Zaloguj się do konta

Wędka Daiwa Windcast Picker

utworzono: 2012/02/24 15:57
macros111

Witam !!!

Wlasnie dotarla do mnie przesylka z wedka ktora zamawialem 2 tyg. temu.

Swietna wedka,lekka,w kolorze granatu,ze szczytowa akcja, 2 rozne szczytowki ,nic wiecej nie napisze bo pogoda nie ta, na pierwsze praktyczne testy.

Takze nowosci Daiwy na 2012r sa juz dostepne w kraju.

[2012-02-24 15:57]

DelTor0

No to tylko czekac na pierwsze testy :) [2012-02-24 15:57]

Kowal73

No to tylko czekać na pierwsze testy :)

hi hi no to trochę kolegę poprawię,,,,,,,bierz tego kija i prędko nad wodę,,,,//hi hi ,,,i mnie tu realizacje zdac co by jaką akcje szczytówki tego kija masz? ? ? ?
[2012-02-24 23:59]

macros111

No to tylko czekać na pierwsze testy :)

hi hi no to trochę kolegę poprawię,,,,,,,bierz tego kija i prędko nad wodę,,,,//hi hi ,,,i mnie tu realizacje zdac co by jaką akcje szczytówki tego kija masz? ? ? ?


Kolego tak za bardzo to nie wiem o co Ci chodzi???


[2012-02-25 05:48]

mateusz196

Akcje to kolega będzie miał podbramkową jak kobita się dowie ile kosztował;)
[2012-02-25 08:57]

macros111

Akcje to kolega będzie miał podbramkową jak kobita się dowie ile kosztował;)

Kolego juz Ty sie o to nie martw(-:

Nie ma tragedii .


[2012-02-25 13:37]

DelTor0

Akcje to kolega będzie miał podbramkową jak kobita się dowie ile kosztował;)


hehehe :) nie jest tak tragicznie, akurat ta Daiwa kosztuje trzy razy mniej niz np.
Shimano Speedmaster AX Picker :)



[2012-02-27 10:36]

macros111

Akcje to kolega będzie miał podbramkową jak kobita się dowie ile kosztował;)


hehehe :) nie jest tak tragicznie, akurat ta Daiwa kosztuje trzy razy mniej niz np.
Shimano Speedmaster AX Picker :)



O wlasnie ,ta to dopiero sporo kosztuje.

Ale jakos bym ja tea przemycil do garazu.(-:


[2012-02-27 16:24]

pajda248

Potwierdzam opinie kolegi wędka świetna szczytowa akcja, sztywna, lekka,  cieniutki blank przelotek 13 przy dł.300 tylko nie wiem skąd biorą w opisach na aukcjach(chyba sami dopisują ) ciężar wyrzutu,na wędce nic nie pisze ale myślę że koszyk 10 g +zanęta będzie jak najbardziej prawidłowy, szczytówki maja fajne malowanie( w szczytowych częsciach) w kilku kolorach, wedka ładnie pracuje na całej długosci równo nie jak w jaxonie na łączeniach prosto (np Charisma)
[2012-03-03 08:45]

Świetne wędzisko warte swojej ceny. 

W tym tygodniu wydałem swoje ostatnie zaskórniaki na sprzęt karpiowy, gdyby nie to..także chętnie bym się skusił na kupno. 

pozdrawiam i czekam na relacje!

DRAXION


[2012-03-03 09:08]

macros111

Potwierdzam opinie kolegi wędka świetna szczytowa akcja, sztywna, lekka,  cieniutki blank przelotek 13 przy dł.300 tylko nie wiem skąd biorą w opisach na aukcjach(chyba sami dopisują ) ciężar wyrzutu,na wędce nic nie pisze ale myślę że koszyk 10 g +zanęta będzie jak najbardziej prawidłowy, szczytówki maja fajne malowanie( w szczytowych częsciach) w kilku kolorach, wedka ładnie pracuje na całej długosci równo nie jak w jaxonie na łączeniach prosto (np Char


Witam kolege !

Chcialbym sie dowiedziec czy moze przeprowadzales  juz pierwsze testy nad woda ?

Ja rowniez bylem w szoku po pierwszym macaniu tej Daiwy,waga tego kija i wykon tego blanku

to to jakis poprostu kosmos a cena wcale nie wygorowana.

Pozdrawiam.


