Wędka do 500 zł na pstrąga i okonia.

/ 13 odpowiedzi
Cze! Szukam wędki na pstrąga i okonia do 500zł. max 230cm. i cw max 15g. Myślalem nad Dragon Moderate.
Dziku

Polecam Shimano Aernos, co prawda nie 2.30m tylko 2.40m ale chyba te 10 cm nie zrobi wielkiej różnicy. Pozostałe parametry to: c.w. 3-15 gr, akcja fast. Bardzo czuła wędka, dobrze trzyma rybę, posiada charakterystyczne dla wędek Shimano progresywne ugięcie. Kij uniwersalny jeśli chodzi o rodzaj przynęt. Ogarnia woblery, błystki i pod gumami też daje radę. Cena oscyluje w granicach 300 zł (2015/10/20 21:56)

cestro

Cena za kij jak dla profesjonalisty a nie potrafisz wybrać kija? Trochę dziwne, że szukasz opinii na forum zamiast zaufać swojemu doświadczeniu - no chyba, że nie masz wielkiego doświadczenia to w takim razie kij za Ciebie nie będzie łapał więc zastanowiłbym się nad tańszymi opcjami (m.in. jak podał Dziku - Shimano Aernos) a być może za tą cenę to kupiłbyś 2 a może i 3 kijki. (2015/10/20 22:54)

Haryyy5

Cena za kij jak dla profesjonalisty a nie potrafisz wybrać kija? Trochę dziwne, że szukasz opinii na forum zamiast zaufać swojemu doświadczeniu - no chyba, że nie masz wielkiego doświadczenia to w takim razie kij za Ciebie nie będzie łapał więc zastanowiłbym się nad tańszymi opcjami (m.in. jak podał Dziku - Shimano Aernos) a być może za tą cenę to kupiłbyś 2 a może i 3 kijki.

To źle że ktoś chce dobry/drogi kij ? Nawet jeśli dopiero zaczyna i będzie to jego pierwsza wędka to jeśli go stać to chyba dobrze że kupi raz a porządnie. Pozatym cena "do 500zł" nie oznacza że właśnie tyle kolega musi zapłacić. Tyle może przeznaczyć a jak uda się wybrać dobry kij za 300 zł to pewnie płakać nie będzie. 

A uwagi że jak ktoś jest już doświadczonym wędkarzem to powinien sam wybierać sobie sprzęt i nie pytać to już w ogóle nie rozumiem. Skąd wziąć wiedzę o wszystkich dostępnych sprzętach ? Z doświadczenia ? Mało kto ma możliwość połowić 50 okoniówkami i wybrać najlepszą. Nawet jeśli to straciłby kilka lat zanim by to przetestował.  A według opisów producentów i sprzedawców to już wędki za 50 zł są znakomite, profesjonalne, super i najlepsze. A te droższe ... też są znakomite, profesjonalne, super i najlepsze. Fora - no cóż profesjonalistom jak widać nie przystoi korzystać z opinii innych osób także też odpada.  
Prawda jest taka że Ci, którym zdaje się że wiedzą wszystko to  niestety ale na ogół właśnie tylko się im tak zdaje. Sam łowię już od nastu lat, coś tam się znam, trochę wiem a mimo to zawsze chętnie się skonsultuję, wysłucham opinii i rad innych. Ogólnie jak kupuję jakiś trochę droższy sprzęt to przeważnie biorę kogoś ze sobą żeby mieć też inny punkt widzenia. "Kto pyta nie błądzi"

A wracając do tematu - może savage gear lrf ?  (2015/10/22 11:32)

Evanios

Ktoś mi mówil, a raczej bardzo doświadczony spinningista, ze SG ma chińskie blanki i tragiczny serwis. Przekonam sie, jak wróci mój Bushwhacker o ile go wogóle przyjma. (2015/10/22 15:11)

Dziku

Savagear LRF to bardzo specyficzna wędka... Bardzo miękki, wręcz lejący się blank, nie każdy takie lubi, poza tym dużego pstrąga może nie zatrzymać. Wędka raczej pod klenia, jazia, do łowienia najmniejszymi woblerkami. Ale co kto lubi... (2015/10/23 09:11)

sosen82

Ktoś mi mówil, a raczej bardzo doświadczony spinningista, ze SG ma chińskie blanki i tragiczny serwis. Przekonam sie, jak wróci mój Bushwhacker o ile go wogóle przyjma.

