Wędka Corba Tele Spin

/ 135 odpowiedzi / 6 zdjęć
Czy ktoś wie coś o tym sprzęcie wędka Cobra Tele Spin 2.7 i kołowrotek Gearrio 5.1:1 US FS 500
Sith

Omijaj wędziska teleskopowe szerokim łukiem. Im więcej łączeń, tym większe prawdopodobieństwo awarii. Zdecydowanie trudniej utrzymać poszczególne połączenia w czystości. W wędziskach teleskopowych niskiej i średniej klasy, połączenia zakłócają akcję wędziska. (2015/07/28 06:25)

Artur z Ketrzyna

A na jaką rybkę się nastawiasz? Bo jeśli na duże i duże (np. gumy 10 cm) przynęty preferujesz, to polecam: http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,mikado-desire-mini-8211-opinia,84329
Na mniejsze ostatnio widziałem super spin mikado, nochito czy jakoś tak, ale zaryzykowałem i kupiłem 2 składowego dragona Thytan (ma kilka wad)...

Sith, nie obraź się, ale wędkuję na oba rodzaje spinów, i jeśli trafisz na coś porządnego w teleskopach (co jest naprawdę bardzo, bardzo trudne), to naprawdę nie ma ruznicy miedzy 2 składowym, i dot ego komfort transportu. (2015/07/28 08:14)

JKarp

Omijaj wędziska teleskopowe szerokim łukiem. Im więcej łączeń, tym większe prawdopodobieństwo awarii. Zdecydowanie trudniej utrzymać poszczególne połączenia w czystości. W wędziskach teleskopowych niskiej i średniej klasy, połączenia zakłócają akcję wędziska.

Zgadzam się :-)JK (2015/07/28 08:36)

Haryyy5

A dlaczego teleskop ? Jest ku temu jakiś powód nie do ominięcia czy to tylko taki kaprys ? Jak to tylko kaprys to zapomnij o nim i kup wędkę dwuskładową. A jak to powód nie do ominięcia ... to zapomnij o nim i kup wędkę dwuskładową :P (2015/07/28 09:57)

Artur z Ketrzyna

A dlaczego teleskop ? Jest ku temu jakiś powód nie do ominięcia czy to tylko taki kaprys ? Jak to tylko kaprys to zapomnij o nim i kup wędkę dwuskładową. A jak to powód nie do ominięcia ... to zapomnij o nim i kup wędkę dwuskładową :P

Bzdura jakich mało.
Widać kolega mnie miał porządnego wędziska teleskopowego w ręku. (2015/07/28 20:57)

ogtw

Teleskop jest wygodny. (2015/07/28 21:05)

Sith

Teleskop jest wygodny.

Do czego? Chyba tylko w transporcie. Generalnie nie ma innych zalet w stosunku do wędzisk dwu- trzyskładowych.
Miałem też telespinny, jeden był genialny ale to był ROBINSON więc nie ma się czemu dziwić. Jednak zdecydowanie "przesiadłem" się na wędziska dwuskładowe. (2015/07/30 10:07)

pstrag222

Wedzisko teleskopowe raczej średnio zdaje egazmin w kijach spiningowych...

Po prostu klucha i tyle...
Inne metody pozwalaja stosowac kije teleskopowe, np. spławikówki...jednak też muszą być troszke lepsze niż bazarowe kije za 20zł
Wiem , wiem to wedkarz łowi nie sprzęt jednak w dzisiejszych czasach dobry kij spiningowy dwu składowy można dostać już w granicy 100 zł (2015/07/30 11:37)

użytkownik195357

Wędki spinningowe w teleskopie to jakaś tragiczna pomyłka. Nigdy ale to przenigdy nie osiągnie się choć by zbliżonego do poprawnego rozkładu sił działających podczas rzutów czy holu. Z bardzo prostych przyczyn: wieloskładowość usztywnia poszczególne elementy na łączeniach a ich długość ( elementów) wyklucza prawidłowy rozkład przelotek. Poza tym takie wędziska są cholernie wolne, nawet jeśli mają dużą moc. Im mniej części tym lepsze patyki wychodzą. Ja już nawet zrezygnowałem z dwuskładów na rzecz jednoczęściówek. A transport ktoś się zapyta. Otóż co za problem wrzucić tubę 1,5m na wędkę 3m do dowolnego auta??? Ja niewielkim samochodem miejskim wożę jednokawałkowe patyki w tubie 2,25m i nie mam jakichkolwiek problemów. Kumplowi razem z wędką zrobiłem identyczną choć ma jeszcze krótsze wozidełko. Przy odrobinie wprawy można przewieść 2m kija w Tico. (2015/07/30 18:38)