[2012-03-03 10:27]

kajus7

Witam. Ja właśnie zamówiłem tą Daiwe tylko dł. 2,70 w sklepie Bass muszę poczekać do 10 dni. Myślę że będzie to dobry zakup. Łowię na małej rzeczce z minimalnym uciągiem. Koszyczki jakie tam stosuję to od 10 do 20 gram. Mam pytanie odnośnie szczytówek, czy duża jest różnica miedzy tymi dwoma jakie posiada ten pikerek. Chodzi mi o ugięcie. Pozdrawiam.
[2012-03-09 11:15]

kajus7

Witam. Otrzymałem wczoraj przesyłkę z wędką. Banan od ucha do ucha. Wędka świetna, cieniutki blank, wykonanie bardzo dobre, akcję według mnie ma semi-paraboliczną, typowy kij na płocie, leszcze. Jak dla mnie na małą rzeczkę idealny. Jeden maluteńki  minus to że obie szczytówki są węglowe i trzeba dokupić jedną szklana szczytóweczkę jak ktoś lubi miękkie. Między szczytówkami jakie posiada ten kij jest niewielka różnica w wygięciu według mnie miękka ma 1,0 oz. a twardsza 1,5 oz. , czyli koszyczki odpowiednio z obciążeniem 10 i 20 gram będą idealne plus zanęta oczywiście. Są to moje spostrzeżenia jeśli chodzi o ten kij. Inni mogą mieć inne. Pozdrawiam. I naprawdę polecam kijek.
[2012-03-16 10:13]

DelTor0

Witam. Otrzymałem wczoraj przesyłkę z wędką. Banan od ucha do ucha. Wędka świetna, cieniutki blank, wykonanie bardzo dobre, akcję według mnie ma semi-paraboliczną, typowy kij na płocie, leszcze. Jak dla mnie na małą rzeczkę idealny. Jeden maluteńki  minus to że obie szczytówki są węglowe i trzeba dokupić jedną szklana szczytóweczkę jak ktoś lubi miękkie. Między szczytówkami jakie posiada ten kij jest niewielka różnica w wygięciu według mnie miękka ma 1,0 oz. a twardsza 1,5 oz. , czyli koszyczki odpowiednio z obciążeniem 10 i 20 gram będą idealne plus zanęta oczywiście. Są to moje spostrzeżenia jeśli chodzi o ten kij. Inni mogą mieć inne. Pozdrawiam. I naprawdę polecam kijek.



A jak z czulascia szczytowek? Niektore weglowe (np 1oz) moga byc bardzo czule a inne z tym samym oznaczeniem bardzo twarde.


[2012-04-19 00:36]

DelTor0

No to odswieze


Juz pewnie troche osob lowi na tego patyka. Takze wszelkie opinie mile widziane.

- Szczegolnie chodzi mi o czulosc szytowek, czy przypadkiem weglowe szczytowki nie sa zbyt sztywne? Mam przy jednym feederze szczytowki weglowe 1oz i w porownaniu do szklanych to sa po prostu sztywne palki.
 Ale tez trafilem na szytowki weglowe, ktore sygnalizuja jak szklo, takze ciezko powiedziec.

- Jak z zacinaniem ryb? Szczegolnie tych mniejszych gatunkow jak ploc? Przerabialem juz jeden picker, bardzo dobra sygnalizacja a zaciac bylo mozna co piata rybe.

[2013-06-11 13:57]

DelTor0

Podbije jeszcze raz ;) [2013-06-15 16:44]

przemlinek

To i ja się podłączę do pytania o ten kijek bo zastanawiam się nad jego kupnem. Ewentualnie może jakiś inny o akcji semiparabolicznej polecicie.

A co do szczytówek to polecam szczytówki Browning D-Flex. Szklane w oplocie węglowym. Używam 1/2oz i 3/4oz. Super czułe i przy tym praktycznie niezniszczalne. Już parę razy przez nieuwagę, szczytówka zawinęła mi się prawie w supeł i dalej jest cała :)

[2013-07-05 15:11]

DelTor0

@przemlinek, jak sie nie spieszysz to napisze ci o tym patyku gdzies za dwa tygodnie. Od poniedzialku powinien ruszyc w boj, to bede wiecej wiedzial ;) [2013-07-05 16:05]

przemlinek

Super :) Nie spieszy mi się. Zatem czekam na opinie. [2013-07-06 00:35]

krystianxxp

od 2tyg. jestem w posiadaniu tego patyka :) co do szczytówek praca świetna! Rzucanie koszyczkiem 50g + zanęta, również co mnie bardzo zdziwiło nie sprawia problemów!Praca głownie szczytowa. A tak lekkiego wędziska to jeszcze nie trzymałem :) Ogólnie wykonanie bardzo solidne, aa na dalsze testy trzeba poczekać aż coś zacznie brać.
pzdr,
[2013-07-07 11:38]

DelTor0

No to pare slow na temat tego patyka ;) Generalnie bardzo fajna wedka, ladnie wykonana, smukly granatowy blank, moze korek nie jest jakis specjalny, no ale lepszy pewnie cene by wywindowal dosc wysoko.