Niech kolega wskaże, który z producentów wędek "dla ludu" nie ma blanków z Chin? Nie popadajmy w paranoję. Poszukaj czegoś od naszych rodzimych dystrybutorów. Dragon, Jaxon, Mikado, Robinson, Mistrall. No i ewentualnie coś z Shimano. (2015/10/23 09:48)

czaro93

Co serwisu to faktycznie SG mają tragiczny i uważam, że jeśli chcą na dłużej zaistnieć na rynku to powinni go poprawić. Panowie w serwisie chyba na tzw. pałę oceniają czy było to z winy klijenta czy faktycznie było coś nie tak z blankiem. Nie uznają Ci gwarancji ale zapropoują za opłatą naprawę wędziska. Co do blanków z Chin to się nie wypowiem ale w moim odczuciu wędki same w sobie robią dobre, a jak wiadomo w każdej serii wędzisk zawsze znajdzie się jakiś blank ze skazą i prędzej czy później odpuści przy większej rybie.

Wniosek SG - dobre wędki, tragiczny serwis (2015/10/23 10:15)

Evanios

a Mikado Nihonto TT Zander bedzie dobra na pstragi, czy lepiej wziąć Dragon Moderate? (2015/10/24 21:31)

grisza-78

A może Daiwa Lexa. Mam ten kij niecały rok, złowiłem sporo pstrągów i kleni, a w jeziorach okoni. Dla mnie bomba.
(2015/10/25 10:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Evanios

Jak już mówilem, tylko dolnik dzielony. (2015/10/25 14:09)

Expensiw

Mam Savage Gear lrf i kij tragiczny po prostu kluska zatajaca we wszstkie strony pekla mi 2 tygodnie temu juz 2 raz i dodam ze nie w miejscu naprawy i nie oddawalem jej do serwisu savaga tylko do pracowni w ktorej robie wedki na zamuwienie .
Blank niesamowicie cieki dziwie sie ze to sie nie lamie przy pierwszym zucie tandeta , ostatnia wdka od nich bo przynety i cala reszta jest pierwsza klasa (2015/10/25 17:11)

Haryyy5

Nie wiedziałem że savage gear ma takie problemy. Wędki wiadomo, każda firma ma lepsze i gorsze modele, w każdej firmie mogą zdarzyć się pojedyncze sztuki z wadą produkcyjną -  zdarza się. Ale kiepski serwis to dla mnie dyskwalifikacja całkowita, bo po to kupuje nowy, markowy sprzęt żeby się nie stresować. Mam gwarancję, coś się zepsuję odsyłam naprawiają/wymieniają i tyle. Jak mam mieć gwarancję tylko na papierku to wolę kupić za pół ceny sprzęt używany.  Będę omijał ich produkty szerokim łukiem od teraz. Dzięki za cynk :P Wpisuję SG na czarną listę obok Tandem Baits. 

A swoją drogą wędki ultralight to chyba jednak trzeba umieć robić żeby stworzyć ekstremalnie czułą wędkę, która nie będzie przy tym ekstremalnie delikatna. Miałem kij bodajże do 12g i pierwszy raz złamał się w pół już po paru rzutach. Odesłałem, odstałem nową część szczytową, poszedłem na ryby ... i znowu zepsułem :P Dwa razy na rybach i dwa razy wędka połamana, nawet już drugi raz nie odsyłałem bo szkoda mi było parenaście złotych na przesyłkę. Kupiłem w okolicznym sklepie jaxona, jeszcze delikatniejszego bo 2-9g. i cały sezon już łowię bez najmniejszego problemu.  (2015/11/05 12:56)

w6i6e6

Nano Lite albo Moderate możesz brać pod okonia i pstrąga w ciemno. Świetne blanki, czułe, delikatne a jednocześnie mocne. 
Moim zdaniem za tą kasę jedne z lepszych.  (2015/11/05 15:01)