Jędrula

Najlepszy spinning to wędka jednoczęściowa i tego nic nie zmieni . Zresztą , odnosi się to nie tylko do spinów . Spining teleskopowy to pomyłka , jedynie co może mnie przekonać do kupna takiej wędki to jakaś trudna sytuacja z transportem czy coś takiego . Kiedyś łowiłem takim spinningiem firmy Balzer , kij był lekki , z dobrego węgla i w miarę szybki . Jednak już po kilku rzutach wiedziałem , że to pomyłka , aczkolwiek łowić można z tym , że dużo mniej skutecznie niż dwu lub jedno składem . (2015/07/30 19:20)

Artur z Ketrzyna

Inne metody pozwalaja stosowac kije teleskopowe, np. spławikówki...jednak też muszą być troszke lepsze niż bazarowe kije za 20zł

Wiem , wiem to wedkarz łowi nie sprzęt jednak w dzisiejszych czasach dobry kij spiningowy dwu składowy można dostać już w granicy 100 zł

To sprawdź jaka klucha jest z tego co opisałem na swoim blogu.
A jeśli to da Cebie jest kluchą, to lubisz łowić na kawałek pręta bez jakiej kol-wiek akcji.
Przy nim
schimano katana cw 35 i dragon Tchytan do 35g są prawdziwymi kluchami. Mimo że są to kije 2 składowe.
I wiem co mówię bo mam te 3 wędki. (2015/07/30 19:36)

Piotr 100574

Jądruś,jedno częściowy?????? (2015/07/30 20:53)

Jędrula

Jądruś,jedno częściowy??????

Jasne , super wędki .

(2015/07/30 21:20)

Piotr 100574

przewieźć pewnie ciężko (2015/07/30 21:30)

Jędrula

To jedyny i największy minus tych sprzętów , potem same plusy :) (2015/07/30 21:36)

pstrag222

Wiem , wiem to wedkarz łowi nie sprzęt jednak w dzisiejszych czasach dobry kij spiningowy dwu składowy można dostać już w granicy 100 zł

To sprawdź jaka klucha jest z tego co opisałem na swoim blogu.
A jeśli to da Cebie jest kluchą, to lubisz łowić na kawałek pręta bez jakiej kol-wiek akcji.
Przy nim
schimano katana cw 35 i dragon Tchytan do 35g są prawdziwymi kluchami. Mimo że są to kije 2 składowe.
I wiem co mówię bo mam te 3 wędki.

To spróbuj zaciąć sandacza takim kijem , a w ogóle poczuć jego pukniecie...
Widziałem opis już wcześniej , zdania i tak nie zmieniłem spining teleskopowy nadaje się do śmieci....
Nie naładujesz tego wedziska pod czas rzutu
nie zauważysz delikatnych brań
nie zatniesz wielu ryb
nie poprowadzisz jak chcesz wielu przynęt.

Tomas i Jedrula mają racje najlepsze kije są jednoczęsciowe, niesamowita moc w nich drzemie.

Szkoda , ze jak narazie na takie mnie niestać:/ (2015/07/30 21:36)

użytkownik195357

Cyt:"Szkoda , ze jak narazie na takie mnie niestać:/ "

Kubo nie przesadzaj. Nie każdy musi od razu kupować/budować borona w tytanach za dwa klocki. Choć ja już nic innego nie wezmę do łapki ;-) Są bardzo przyjemne wędki jednoskładowe jak np. Mikado Inazuma za małe pieniążki. Ale fakt że z uzbrojeniem ich jest problem lecz i tak o niebo lepiej niż jakieś teleskopy. Wyżej cenowo ale jeszcze bez rujnowania budżetu domowego możesz znaleźć dajmy na to Fenwicki które już są naprawdę niezłymi kijami. Pomijam najwyższą serię Aetos- za duża kasa vs jakość, mimo to te blanki gięło mi się przyjemnie.

Z resztą całkowicie się zgadzam. Spin to składówka lub monoblank a tele to tylko spławikówki i gruntówy.

