Wędka Daiwa Black Widow 3,60 2,75lb

/ 33 odpowiedzi
u?ytkownik104372


witam. po zimie kupuje wędke daiwa black widow 3.6 m 2.75 lb , oraz kołowrotek cormoran corcast br 5pif 3000. Nawijam na to zyłke 0.35. jak myślicie taki zestaw jest dobry na karpia i suma?


Cześć. Wedka jest trochę za słaba weź wersję 3lbs lub nawet 3.5lbs. 2.75lbs jest za miękka. Z dużym sumem to i tak ta karpiówka nie da rady. Kręciołek weź rozmiar najlepiej 5000 lub większy, spójrz sobie na Cormorana Anterę lub wybierz coś z Okumy. Żyłka może być lub trochę ciensza ale tylko na karpia :) pozdrawiam. (2012/10/09 15:36)

bednar14


Wujek dobrze piszę weź mocniejszą karpiówkę najlepiej 3,5 lbs. Kołowrotek powinien sobie poradzić ale kołowrotek za słaby. Miałem taki więc wiem ;-) Jak chcesz coś z cormorana niedrogiego to albo antera albo cormoran akx. A z droższych popatrz na daiwe opuss bull. Na twoim miejscu na jedną szpulkę nawinął bym żyłeczkę 0,32-0,35 na karpiki a na drugą szpulę na sumy 0,40-0,45 lub plecionkę 0,30-0,50 mm. (2012/10/09 16:54)

bednar14


Sorki za błąd ale tego corcasta sobie na leszcze zostaw. (2012/10/09 16:55)

kaki1998


Czyli na karpie do 10 kg i sumy do 15 kg nie wystarczy? Sory , ale na pewno nie kupie droższego sprzetu , budżet naciągnąłem ile sie da , a poza tym sam na siebie jeszcze nie zarabiam (2012/10/09 17:12)

bednar14


Czyli na karpie do 10 kg i sumy do 15 kg nie wystarczy? Sory , ale na pewno nie kupie droższego sprzetu , budżet naciągnąłem ile sie da , a poza tym sam na siebie jeszcze nie zarabiam

W sprzyjających warunkach zawsze wystarczy. Ale co to za przyjemność mordować się kilkadziesiąt minut. A co do sumów to nigdy nie wiadomo jaki weźmie ;-) (2012/10/09 18:20)

kaki1998


Czyli na karpie do 10 kg i sumy do 15 kg nie wystarczy? Sory , ale na pewno nie kupie droższego sprzetu , budżet naciągnąłem ile sie da , a poza tym sam na siebie jeszcze nie zarabiam

W sprzyjających warunkach zawsze wystarczy. Ale co to za przyjemność mordować się kilkadziesiąt minut. A co do sumów to nigdy nie wiadomo jaki weźmie ;-)

Własnie to jest przyjemność :D lubie takie hole (2012/10/09 18:36)

JKarp


Czyli na karpie do 10 kg i sumy do 15 kg nie wystarczy? Sory , ale na pewno nie kupie droższego sprzetu , budżet naciągnąłem ile sie da , a poza tym sam na siebie jeszcze nie zarabiam

W sprzyjających warunkach zawsze wystarczy. Ale co to za przyjemność mordować się kilkadziesiąt minut. A co do sumów to nigdy nie wiadomo jaki weźmie ;-)

Własnie to jest przyjemność :D lubie takie hole


Cześć
Wybacz ale co w tym można lubić? Zero kontroli nad rybą kończy się wielokroć tym, że karp zaparkuje Ci w jakimś zielsku i urwiesz zestaw a ryba zostanie w tym zielu aż jakoś się uwolni od haka. Ryba taka ma podwyższony poziom kwasu mlekowego w mięśniach co połączone ze stresem powoduje często jej śmierć pomimo jej uwolnienia. 
Nie wspomnę o tym, że sąsiedzi na pewno będę przeszczęśliwi jak co hol ryby na Twoich wędkach będą musieli zwijać swoje zestawy bo inaczej splączesz wszystko.
Zakup taki sprzęt żeby dał Ci możliwość kontrolowania co ryba robi a nie na odwrót.
JK
(2012/10/09 18:50)

JKarp


CześćWybacz ale co w tym można lubić? Zero kontroli nad rybą kończy się wielokroć tym, że karp zaparkuje Ci w jakimś zielsku i urwiesz zestaw a ryba zostanie w tym zielu aż jakoś się uwolni od haka. Ryba taka ma podwyższony poziom kwasu mlekowego w mięśniach co połączone ze stresem powoduje często jej śmierć pomimo jej uwolnienia. Nie wspomnę o tym, że sąsiedzi na pewno będę przeszczęśliwi jak co hol ryby na Twoich wędkach będą musieli zwijać swoje zestawy bo inaczej splączesz wszystko.Zakup taki sprzęt żeby dał Ci możliwość kontrolowania co ryba robi a nie na odwrót.JK (2012/10/09 18:51)