Wędka Cormoran Carbo-O-Star XT Tele 240/20-60g

/ 19 odpowiedzi
Witam. Ostatnio mojemu Tacie przez głupotę pękła wędka (albo inaczej, przez głupotę ją złamał). Szukamy czegoś niedrogiego i dobrego. Wcześniej miał od blisko 12 lat jakiegoś Cormorana 2,1 lub 2,4m teleskopa. Teraz szukamy czegoś podobnego. Moją uwagę przyciągnęła ta wędka http://allegro.pl/cormoran-carb-o-star-xt-tele-240-20-60g-wyprzedaz-i4244454290.htmlJak myślicie jest ona warta uwagi? a Może w podobnej cenie znajdę coś lepszego? Dodam, że na chwilę obecną większość czasu łowimy metodą spławikową, lecz prawdopodobnie przerzucimy się na spinning. Tym samym, mój tata woli wędkę teleskopową ze względu na łatwiejsze składanie jak i przewożenie jej z miejsca w miejsce. Prosiłbym o jakieś dobre rady ;)
I Love Fishing


Jak dla mnie wędki teleskopowe i wędki składane nie mają porównania.Powiedz tacie, że teleskop nie jest tak czuły jak składana.Ten problem można łatwo rozwiązać.Są wędki typu Travel składające się z kilku części ponad 2-3.Jeśli chcesz cieszyć się z wędkarstwa to pomnóż sobie cenę tej wędki przez 2, 3 razy i za 200 zł kupisz już coś dobrego.I jeszcze jedno cw 20-60g jest dobre na głowacice i sumy, a sądząc po tym pytaniu to takich łowić nie będziesz.Pozdrawiam
PS: Zapraszam na mojego bloga: http://ilovefishingofficial.blogspot.com/ (2014/06/14 11:12)

Zieloczek100


Mój Tata na prawdę nie jest wybredny, on po prostu chce wędkę która długo wytrzyma (jakość wykonania). Obecna Cormorana te wiele lat temu kosztowała właśnie ok 100zł. Z tego co widzę wędki teleskopowe mają wyższe CW od składanych. Ja też wolę składane Zostając w okolicach 100zł co jest warte uwagi? (2014/06/14 14:04)

Artur z Ketrzyna


Kolego a do jakiej metody ją używał i na jakie rybki. Bo d tego trzeba zacząć...
Bo będzie wiadomo jak mocna ma być wędka. Ma ploteczkę nie weźmiesz wędki na karpia bo będzie za sztywna...

Nie zgodzę się z I Love Fishing, że teleskopy są kiepskie zwłaszca do metody spławikowej, że niby tu nie znajdziesz czułych.
Mm taką jedną do zaproponowania, długość się zgadza i jakość też dobra, nie droga bo coś około 80-100 zł. I sprawuje się wymielicie i przy płoci i 1 kg linku.
Nie sprawdę jej nazwy, bo jest w samochodzie a samochód u mechanika. Jak odbiorę auto, to mogę podać nazwę...
Tylko takie pytanko. Czy twój tato lubi delikatne wędki czy raczej z zapasem mocy? (2014/06/14 14:24)

Zieloczek100


Na chwilę obecną łowi metodą spławikową na karpie 1, max 2kg na swoim prywatnym stawie, do tego są karasie, małe liny itp.Za kilka dni będę miał kartę wędkarską i będziemy jeździć głównie na spinning na okonie, pewnie niewielkie szczupaki itp. Nie będą to jakieś duże ryby. Lepiej aby była to wędka mocna/wytrzymała, nie musi być delikatna, musi być wytrzymała. Ogólnie była wędka teleskopowa spełniała te wymagania, wieczorem mogę podać co to był za model, lecz to już stara wędka. (2014/06/14 15:25)

I Love Fishing


Kolego a do jakiej metody ją używał i na jakie rybki. Bo d tego trzeba zacząć...
Bo będzie wiadomo jak mocna ma być wędka. Ma ploteczkę nie weźmiesz wędki na karpia bo będzie za sztywna...

Nie zgodzę się z I Love Fishing, że teleskopy są kiepskie zwłaszca do metody spławikowej, że niby tu nie znajdziesz czułych.
Mm taką jedną do zaproponowania, długość się zgadza i jakość też dobra, nie droga bo coś około 80-100 zł. I sprawuje się wymielicie i przy płoci i 1 kg linku.
Nie sprawdę jej nazwy, bo jest w samochodzie a samochód u mechanika. Jak odbiorę auto, to mogę podać nazwę...
Tylko takie pytanko. Czy twój tato lubi delikatne wędki czy raczej z zapasem mocy?