(2015/07/30 22:34)

JKarp

Kubo nie przesadzaj. Nie każdy musi od razu kupować/budować borona w tytanach za dwa klocki. Choć ja już nic innego nie wezmę do łapki ;-) Są bardzo przyjemne wędki jednoskładowe jak np. Mikado Inazuma za małe pieniążki. Ale fakt że z uzbrojeniem ich jest problem lecz i tak o niebo lepiej niż jakieś teleskopy. Wyżej cenowo ale jeszcze bez rujnowania budżetu domowego możesz znaleźć dajmy na to Fenwicki które już są naprawdę niezłymi kijami. Pomijam najwyższą serię Aetos- za duża kasa vs jakość, mimo to te blanki gięło mi się przyjemnie.

Z resztą całkowicie się zgadzam. Spin to składówka lub monoblank a tele to tylko spławikówki i gruntówy.

Hm...absolutnie nie nadają się na kije gruntowe. JK (2015/07/31 08:26)

ryukon1975

Bezmarkowy teleskop z którego po tygodniu nad wodą zaczną odpadać przelotki a po dwóch jedna część zacznie wypadać z drugiej. Urok tanich teleskopów. :) (2015/07/31 08:38)

Piotr 100574

Posiadam dwa teleskopy cormorana, to tanie teleskopy , mam je 4 lata i spisują sie jak trzeba i nie mogę na nie psioczyc, ale powiem szczerze ze juz nigdy nie zakupie teleskopowego wędziska, zeby mi tu za chwile Artur nie wyskoczył ze drogie markowe teleskopy sa zajefajne napisze ze miałem okazje polowic juz takim sprzętem i nikomu nigdy nie polecę zakupić wędzisko teleskopowe (2015/07/31 08:47)

pstrag222

Wiem , ze są jednak jak narazie nie moge sobie na nie pozwolić , taka sytłacja i tyle...

Gruntówki to nie bardzo teleskopy.

Sam mam jedną wedkę teleskopową
mistralla red line i używam na wypady linowe na dołki i fajnie mi sie nim łowi. jak za taką kase to nawet szybki kijek.
resztak to dwu lub trzy składy i tu też uważam , ze kije dwu składowe są o niebo lepsze od trójek

(2015/07/31 14:44)

ogtw

Dwadzieścia lat do spiningu używam jednego teleskopu i oprócz kawałka lakieru nic z niego nie odpadło. Nie zamienił bym go na żaden inny. (2015/07/31 14:50)

JKarp

Dwadzieścia lat do spiningu używam jednego teleskopu i oprócz kawałka lakieru nic z niego nie odpadło. Nie zamienił bym go na żaden inny.

A jaka to marka i model ?
JK (2015/07/31 15:23)

ogtw

Dwudziestoletnia wędka to chyba "mikado Telestar 300"

(2015/07/31 15:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik195357

To że ja łowiłem grubo ponad 20 lat temu m.in. teleskopem Silstara 2,7m, 3 części, do chyba 25g okonie +30 cm na spina w ilościach teraz oszałamiających, szczupaki, węgorze z gruntu na rybkę, leszcze często w okolicach 2,5kg jak i również uklejki to nie znaczy że było to dobre wędzisko. Wręcz przeciwnie, klucha bujająca się jak murzyńska faja ztylko 4 przelotkami. Zatem nie ma czym się podniecać starymi czasami.

Przy obecnym rybostanie tylko pełna specjalizacja może uratować nie jedną wyprawę a wyniki takich wędkarzy są prawie zawsze lepsze od tych co łowią "byle czym". Sprzęt nie łowi, prawda ale podczas holu odgrywa ogromną rolę bo dany wędkarz ma przecież te same umiejętności obojętnie jakiego wędziska by nie używał. Zatem to ono może być powodem porażki czy wielkiego sukcesu dlatego ja przywiązuję taką uwagę do patyków i sam sobie składam je.

PS. Jasiu, pisząc gruntówy miałem na myśli wędki do połowów w trudnych warunkach( kamienie, krzaczory) których nie szkoda a i też nie ma potrzeby jakiś dalekich rzutów. Coś w stylu znanej pewnie Ci wiślanej denki, którą wali się z główek:-) Bo czym innym są wędki do dalekich rzutów, jak karpiówki. Tu faktycznie teleskop całkowicie odpada.

A teraz spadam na ryby, właśnie na grunta ;-) (2015/07/31 19:28)