Zaloguj się do konta

Ważność egzaminu na kartę wędkarską

utworzono: 2009/05/28 23:41
czarny333

Witam mam pytanie odnośnie ważności egzaminu na kartę wędkarską. Zdałem egzamin kilka lat temu ale jakoś nie miałem okazji załatwić formalności z tym związanych w UM i związku. Potem wyjechałem za granicę a teraz po powrocie chciałbym legalnie powędkować i zastanawiam się czy zdany kilka lat temu egzamin jest wciąż aktualny. Proszę o odpowiiedź i pozdrawiam. [2009-05-28 23:41]

Muszka07

waznosc karty jest dozywotnia [2010-08-01 13:39]

ayem

waznosc karty jest dozywotnia

Karty tak ale tu chodzi chyba o ważność zaświadczenia o zdanym egzaminie .
[2010-08-01 16:36]

waznosc karty jest dozywotnia

Kol.czarny333 nie pyta o kartę tylko o egzamin, zdał egzamin ale dokumentów nie odebrał (tak przynajmniej wywnioskowałem z postu)

Najlepiej spytać sie u źródła czyli w PZW  Jeśli zdałeś egzamin to w tym kole gdzie zdawałeś powinny być twoje papiery albo przynajmniej jakiś dowód że zdałeś.
[2010-08-01 16:40]

odpowiem na to pytanie, tylko proszę dokładnie przeczytać;

mając zdany egzamin, mając kartę wędkarską, mając legitymację, i nie opłacałeś składek przez okres 3 lat, płacisz za ponowny egzamin połowę sumy ( to znaczy 15 zł )

więc chyba wiesz o co chodzi ...........

[2010-08-01 18:39]

ayem

To ja przyznaje , że nie kumam o co chodzi . Przepisy same zaprzeczają sobie ? Jeżeli posiadam kartę wędkarską dożywotnio to jak mam zdawać ponownie egzamin pomimo nie opłacania składek. Przecież co innego karta wędkarska a co innego składki . Ja zrozumiałem tak jak w przypadku prawa jazdy niby dożywotnie ale jeżeli nie opłacę ubezpieczenia za samochód to prawko będę musiał robić jeszcze raz .
[2010-08-02 17:36]

Mój brat rok temu w czerwcu zdawał egzamin i dostał zaświadczenie, niestety nie bardzo było jak wyrobić ją i zdecydowaliśmy się na to dopiero w tym roku- w starostwie nie było żadnych problemów i od maja tego roku brat jest już pełnoprawnym wędkarzem :)
Wiadomo, że chodzi o pieniądze, ale nie ma podstawy do tego, żeby odnawiać zaświadczenie o zdanym egzaminie, analogicznie do tego że karta wędkarska wydawana jest dożywotnio można wysnuć wniosek, że jak raz opanuje się przepisy to nie ma potrzeby ich odświeżania.
[2010-08-02 17:51]

Manolo8

Jeżeli zdałeś egzamin to na pewno otrzymałeś stosowne zaświadczenie które jest cały czas ważne, wystarczy udać się z nim do starostwa. Jeżeli zgubiłeś to zaświadczenie to w kole którym zdawałeś egzamin  powinni mieć to odnotowane, ale czy otrzymasz duplikat za darmo tego nie wiem.
[2010-08-02 18:29]

Sniper64

Jeżeli zdałeś egzamin to na pewno otrzymałeś stosowne zaświadczenie które jest cały czas ważne, wystarczy udać się z nim do starostwa. Jeżeli zgubiłeś to zaświadczenie to w kole którym zdawałeś egzamin  powinni mieć to odnotowane, ale czy otrzymasz duplikat za darmo tego nie wiem.

Witam..to prawda!raz zdajesz egzamin...! i jak wyżej kolego napisał,zaświadczenie ważne,a jak nie ma to koło powinno mieć kartotekę i z wpisem kiedy egzamin był zdany!  
[2010-08-02 21:52]

basiasia

Witam mam pytanie odnośnie ważności egzaminu na kartę wędkarską. Zdałem egzamin kilka lat temu ale jakoś nie miałem okazji załatwić formalności z tym związanych w UM i związku. Potem wyjechałem za granicę a teraz po powrocie chciałbym legalnie powędkować i zastanawiam się czy zdany kilka lat temu egzamin jest wciąż aktualny. Proszę o odpowiiedź i pozdrawiam.

Pozytywny wynik egzaminu jest potwierdzany odpowiednim zaświadczeniem, powinieneś je posiadać, jeśli nie posiadasz to załatwisz to z pewnością w Kole w którym rzeczony egzamin zdawałeś, tylko spróbuj określić chociaż rok w którym to było, ułatwi to prace kolegom w Kole.

[2010-08-02 22:23]

Sniper64

Witam mam pytanie odnośnie ważności egzaminu na kartę wędkarską. Zdałem egzamin kilka lat temu ale jakoś nie miałem okazji załatwić formalności z tym związanych w UM i związku. Potem wyjechałem za granicę a teraz po powrocie chciałbym legalnie powędkować i zastanawiam się czy zdany kilka lat temu egzamin jest wciąż aktualny. Proszę o odpowiiedź i pozdrawiam.

Pozytywny wynik egzaminu jest potwierdzany odpowiednim zaświadczeniem, powinieneś je posiadać, jeśli nie posiadasz to załatwisz to z pewnością w Kole w którym rzeczony egzamin zdawałeś, tylko spróbuj określić chociaż rok w którym to było, ułatwi to prace kolegom w Kole.

Witam..:) jednogłośnie!!! to miło:)
[2010-08-02 22:32]