Wędka do Drop Shot

/ 7 odpowiedzi
Witam kolegów :)  Mam pytanie o wędkę Mikado Desire Sandre 240 cw. 5-25 g. Chcę spróbować w tym roku trochę połowić metodą DROP SHOT, ale nie chcę od razu kupować wędki specjalnie przeznaczonej do tej metody, żeby ją odłożyć po jakimś czasie do szafy bo nie spodoba mi się łowienie tą metoda i wywalać bez sensu pieniądze :) Trochę czytałem jakie te wędki powinny być. Akcja fast albo x-fast i nie powinna być to wklejanka i tu pada moje pytanie czy trzymanie się w takich ściśle określonych ramach jest naprawdę konieczne jeżeli chcę osiągnąć sukces ;>?
Czekam niecierpliwie na wasze odpowiedzi :)Pozdrawiam.
szymbor

Używam dwóch kiji

SPRO DROP-SHOT'R Vertical 210  c.w 10-28
(czuła szczytówka, czuć każde delikatne dziabnięcie w dłoni i widać je także na szczytówce... dolnik sztywny góra miękka w sam raz akcja fast ... dobrze się również nim jiguje.. blank bardzo smukły wydaję się że cw wędki jest o wiele mniejsze niż dane podane na kiju ale wszystko jest ok.... jak narazie na kiju sandacz 72 centy i sumek 70 centów kij sprawił się bardzo dobrze)
Kij stosuję podczas łowienia sandaczy i okoni na dropsa (szczególnie)

Spro Passion Premium Carbon Light Spin 240  cw10-28
(tak samo jak w pierwszej szczytówka czuła ale dziabnięcia mniej czuć na dłoni ale na szczytówce wszystko ładnie widać ... dobrze się również nim jiguje, prowadzi wobki i wachadła lekkie koguty też ujedzie...dolnik sztywniejszy niż w pierwszym ale górna część łądnie pracuję i amortyzuje ucieczki...akcja fast... na kiju sum 122 centy i kilka sporo dużych sandaczy)
Kij ten stosuję podczas łowienia sandaczy i okoni (na dropsa szczególnie) kiedy potrzebuję naprawdę daleko machnąć.. na bolkach i szczupakach też się ładnie sprawuje

Stosuję do nich kołowrotek Abu Garcia Stamina 1000 z pletką 0.10 lub 0.12 (nie grubiej)
Do Passiona przymierzam jakiś nowy młyn na wiosnę i też coś będzie to ze stajni ABU (2013/02/04 20:08)

arcybiskup

Używam dwóch kiji

SPRO DROP-SHOT'R Vertical 210  c.w 10-28
(czuła szczytówka, czuć każde delikatne dziabnięcie w dłoni i widać je także na szczytówce... dolnik sztywny góra miękka w sam raz akcja fast ... dobrze się również nim jiguje.. blank bardzo smukły wydaję się że cw wędki jest o wiele mniejsze niż dane podane na kiju ale wszystko jest ok.... jak narazie na kiju sandacz 72 centy i sumek 70 centów kij sprawił się bardzo dobrze)
Kij stosuję podczas łowienia sandaczy i okoni na dropsa (szczególnie)

Spro Passion Premium Carbon Light Spin 240  cw10-28
(tak samo jak w pierwszej szczytówka czuła ale dziabnięcia mniej czuć na dłoni ale na szczytówce wszystko ładnie widać ... dobrze się również nim jiguje, prowadzi wobki i wachadła lekkie koguty też ujedzie...dolnik sztywniejszy niż w pierwszym ale górna część łądnie pracuję i amortyzuje ucieczki...akcja fast... na kiju sum 122 centy i kilka sporo dużych sandaczy)
Kij ten stosuję podczas łowienia sandaczy i okoni (na dropsa szczególnie) kiedy potrzebuję naprawdę daleko machnąć.. na bolkach i szczupakach też się ładnie sprawuje

Stosuję do nich kołowrotek Abu Garcia Stamina 1000 z pletką 0.10 lub 0.12 (nie grubiej)
Do Passiona przymierzam jakiś nowy młyn na wiosnę i też coś będzie to ze stajni ABU
Wszystko fajnie ze masz takie wędziska :)  ale o to nie pytałem jaki kij to ma być.... Tylko zapytałem czy trzeba się trzymać w ramach z tego co piszą i czy MÓJ kijek się nada MIKADO DESIRE SANDRE 240 cw. 5-25 ?
(2013/02/04 20:19)

szymbor

"Trochę czytałem jakie te wędki powinny być. Akcja fast albo x-fast i nie powinna być to wklejanka i tu pada moje pytanie czy trzymanie się w takich ściśle określonych ramach jest naprawdę konieczne jeżeli chcę osiągnąć sukces"

Porównałem kije które mam do Twojego pytania ... możesz mniej więcej wywnioskować

Druga sprawa to to że jak na kiju jest napis drop-shot to już nie robi z niego kija dropszotowego ....

Do dropa szybkie kije najlepiej ...

ale jak wiadomo można łowić na wszystko z efektami (2013/02/06 17:41)

arcybiskup

Dziękuję :) Będę próbował a potem zdam relację :). Pozdrawiam :) (2013/02/06 18:24)

marecki27-1979

Dokładnie,widziałem jak wędkarze łowili na kleniowe kluch sandacza na dropa,było to ten czas w którym łowiło się po 30 sztuk dziennie w Szczecinie na Odrze.Fajnie jest mieć kija specjalnie pod rybkę  i metodę ,ale kogo na to stać?
Próbuj kolego tym co masz. (2013/03/23 21:59)

tripod

Akcja fast albo x-fast i nie powinna być to wklejanka i tu pada moje pytanie czy trzymanie się w takich ściśle określonych ramach jest naprawdę konieczne jeżeli chcę osiągnąć sukces ;>?

Czekam niecierpliwie na wasze odpowiedzi :)

cześć, wędzisko ma zapewnić ci odpowiednie możliwości do manipulowania przynętą i możliwość błyskawicznego zacięcia. Przeciętny klasyczny spinning tego ci nie da. Drop shot mogę porównać do łowienia paprochem (przynętą na troku) w pionie, ale z wielokrotnie większym obciążeniem. O ile do troka wystarczy ci obciążenie 5 gramów, to do drop shot`a musisz dać 12-15 g, aby łowić komfortowo. Dlatego wędzisko do ultra i lekkiego troka nie nada się do drop shota. Starałem się to wytłumaczyć obrazowo i ogólnie, skrótowo.
Jeśli nie chcesz kupować wędziska drop shot, to takie możliwości zapewnia ci bardzo dobra wklejanka Fishmaker, jest dość sztywna, ma bardzo duży zapas mocy w blanku, jest krótka i bardzo poręczna. Fismaker pozwoli ci łowić drop shot`em, a w razie potrzeby przesiąść się na dżigowanie sandaczy i ciężkich okoni, a nawet łowienie obrotówką czy woblerem. Wiem, bo mam Fishmakera.
Obejrzyj, pomacaj, poczytaj. Nie sugeruj się zasłyszaną opinią, że wklejanka się nie nadaje, gdyż są różne wklejanki. (2013/03/29 14:46)

szymbor

do drop shota można stosować obciążenia max 2 gramy i też można komfortowo łowić .... wszystko zależne od miejsca i jak chcesz prezentować przynętę :)

Drop shot a boczny trok to dwie różne metody łowienia i tak samo sposób łowienia też jest inny

... boczny trok można bardziej porównać do Caroline rig, łowi się "prawie" tak samo (2013/06/05 23:46)