Wedka dosc szybka jak na picker, napewno nie kluskowata ale i nie kolkowata, po braniu przechodzi w prawie parabolik/polparabolik, bardzo ladnie trzyma rybe, zero spadow, bardzo przyjemnie sie choluje. 

Szczytowki tak na oko 1.0 i 1.5oz, obie weglowe, jesli lowi sie na koszyczki 5-20g plus zaneta to wszystko cacy. Wiekszych koszyczkow nie sprawdzalem. 

Co do szczytowek to jedno ALE... obie sa dosc czule, ale przydalaby sie przynajmniej jeszcze jedna dodatkowa 0.7oz (3/4oz). Osobiscie glownie lowie na malej rzeczce bardzo prostym zestawem, przypon-kretlik-oliwka 5/10g, necenie z reki, i wtedy szczytowka 3/4 jest wprost idealna. Zbiegiem okolicznosci akurat mialem taka szczytowke od Preston Innovation (srednica 2.2mm 0.7oz, rowniez weglowa), do Daiwy pasuje jak ulal. Szkoda wlasnie ze Daiwa nie dala takiej w standardzie bo lowi sie rewelacyjnie :D

PS. Dorwalem tez szklana szytowke Drennana 0.5oz specjalnie na wiosenne polowy ploci, po malej przerobce tez powinna pasowac. Takze z czterema roznymi szczytowkami juz nic wiecej od tego pickera nie moge wymagac ;)



[2013-07-24 17:42]

przemlinek

Dzięki za informację o tym kijku. W sumie jak podczas holu ladnie sie wygina to by było to czego szukam.

Zmartwiły mnie tylko te szczytówki że są takie cienkie. Ciężko będzie dopasować coś innego nawet po obróbce. Jak wspomniałem wcześniej używam (i nie zamienie na inne) szczytówek Browninga D-Flex. Tylko żeby je dopasowąc do tego kijak to chyba za dużo trzeba by zmniejszyć średnice i nie wiem jak to będize pożniej grało ze sobą :/ (1/2oz ma średnicę 3,5mm, pozostałe 3,25)

[2013-07-24 22:42]

DelTor0

Wlasnie z dopasowaniem moze byc problem, ja akurat mialem taka 2.2mm ktora pasuje bez obrabiania, ale ta 0.5oz juz musialem obcinac zeby wszystko sie zgralo.


[2013-07-25 10:12]

witam. przeczytałam wszytko na temat tego kijka więc "przypuszczam" ,że jest on do finezyjnego  wedkowania więc spytam o inny kijek chodzi mi o silstar multiflex matchpicker 290. posiada 4 szczytówki. czy jest ktoś kto ma ten kijek lub posiadal w przeszłości. a może kolega kogoś posiada . prosze o opinie gdyz chyba sie nie doczekam odpowiedzi zakładając wątek "silstar multiflex matchpicker 290". czekam na wiadomość
[2013-11-09 19:00]

mateo111132

Nie chcę zakładac nowego wątku więc napisze tutaj Poszukuje Pickera do 300PLN <zł> tylko nie wiem na co sie zdecydowac myslalem nad : Mikado Black Draft/Mikado NSC/Daiwa windcast moze cos innego? prosze o porady i propozycje najczęsciej łowie karasie leszcze liny i czasami sie zdazy jakis karpik 1kg z góry dziękuje :)
[2013-11-24 11:02]

DelTor0

Tu masz moja opinie na temat Daiwy:

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,daiwa-windcast-picker,68989

Mnie ten patyk dobrze lezy w lapie i sie sprawdza. Swietnie trzyma rybe (ten element zrobil na mnie naprawde duze wrazenie), zero problemow z zacieciem, czula wedka ale przydalaby sie jeszcze dodatkowa szczytowka 0.7oz. Po przerobieniu kilku pickerow, wlasnie na tej Daiwie skonczylem poszukiwania pickera, ktory spelnia moje wymagania. 

[2013-11-24 12:56]