JAK DLA MNIE (2014/06/14 16:22)

KoFler


Jeżeli spining to najlepiej 2 częściowa, Jak okonki/szczupaki to cw 5-25 gram. 
Można kupić zestaw z kołowrotkiem , żyłką i wędka za 110 zł. Jedynie warto dołożyć na lepszy kołowrotek. Dla początkującego zestaw idealny. Kupiłem ostatnio taki zestaw dal siebie + kilka gum i błystek. Spisuje się wyśmienicie. (2014/06/14 22:00)

Artur z Ketrzyna


Na chwilę obecną łowi metodą spławikową na karpie 1, max 2kg na swoim prywatnym stawie, do tego są karasie, małe liny itp.Za kilka dni będę miał kartę wędkarską i będziemy jeździć głównie na spinning na okonie, pewnie niewielkie szczupaki itp. Nie będą to jakieś duże ryby. Lepiej aby była to wędka mocna/wytrzymała, nie musi być delikatna, musi być wytrzymała. Ogólnie była wędka teleskopowa spełniała te wymagania, wieczorem mogę podać co to był za model, lecz to już stara wędka.

Jak na karpie 2-3 kg i ciut więcej, to może być i ta co sam podałeś, nawet na mocny spin pod wahadła i woblery się nada...
Co do spiningów to w teleskopowych coś fajnego znaleźć jest problem. Ale co do spławikowych czy gruntowych to nie ma problemu. (2014/06/14 22:20)

lynx


Jak dla mnie wędki teleskopowe i wędki składane nie mają porównania.Powiedz tacie, że teleskop nie jest tak czuły jak składana.Ten problem można łatwo rozwiązać.Są wędki typu Travel składające się z kilku części ponad 2-3.Jeśli chcesz cieszyć się z wędkarstwa to pomnóż sobie cenę tej wędki przez 2, 3 razy i za 200 zł kupisz już coś dobrego.I jeszcze jedno cw 20-60g jest dobre na głowacice i sumy, a sądząc po tym pytaniu to takich łowić nie będziesz.Pozdrawiam
PS: Zapraszam na mojego bloga: http://ilovefishingofficial.blogspot.com/

Czy aby na pewno na sumy? Nie jestem sumiarzem ale kolega na sumy ma o cw 400 a nie 60. (2014/06/14 22:36)

u?ytkownik32263


Jak dla mnie wędki teleskopowe i wędki składane nie mają porównania.Powiedz tacie, że teleskop nie jest tak czuły jak składana.Ten problem można łatwo rozwiązać.Są wędki typu Travel składające się z kilku części ponad 2-3.Jeśli chcesz cieszyć się z wędkarstwa to pomnóż sobie cenę tej wędki przez 2, 3 razy i za 200 zł kupisz już coś dobrego.I jeszcze jedno cw 20-60g jest dobre na głowacice i sumy, a sądząc po tym pytaniu to takich łowić nie będziesz.Pozdrawiam
PS: Zapraszam na mojego bloga: http://ilovefishingofficial.blogspot.com/

Czy aby na pewno na sumy? Nie jestem sumiarzem ale kolega na sumy ma o cw 400 a nie 60.

Rysiu pod łowienie stacjonarne (podwodny spławik lub boja) masz całkowitą rację. Ale jeśli chodzi o spina  to ciężko znaleźć patyka z CW powyżej 150g którym można by rzucać te kilka godzin. Takie kije są po prostu za ciężkie. A przy odrobinie szczęścia i dużych umiejętnościach można wyholować porządnego wąsa na kijki o podanym CW 60g, czasem dużooo mniejszym:) (2014/06/14 22:44)

lynx


Jak dla mnie wędki teleskopowe i wędki składane nie mają porównania.Powiedz tacie, że teleskop nie jest tak czuły jak składana.Ten problem można łatwo rozwiązać.Są wędki typu Travel składające się z kilku części ponad 2-3.Jeśli chcesz cieszyć się z wędkarstwa to pomnóż sobie cenę tej wędki przez 2, 3 razy i za 200 zł kupisz już coś dobrego.I jeszcze jedno cw 20-60g jest dobre na głowacice i sumy, a sądząc po tym pytaniu to takich łowić nie będziesz.Pozdrawiam
PS: Zapraszam na mojego bloga: http://ilovefishingofficial.blogspot.com/

Czy aby na pewno na sumy? Nie jestem sumiarzem ale kolega na sumy ma o cw 400 a nie 60.

