Wędka do łowienia spod lodu.

/ 4 odpowiedzi
Wiatam. Mam pytanie, jakiej długości polecacie wędke do łowienia podlodowego? Czy może być 85cm czy raczej krótsza? Mam zamiar łowić okonie na błystki i spławik.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

dendrobena


kol."Regulamin zawodów w wędkarstwie podlodowym" pkt 2 określa mminimalną długość wędki tj.30cm. Do łowienia pod lodem stosujemy bardzo delikatny sprzęt ,spławik,kiwok itp. Nie wyobrazm sobie łowienia na wędkę o dł.85cm lub niewiele krótszą . Brania są tak delikatne że aby je zaobserwować niekiedy nos mamy prawie w otworze przy pozycji klęczącej lub leżac na lodzie. Powodzenia .Pozdrawiam. (2011/11/27 17:14)

irex


Witam.Jeśli masz zamiar łowić na spławik to kijek 35-40 cm w zupełności wystarczy,a do blaszki polecałbym 45-55.Dłuższe wędki po pierwsze nie są potrzebne,a po drugie niewygodne w użyciu i transporcie.Odradzam ci również wędkowanie na leżący czy klęcząc.Jakiś czas temu chyba na Tv Trwam były programy wędkarskie gdzie dwóch pajaców łowiło drobnicę w takich pozycjach.Niczemu po za pózniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi to nie służy.Dużo lepiej i wygodniej na krzesełku lub saneczkach. (2011/11/27 17:51)

aal82


Wędkę musisz mieć przede wszystkim miękką,oczywiście jak wiadomo używamy cieniutkich żyłek  w  przedział 0,08 do 0,12 łowiąc na mormyszkę lub kiwok. Czyli musi troszkę popracować żeby zmęczyć rybkę.Tak więc to jest podstawą do wyboru dobrej wędki podlodowej.Pozdrawiam (2011/11/28 13:20)