolegą zgadzam się 100%. Ja  mam taki kijek Dragona MILLENIUM  Heavy Duty Power Jig 2,85. c.w. 5-25g. Możesz śmiało kupować ,nawet w ciemno na sandacza, szczupaka i okonia jest super . Ja tym kijem wyczuwałem brania z 40 m ,i zacinałem je ale pod warunkiem że się ma plecionkę bo bez plecionki brania nie wyczujesz na takim kiju . Polecam czystym sercem takim jak ja mam tylko że krótszy 2.70 Dragon Millenium  H.D. Power Jig 5- 25 c.w. (2012/03/24 18:05)

marecki8323


Witam kolegów. Jedyne co moge to również polecic.Ogólnie wklejanka niby nie nadaje sie na szczupłego,ale nie raz uwiesił mi sie przy polowie sandacza,i wycholowany bez wiekszych kłopotów.W razie cos mój bedzie szukał nowego wlasciciela:) Pozdrawiam (2012/03/24 23:36)