Wędka 210 cm na pstrąga-jakie cw?

/ 2 odpowiedzi
Witam Kolegów po kiju! Mam pytanie,chcę kupić kij 210cm tylko nie wiem jaki będzie optymalny ciężar wyrzutu czyli będzie nie za twardy i nie za miękki.Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!
leleon


Cześć!
Polecam Saint Croix Triumph. Jest trochę krótszy bo ma 198 cm ale moim zdaniem jest doskonały. Ciężar wyrzutu 1/8 - 1/4 uncji ( do ok. 14 gram). Trochę ten kijek kosztuje ale naprawdę jest zajefajny. (2009/05/12 11:29)

tregon


Hej.
Ja stanałem w tym roku przed tym samym problem ...

I. jak dla mnie kij 2,10 jest za krótki - próbowałem łowić na lubelskiej Bystrzycy - trochę mało

II. Co do ciężaru wyrzutu i akcji - kijek 2-15g, akcja lekko paraboliczna - żeby nie było tzw. niedocięć bo ryby spadają ....

III. kij trzeba czuć w ręku ... tego się nie da wytłumaczyć - jeden będzie za lekki dla ciebie, dugi za sztywny, trzeci za lejący

mój wybór padł na Dragona Mistery UltraLite 2.40 a do tego kołowrotek Shimano Catana FA2500. Ja dotychczas łowi się super ... od wahadłówek 8g po jigi 1g, no i woblerki

proponuję zajrzeć na moje wpisy, bo napisałem troszkę na ostatnio o łowieniu pstrągów (takie moje przemyślenia) więc może to ci coś podpowie

pzdrw (2009/05/19 16:42)