Wczesno wiosenne okonie.

/ 14 odpowiedzi

Sie macie prawdopodobnie tak samo jak ja każdy z was nie morze sie doczekać wiosny.

Pierwsze ciepłe promienie słońca i td i tp ......Ale naj ważniejsze jest by zabrać kije na spacer ,nie wiem jak wy ale ja co roku jak tylko trawka sie pokarze idę na okonia wyczesuję z mułu żyjątka zwane kućami i efekty są super . jak macie ochote to podzielcie się swoimi doświatczeniami

Pozdrawiam  

u?ytkownik140026


od marca  łów na ochotne lub  czerwonego robka blizko dna.
wybieraj miejsca gdzie są drobnice np.uklejki i kiełby bo okoniki chcą się naeść :D (2012/12/29 20:11)

Draq


Najlepiej sprawdzają mi się wiosną paprochy 3cm i woblerki 2,5cm. Na wiosennego okonia najskuteczniejszy jest czerwony robak, ale ja zostaję przy spinningu i na wyniki nie narzekam. (2012/12/29 21:19)

Lin1992


Część.Ja już też się kurcze nie mogę doczekać wiosny i pierwszych spinningowych potyczek.Wczesną wiosną roślinność podwodna nie jest jeszcze aż tak rozwinięta i niektóre miejsca są dostępne tylko w tedy. Tak jest np. u mnie .Mam kilka miejsc okoniowych ale dostępne są tylko wczesną wiosną i bardzo późną jesienią. (2012/12/30 07:13)

Lin1992


a i dodam jeszcze że najlepiej mi się jak dotąd sprawdziły małe obrotowi Mepps Comet złoty w czerwone kropki nr.1 oraz Mepps Rainbo ze srebrną paletką. Bardzo dobre okazały się również obrotówki Dragon Carina model srebrno czerwony oraz czerwono srebrny w rozmiarze nr.2 (5gr.) (2012/12/30 07:19)

henio sie machnol


Witam ja łowie na woblery hornet 3cm i błystki obrotowe dragon viper 1 i 0. i mam naprawde dobre wyniki  w zeszłom wiosne 24 okoni od 20 do 30 cm. (2013/01/01 18:00)

dusza


no to sobie poprubuje ciekaw jestem efektów bo wybredne skubańce są pływają sztuki 45-50 cm ale złowić to ciężka sprawa 25-30 często się trafiają 15-20 to natrętnie.Jakiś miesiąc temu kolega z koła złowił 48cm ikrzaka więc wypóścił ale był piękny (2013/01/01 19:50)

Przemas83


Wczesna wiosna jest to dla mnie ,jedyny czas na łowienie metodą spławikową. Na lód nie wchodzę więc delektuję się łowieniem płotek, po zimowej porze, często bardzo ładne płotki, nie spotykane dla mnie w innych okresach roku. Okonie zaczynają brać dopiero na spinning po nagłym znacznym ociepleniu, więc wczesno wiosenne okonie , mają ode mnie wolne. Tarło okonia przypada na kwiecień u nas, dlatego czekam na wiosnę wczesno majową ;} (2013/01/02 13:05)

szczupak410


Ja tam okonie łowie na rosówke.Czasami coś innego weżmie np:węgorz,karp,leszcz.Zdarzają sie przypadki że ludzią biorą szczupaki czy nawet sumy. (2013/01/10 14:37)

dziobasek35


Potwierdzam wypowiedz kolegi.Tez łowię na rosówkę i czerwonego robaka Kilka haczyków zostało w paszczy szczupala po oporze wiem że była to już konkretna ryba. Kilka wyskoczyło nad wodę i w tym momencie obrót, brzdęk żyłki i tyle. (2013/01/11 11:45)

szczupak410


dlatego warto założyć jakiś wolframowy przypon. (2013/01/12 10:06)

matrix1596


siemka ja urzywam czerwonych robali umnie jest rzeczka niewielka do 120cm głebokosci durzo płoci i kiełbia  okon sporadycznie ale jurz byłem na rybach i połapałem kilka dni z zrebu pieknych płoci niekture po 1.20 kg  kilka leszczykuw i 3jaze takie do 42cm wczoraj złapałem okonia ale go wypusciłem bo miał durzo ikry około 34cm miał olesniczanka zeka koło olesnicy dolnyslask połamania kija

 

(2013/01/12 12:38)

Jaroc


czy wobler handmade 4cm nada się? (2013/02/11 21:09)

arcybiskup


czy wobler handmade 4cm nada się?


Chociaż byś zdjęcie pokazał jakieś tego 'handmade' to można by ci doradzić. Musisz sam sprawdzić nad wodą :). A do tematu to najlepiej mi się w zeszłym roku sprawdzały paproszki 3cm na leciutkiej główce tak do 2 g bardzo powoli ciągnięte blisko powierzchni wody :) (2013/02/11 21:31)

Lee001


no to sobie poprubuje ciekaw jestem efektów bo wybredne skubańce są pływają sztuki 45-50 cm ale złowić to ciężka sprawa 25-30 często się trafiają 15-20 to natrętnie.Jakiś miesiąc temu kolega z koła złowił 48cm ikrzaka więc wypóścił ale był piękny


Jeśli chcesz zapolować na te największe sztuki to polecam Ci gumy savage gear konkretnie modele 9,5 cm kolor Dirty roach lub fluo orange. Lekki kijek wklejanka. Czekasz aż główka dotknie dna potem dwa szybkie podbicia i z powrotem efekt murowany:) polecam też cykady:) na niektórych moich łowiskach okonie prawie z wody za nią wyskakiwały:D (2013/02/12 18:53)