Rysiu pod łowienie stacjonarne (podwodny spławik lub boja) masz całkowitą rację. Ale jeśli chodzi o spina  to ciężko znaleźć patyka z CW powyżej 150g którym można by rzucać te kilka godzin. Takie kije są po prostu za ciężkie. A przy odrobinie szczęścia i dużych umiejętnościach można wyholować porządnego wąsa na kijki o podanym CW 60g, czasem dużooo mniejszym:)

Zgodzę się z tym, ze jak nie ma gęstych zarośli. (2014/06/15 19:16)

Zieloczek100


Rozumiem, że CW wędki którą podałem jest za wysokiehttp://allegro.pl/cormoran-carb-o-star-xt-tele-240-30g-wyprzedaz-i4327020792.html

a co powiecie o takim spinningu? o ile tata da się przekonać http://allegro.pl/cormoran-thunderstick-spin-270-5-30g-wyprzedaz-i4260590170.html
A może jakieś propozycje od Was wędek teleskopowych/spinningowych które od biedy nadadzą się na spławik jak i spinning. (2014/06/16 12:55)

LeoAmator


Nie rozumiem czemu teleskop to zły spinning .Ja mam właśnie taką catane i uważam ,że jest świetna,przekazuje każda informacje do reki, mam też travela 5-skład i uważam iż tłumi sygnały z wody na łączeniu.Mam też tradycyjne spinningi 2 składowe i one też blado wypadają przy teleskopie.Najpierw trzeba spróbować a następnie zabierać głos na forum.    (2014/06/19 00:47)

rafalwedkuje


http://allegro.pl/konger-patrol-spin-270-10g-25g-tani-spining-i4322641663.html                44plnA ten sprzedawca to To tylko przypadek bo wpisałem konger patrol w allegro.
Mam taką i używam do spiningu i do spławika. Lekka poręczna szklanka nie do zajechania.Dwa lata jeżdziła ze mną zawsze w bagażniku bez pokrowca w kombiku.  Wyciągła już dużego szczupaka a i przy małych okonkach czuć kopnięcia. Teleskopy zawsze porysowane i brak tej pracy i czułości co składowe a w szczególności miękkie szklanki.  (2014/06/19 05:57)

u?ytkownik32263


Nie rozumiem czemu teleskop to zły spinning .Ja mam właśnie taką catane i uważam ,że jest świetna,przekazuje każda informacje do reki, mam też travela 5-skład i uważam iż tłumi sygnały z wody na łączeniu.Mam też tradycyjne spinningi 2 składowe i one też blado wypadają przy teleskopie.Najpierw trzeba spróbować a następnie zabierać głos na forum.   


W takim razie masz małe pojęcie o wędkach. KAŻDY TELESKOP ma źle rozłożone przelotki a przez to siły nie rozkładają się równomiernie.
Ciekaw jestem jakich używasz dwuczęściówek skoro piszesz że blado wypadają przy teleskopie i to, bez urazy, niskich lotów. (2014/06/19 15:03)

Zieloczek100


Panowie, ale nie chciałem tutaj wywołać żadnej wojny ;)Jeżeli nie wymieniony wyżej Cormoran teleskop to co innego możecie zaproponować?
Ja mam swojego składanego spinninga i nie narzekam. Mój tata nie może się przekonać do takiej wędki. (2014/06/19 19:02)

u?ytkownik32263


Panowie, ale nie chciałem tutaj wywołać żadnej wojny ;)Jeżeli nie wymieniony wyżej Cormoran teleskop to co innego możecie zaproponować?
Ja mam swojego składanego spinninga i nie narzekam. Mój tata nie może się przekonać do takiej wędki.

Spoko:) Ja się tylko czepiam twierdzenia że spinning teleskopowy jest lepszy niż składowy bo to totalna bzdura.

Co do spławikówek, osobiście nie widzę żadnego problemu aby była ona teleskopowa. Sam mam jakiegoś starego Jaxona i na te parę wypadów w roku na lina starcza. Więc starczy Ci taka 3,6-4,2m do 25-30g. Ale spinningować tak długim patykiem nie radę:) Zresztą nie widzę możliwości połączenia spinningu i spławika jednym kijem. Jedynym sensowym rozwiązaniem są dwa kijki: spławikówka o parametrach jak wyżej i spinning dwuskładowy 2,4-2,7m do jakiś 30-35g. Jak nie chcesz przepłacać szukaj w Jaxonie, Dragonie itp. Patyczki dosłownie po kilkadziesiąt złociszy za sztukę. Niestety Ci nie doradzę konkretnych modeli bo łowię zupełnie czym innym ;-) (2014/06/19 19:41)

lasvegas


Chyba koledze trzeba znaleźć coś w długości ok. 3 m i cw 25 g. (2014/06/24 23:38)

kuba81


Jeśli będziecie spiningować to teleskop raczej odpada. Tutaj kolejne pytanie, na co spining? z brzegu czy z łodzi, jakie ryby, jezioro, rzeka itd...? Jeśli chcesz bardzo uniwersalny na jeziorka to pewnie coś o gramaturze 5-25g o długości 2.4- powinno wystarczyć na łódkę i z brzegu. Ja mam Robinson dynamic (wklejanka) 10-30g 2,4m kosztowała ok 130zł i świetnie sprawuje się na sandaczach, natomiast na mniejsze okonie jest juz zbyt pałowata i ryby często (a nawet BARDZO często) spadają. (2014/06/25 10:19)