Zaloguj się do konta

Wędka DAM MAD D-Fender 2 UK

utworzono: 2015/09/06 22:56
MirasR

Witam wszystkich.

Co sądzicie o:
Wędka DAM MAD D-FENDER 2 UK 3.60 3lbs + kołowrotek Shimano Aerlex PG 8000

Wędkuję na ranczo u kowboja, karpie z gruntu, przymierzam się do PVA i ważne było by rzucić jak najdalej.
Jednak ważne jest też bu wyważyć przyjemność holowania i dalekiego rzutu.
Zastanawiałem się nad Chub Outkast 3.60 3lbs, ale odradzono mi mówiąc że jest to sprzęt przereklamowany nie warty tej ceny.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam [2015-09-06 22:56]

JKarp

Używam wędek Chub chyba z siedem lat ( jak nie dłużej ). Nie uważam, żeby był nie wart swojej ceny, a z tym przereklamowaniem to już zupełnie nie rozumiem skąd taka opinia. Chyba ktoś kto to powiedział nie miał tego kija nigdy w rękach. 
Tego kija widziałem na targach. Fajny, przyjemny ale nie łowiłem nim ani nie rzucałem stąd moja opinia wzrokowa.Ten Shimano ma jakoś mało łożysk jak za taką kasę. Nie mówię, że musi być ich dwanaście ;-) ale za mało.Rozważ np zakup tego:
http://carpshop.pl/penn-affinity-8000-p-5498.html


Lub czegoś z ofert DAM.


JK [2015-09-07 09:27]

MirasR

Rozmawiałem z gościem z Askari.pl W sklepie mają i jedna i druga wędkę, ale zdecydowanie polecał dam mad pomimo że chub jest dużo droższy. [2015-09-07 10:32]

JKarp

Na ich stronie tych wędek nie ma.


Jakby to napisać - poleca się towar na którym relatywnie więcej się zarabia lub który zalega na półkach ;-)
Przy takiej różnicy w cenie jakoś trudno mi w to uwierzyć, że kij za 300 zł jest lepszy. Ja użytkuję Chuby Outkasty 50+ 12"/3 lbs. Akcja progresywna nie tylko z opisu. Bardzo dużo ryb wyholowanych, często hole siłowe, dużo, bardzo dużo rzutów ( używam 90 lub 100 gram ). Wędką rzuca się z łatwością - chodzi o to, że nie trzeba bardzo mocno rzucać bo kij się super ładuje i oddaje swoją moc w czasie wyrzutu. Natomiast przy holu zachowuje się jak typowy kij progresywny - im większa ryb tym bardziej kij pracuje po całej długości a nie tylko częścią szczytową. Nie jest to w każdym razie kij od szczotki :-)


JK [2015-09-07 11:01]

MirasR

Czyli dałem się nabrać jak małe dziecko ?!?!?! [2015-09-07 11:10]

JKarp

Nie wiem czy dałeś się nabrać - ja mam bardzo dobre zdanie o Chubach i w sumie nie słyszałem żeby ktoś coś źle napisał lub powiedział. 
Poza tym żeby polecać kij trzeba naprawdę na niego łowić a nie wiem czy ten co poleca nim łowił. 


JK

[2015-09-07 11:24]

MirasR

Może ktoś łowił na obie te wędki i podzieli się spostrzeżeniami. [2015-09-08 22:40]

MirasR

Napisałeś:

"Jakby to napisać - poleca się towar na którym relatywnie więcej się zarabia lub który zalega na półkach ;-)"

Idąc tym tropem zadzwoniłem do dwóch dużych sklepów gdzie mieli Outkast-y , a nie mieli Dam-ów i pomimo to że zasugerowałem że jestem Chub-em zainteresowany, powiedzieli zgodnie że nie warto, że to tylko mit, a dożywotnią gwarancję można między bajki włożyć.
Później pytając o Dam mimo że go nie mieli powiedzieli że bardzo dobry wybór, bezproblemowa i szybka gwarancja.

Powiem też może tak: Każdy chwali swoje !!!
[2015-09-10 17:32]

MirasR

Może ktoś mający wędzisko z tematu wypowie się ??? [2015-09-16 16:28]

JKarp

Dość dziwne podejście ale czy ktoś kto mówi, że przereklamowane te kije to nim łowił? Żeby mieć dożywotnią gwarancję należy kije zarejestrować na stronie Chuba. Żeby nie było że chwalę swoje Andzia Base 12\"/3 -3,25 lbs dwuskład. Kumpel używa chyba sześć sezonów - cholowalem, rzucałem. Serwis super choć nie korzystał. JK [2015-09-16 17:12]

MirasR

Może dla tego serwis jest super, ponieważ z niego nie korzystał kolega.Ja pozyskałem te informacje od firmy międzynarodowej która z tymi kijami ma do czynienia na co-dzień i nie wiem jaki cel miała by w poważnej rozmowie taki kit wciskać. Poza tym rozmawiałem jeszcze z dwoma innymi mającymi w ofercie te kije w sklepie stacjonarnym i powiedzieli to samo.
Jeżeli łowił kolega na Dam-a z tematu i Chuba to z przyjemnością poczytam oceny i porównania tych dwóch.
[2015-09-19 19:47]

okiem-karpiarza

Sam posiadam te wędziska w wersji 12ft i 3lbs. Sprawują się świetnie, praca przy holu jak i rzutach też niczego sobie. Tu jest kilka fotek przedstawiających pracę kija i krótka recenzja: http://okiemkarpiarza.pl/dam-mad-d-fender-ii-uk/ [2016-09-28 19:55]

SlawekNikt

Idąc tym tropem zadzwoniłem do dwóch dużych sklepów gdzie mieli Outkast-y , a nie mieli Dam-ów i pomimo to że zasugerowałem że jestem Chub-em zainteresowany, powiedzieli zgodnie że nie warto, że to tylko mit, a dożywotnią gwarancję można między bajki włożyć.
Później pytając o Dam mimo że go nie mieli powiedzieli że bardzo dobry wybór, bezproblemowa i szybka gwarancja.
Kolego MirasR. Wędek powyższych nie miałem, nie posiadam też dam-a. Jednak jako były, podrzędny co prawda, ale jednak pracownik jednej z większych firm na świecie miałem wielokrotnie do czynienia z handlowcami bardzo wielu rzeczy z różnych dziedzin i napiszę krótko.
Pierdaczysz gupoty przez duże P, a jeżeli piszesz prawdę w co wątpię to wyjaśnienie poniżej.
Jeszcze nie spotkałem sprzedawcy, który nie chciałby sprzedać towaru. On z tego żyje. Jedynym wytłumaczeniem tego co napisałeś, jest fakt, iż nie mieli towaru na swoim magazynie i nie chciało im się go sprowadzać czyli mówiąc krótko i oględnie sami sobie strzelają w stopy. Kto potem do takiego sklepu wróci ? Ja już nie zadzwoniłbym tam. Sądzę też, że prowizja od chuba malutka nie jest także chłopcy zarobieni byli. I na koniec jakby trochę dziwne, że w dwóch sklepach taka sama sytuacja miała miejsce ... ?

  [2016-09-29 07:40]