Zaloguj się do konta

Wędka do dwóch metod

utworzono: 2015/05/08 22:24
Esox_lucius1988

Witam was. Chciałbym się was poradzić czy wg was istnieje możliwość polaczenia łowienia okoni z lodzi z łowieniem kleni, jazi i okoni z brzegu w Odrze. Nie chciałbym kupować kolejnego kija specjalnie pod okonie z lodzi choć i tak będę potrzebowal pod zawody, ale jestem ciekaw co wy o tym sadzicie, bo kij na klenia mam ale dosyć dlugi i niekoniecznie dobry na przynęty te najmniejsze. Może pokrótce jakich parametrów szukałbym w kiju. Otóż sredniej długości Dolnik, mysle ok 2-3 palce do lokcia, dlugosc od 2,30 do 2,50. Akcja fast ale nie x-fast, pod obciążeniem przechodzący w parabolik. Gramatury nie podaje bo rozne firmy roznie podpisują swoje kije i nie zawsze to pokrywa się z prawda, lecz mogłbym napisac jakich przynęt chciałbym uzywac. Co do łapania z łodki to mikro cykadki, 1-3 cm gumki na glowkach od 1,5 do 5 g, male obortoweczki no i wobki tak do 4 cm, a co do łapania w odrze to to samo z wyjątkiem cykad. Chciałbym by kijej ten był czuły i by swietnie ładował te najmniejsze przynęty. Jeśli chodzi o lapanie z lodki to używam nano filu wiec z odlegloscia nie ma problemu ale na nieczyste wody rzeczne wolalbym uzywac zylki 0,14-0,16 i dlatego zależy mi na dobrych i dalekich rzutach relatywnie do dlugosci kija. Hmm co jeszcze, pomimo swej finezyjności, przydalby się minimalny zapasik mocy przy jakims przylowie. Nie chciałbym tez by to była wklejanka. Co do ceny to jestem w stanie wydac max jakies 700 zł ze względu na to ze jeśli trafie na taki ideal kija to swój stary i tak sprzedam. Nie chciałbym tez kija z pracowni. Aktualnie posiadam kij Team Dragon 275 3-14 g med.-fast. Niestety nie dokonca pasuje mi ten kij to najmniejszych przynęt. Ale spróbujcie cos polecić, a może znajdzie się wśród was ktoś kto stwierdzi ze kij który mam w zupelnosci starczy na te najmniejsze przynęty, wtedy będę rozgladal się za konkretna już okoniowka za nizsza cene. [2015-05-08 22:24]