Wędka Diaflex Zander Spin 2,70m, 10-45g

/ 6 odpowiedzi
Witam!!! Zastanawiam się nad kupnem tej wędki do połowu sandacza metodą opadu? Dodam, że łowię na Wiśle poniżej tamy we Włocławku. Wiadomo jak to bywa na Wiśle może zdarzyć się przyłów w postaci suma. Czy ten cieniutki blank jest na tyle wytrzymał, żeby dać sobie radę z średnim przyłowem? Czy ktoś miał do czynienia z tą wędką i może się wypowiedzieć na jej temat. Załączam link do wędki: http://lowisko.net/1908,wedka-diaflex-zander-spin-2-70m-10-45g.html
sebastian-kaczo


Cześć. Chętnie wypowiem się na temat tej wędki. W/w diaflex w swojej budowie jest stworzony na przykładzie jednej z topowych wędek st.croix. Dużą zaletą tej wędki jest ilość węgla ( 85 psi ) oraz dobrane do niej komponenty. Co do samego użytku kija przyłów suma mu na pewno nie będzie straszny. Ja wędką do 18gr z plecionką 0.12 dałem rady wyciągnąc suma 170- istotne jest to jak Ty go albo on Ciebie będzie prowadził. Wady wędki to długość dolnika oraz sama waga kija- jednak to jeszcze nie te czasy, gdzie firmy zajmujące się różnymi metodami (nie tylko spinningiem ) osiągną parametry st.croix. Osobiście sam zamierzałem nabyć tą wędkę w chwili gdy pojawiła się na rynku, lecz bardziej przekonała mnie mikado inazumę i jestem z niej bardzo zadowolony. pozdr (2017/02/17 21:11)

polip


(2017/02/17 21:20)

polip


Cześć. Chętnie wypowiem się na temat tej wędki. W/w diaflex w swojej budowie jest stworzony na przykładzie jednej z topowych wędek st.croix. Dużą zaletą tej wędki jest ilość węgla ( 85 psi ) oraz dobrane do niej komponenty. Co do samego użytku kija przyłów suma mu na pewno nie będzie straszny. Ja wędką do 18gr z plecionką 0.12 dałem rady wyciągnąc suma 170- istotne jest to jak Ty go albo on Ciebie będzie prowadził. Wady wędki to długość dolnika oraz sama waga kija- jednak to jeszcze nie te czasy, gdzie firmy zajmujące się różnymi metodami (nie tylko spinningiem ) osiągną parametry st.croix. Osobiście sam zamierzałem nabyć tą wędkę w chwili gdy pojawiła się na rynku, lecz bardziej przekonała mnie mikado inazumę i jestem z niej bardzo zadowolony. pozdr

Szczerze mówiąc też początkowo brałem pod uwagę mikado inazumę ale wolałbym mieć trochę większy zapas mocy ponieważ zdaża mi się czasem używa główek 30g. Co to wagi kija to uważasz, że jest za lekka czy za ciężka bo wędka sprawia wrażenie bardzo lekkiej. Wydaje mi się, żę jest lżejsza od inazumy. Słuszałem, że na Robinsonie niesamowicie wyczuwalna jest praca przynęty i brania? Czy może wiesz coś na ten temat bo wiadomo, że w sklepie sprzedawca będzie opowiadał o sprzęcie w samych superlatywach.
 

  (2017/02/17 21:20)

sebastian-kaczo


Z tego co pamiętam wersja co Ciebie interesuje jest cięższa od inazumy i mi wyjątkowo nie leżała w ręce. Miałem też okazję łowić chwilę długością 225 5-35 i nie powiem ta wersja mi odpowiadała, lecz już wtedy byłem właścicielem inazumy. Ogółem ja nie jestem zwolennikiem długich wędzisk 225 to dla mnie max-łowie z brzegu jaki i łódki. Co do czułości...tak jak najbardziej jest czuła tylko nie oczekuj, że bedziesz wiedział, w którą stronę ogonek od gumy pracuje :-D wędka jest jak najbardzie ok i bedziesz z niej zadowolony. ps. jak powiedziałeś sprzedawca bedzie chciał wszystko sprzedać, wiec wiesz jak jest. (2017/02/17 21:38)

u?ytkownik146847


Proponuje Draon Verso 260 cm  12=30 gr . dałem mały opis tu na forum . Łowie nią w Wiśle okolice Torunia , z wędki jestem bardzo zadowolony , jest z zapasem mocy co Ci wystarczy na Wiślane rybki , łowie podobnie jak Ty główkami od 15 do 35  Wędka Dragon Viper Verso 30 2,60m/12-30g (2017/02/17 23:09)

u?ytkownik146847


Wczoraj coś popitoliłem , dzis już  troche lepiej https://www.google.com/url?q=https://forum.wedkuje.pl/post/wedka-dragon-viper-verso-30-260m12-30g/867300&sa=U&ved=0ahUKEwibibjH7pnSAhUGIsAKHTIrAnMQFggFMAA&client=internal-uds-cse&usg=AFQjCNFl_GvsSGf0rw3HJqVeWs3Hj1KMfA (2017/02/18 15:37)