Zaloguj się do konta

Wędka bat - bacik

utworzono: 2010/12/06 08:22
arus

witam dopiero teraz sie zalogowalem i chcialbym zadac nurtujace mnie pytanko . zaczalem zabawe z batem i nie wiem czy guma amortyzujaca taka jak przy tyczce jest konieczna czy nie . lowie raczej dla przyjemnosci i nie jakies tam medalowe okazy tylko plotki leszczyki karasie prosze o rade
[2010-12-06 08:22]

ayem

Są tacy co zakładają gumę do bata , ale tak na prawdę stosuje się ją tylko w tyczce ( inaczej wygląda hol ryby ) . Elastyczność zestawu w łowieniu batem uzyskuje się odpowiednim doborem żyłki i bata i wtedy także wyciąga się niezłe okazy.
[2010-12-06 08:42]

Nie, nie jest wcale konieczna do łowienia takiej drobniczki, o jakiej piszesz. Na dłuższych batach (6-8 m) stosuje się gumy, ale niekoniecznie. Oczywiście większa sztuka jak Ci się trafi, to może być różnie z gumą, ale do "zabawy" może być, ale nie musi. Najlepiej jak wypowiedzą się tyczkarze i łowiący obiema metodami częściej niż ja. Pozdrawiam. [2010-12-06 08:45]

Esox53

Witam.Podczas holu ryby batem pracuje miękka i elastyczna szczytówka a montaż gumy popsuje całą dynamikę bata,w tyczce jest zupełnie inaczej gdzie  szczytówka jak i całe wędzisko powinno być sztywne a hol amortyzuje właśnie guma.Nie jest prawdą to że bat to wędka do połowu tylko drobnicy.Przy odpowiednim zestawie jak i umiejętnościach na bata można wyholować całkiem spore rybki. [2010-12-06 09:12]

arus

dzieki koledzy jak napisalem lowie dla przyjemnosci nie dla efektow i choc nie mam sprzetu z gornej pulki to nie trafilem na rybke ktora zlamala by moje kijki . chcialbym na taka trafic . pewnie przyjdzie taki moment i to nagle jak biegunka . dzieki za wsparcie bo moi wyczynowi koledzy troszke mnie zdolowali ze zydze na sprzet
[2010-12-06 09:20]

Romuald55

Zadaj sobie proste pytanie:jak podebrać rybę jeżeli zestaw będzie dłuższy o np 2m od kija?Amortyzator przy średniej rybie/np płotka 30cm/ tyle się wyciąga.Jeżeli będziesz łowił karpie średniej wielkości to amortyzator jest przydatny.Podbierak na długiej sztycy załatwia sprawę.W każdym innym przypadku amortyzator nie jest potrzebny. [2010-12-06 10:41]

arus

dam sobie spokoj z ta gumeczka tylko kumple mnie doluja bo mysla ze jak oni wydaja na wedkarsatwo po kilka tysiecy to tak ma byc . a wygranie kilku zawodow ( male plotki ) swiadczy o mistrzostwie ha ha . ja lowie razem z zonka i nie musze ukrywac przed nia kosztu sprzetu czy zanety . a i tak lowie wieksze ryby niz ZAWODOWCY od punktowania

[2010-12-06 10:49]

mam 6m bata i nie  mam w niej gumy, wolę większą rybę czuc niz się nią bawic ;) co do 14 metrowej tyczki to już wiadomo bez warunkowo guma musi byc ;) pozdrawiam.
[2010-12-06 11:29]

bluehornet

Kuknij na mój blog , tam opisałem parę rzeczy na ww temat . Chociaż zdarzyło mi się montować amortyzator do bata dł. 4 m ( nie sobie , gość się uparł , że musi mieć ) , ledwo mu wyperswadowałem montaż gumy w bacie dł. 3,80 , docelowo te baty mają służyć do łowienia uklei !? W każdym razie jest radocha w holu karpia ( np. 40 cm ) na tyczkę bez użycia gumy - cholera mi się raz zawiązała na szczytówce przez moje niedopatrzenie ( pisz niedbalstwo i lenistwo ) - ale była jaaaazda , dobrze , że przypon o.10 wytrzymał . Połamania kija .
[2010-12-06 12:43]

arus

kije to ja lamie dosyc czesto tylko szkoda ze nie w czasie holu rybki ( transport autkiem ) wlasnie niedawno zlamalem wedeczke zonki i musze jej cos lekkiego wyszukac ( jeszcze bidulka nic nie wie ) Szukam jakiejs matchowki ( leciutkiej i nie drogiej )
[2010-12-06 13:34]

bluehornet

Spróbuj pooglądać ofertę Robinsona - lekkie matchówki 3.90 m i w rozsądnej cenie , wybór modelu należy do Ciebie . Połamania kija .
[2010-12-06 14:09]

bluehornet

Zdarzyło mi się złowić na bata Jaxon Crystalis Ace Pole 800 , length 8,00m casting weight 3-18g WJ-BCA800 prz zabawie z płociami karpia 49 cm o wadze 2.60 kg na hak nr 16 i przypon 0.10 i gdyby nie zamontowany amortyzator , to mógłbym pomarzyć o wyholowaniu tejże rybki . Oczywiście nie jestem zwolennikiem stosowania amaortyzatora za wszelką cenę ( w szczególności w batach poniżej 6m ) , ale czasem amortyzator się przydaje . Jak ten bat pięęęęęęęknie pracował w trakcie holu , to normalnie głowa boli i mózg się lasuje !!! Hol trwał 15 minut . Połamania kija .
[2010-12-06 14:20]

arus

mam i ja takie lowisko z takimi rybkami walic kija za 100 byle tylko poczuc i zobaczyc taka rybke
[2010-12-06 16:54]

ayem

Ja na bata złapałem leszcza 56 cm no i kilka linów bez amortyzatora . Montując zestaw na bata robi się go krótszy o jakieś 30 - 40 cm po to aby można było podebrać rybę więc zastosowanie gumy zaprzecza tej teorii  no , ale jak pisałem wcześniej są tacy co stosują gumę w batach . A najważniejsze jest to , że i ci stosujący gumy i ci łowiący bez , mimo swoich racji wyciągają batem niezłe okazy więc od każdego z nas zależy czy zamontujemy taki amortyzator . Połamania!!!
[2010-12-06 23:36]

arus

dzieki ja nie bede nic montowal bo bacik tak jak i inne kijki sluzy mi do zabawy i wypoczynku a jak rybka jest lepsza ode mnie to tez fajnie niech sobie rosnie i czeka na spotkanie z kims godnym wspolzawodnictwa dzieki za rozmowe i pozdrawiam
[2010-12-07 08:34]