Zaloguj się do konta

Ważne!!!!! Wykorzystanie materiałów bez zezwolenia

utworzono: 2011/03/05 12:17

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

mielec

Przeszukując sobie tzw. chomika (przyjazny  dysk internetowy) za jakimiś ciekawostkami natknąłem się przez przypadek na parę tytułów nagłówków, które bardzo mi coś przypominały, a mianowicie skojarzyłem je z tytułami wpisów kolegów i koleżanek z portalu wędkuje.pl. Przy bliższym zapoznaniu się moje spostrzeżenia były trafne.

Natknąłem się tam na materiał kolegi
Ryszarda Rysiosz materiał pt.  "Dobra przynęta, słonina" 

Jak również Dawid dida1007  pt. " Domowa-hodowla-rosowek-lub-czerwonych-robakow"

Piotr Pioter94  pt. "Boilie na karpia"

Ryszard hitman1234  pt. "Moje spotkania z sumem"

Wszystko zerżnięte w HTML-u

Podaję adres to tegoż chomika i materiałów. Powiadamiam również chłopaków o prawdopodobnej kradzieży materiałów bez zezwolenia.

http://chomikuj.pl/abepu/W*c4*98DKARSTWO/zan*c4*99ty/wedkarstwo*2cdobra-przyneta-slonina*2c23441,381146250.htm


http://chomikuj.pl/abepu/W*c4*98DKARSTWO/porady/wedkarstwo*2cmoje-spotkania-z-sumem*2c15587,381450452.htm



Zniesmaczony leniwy moder.


Pozdrawiam.

[2011-03-05 12:17]

bluehornet

Zawsze czujny - Tomek - tak trzymać !!!
[2011-03-05 12:46]

bluehornet

Tomek , zauważyłeś , że jakieś jaja się dzisiaj dzieją z portalem - najpierw strona była niedostępna , a potem mimo zalogowania przy próbie dodania wpisu wyskakiwalo info na czerwono : Nie jestes zalogowany !!! O co qrwa chodzi !!!
[2011-03-05 13:43]

rysiosz

Tomku już sprawdzam to na chomiku...
Dzięki za cynk.
[2011-03-05 15:14]

A z chomikiem.pl miał chyba sporo do czynienia nasz "przyjaciel" Dawolf ? [2011-03-05 15:17]

rysiosz

o to już pewna wskazówka...
[2011-03-05 15:21]

A z chomikiem.pl miał chyba sporo do czynienia nasz "przyjaciel" Dawolf ?


O i to dużo .........ale to nie ON.

[2011-03-05 15:22]

rysiosz

a kto...
[2011-03-05 15:22]

a kto...


Nie wiem ...ale @Dawolf jaki był taki był On do tebo by się nie posunął , pomimo swego chamstwa i bezczelności nie stawiam na niego . Stawiam na młodzież w przedziale wiekowym 12/ 15 lat.

Pozdrawiam............

[2011-03-05 15:26]

Zachowanie @Dawolfa było poniżej tego wieku :) [2011-03-05 15:30]

Zachowanie @Dawolfa było poniżej tego wieku :)


A........ to już druga strona medalu.........

[2011-03-05 15:38]

Artur z Ketrzyna

On czy nie on, kto to zrobił bez zgody autora, jest zwykłym złodziejem i powinien być potępiony.
Podejrzewam że więcej jest takich przypadków, ale niektórzy co wykorzystując nasze wpisy zmieniają  choć trochę tekst i tytuł i może też fotki.
[2011-03-05 15:39]

Wiemy........... [2011-03-05 15:42]

mielec

A z chomikiem.pl miał chyba sporo do czynienia nasz "przyjaciel" Dawolf ?




Nie tylko On ja też:):) Ale to nie jego.



Bluehornet

To nie błąd. Jak pisałeś jakiś materiał dosyć długo, a nie odświeżałeś strony głównej takie jakby  to powiedzieć mini zabezpieczenie wylogowuje.
Ja też tak miałem. Przed dodaniem wpisu zawsze wchodzę na główną stronę odświeżam upewniając się i dopiero dodaje.
[2011-03-05 15:51]

mielec


Podaję wam linka do zgłoszenia naruszenia praw autorskich z bezpośrednim przekazem na właściciela chomika.
Tylko nie sprawdzałem czy trzeba się logować do tego by zgłosić naruszenie.


LINK


http://chomikuj.pl/Abuse.aspx?id=abepu
[2011-03-05 16:05]

rysiosz

dla tych którzy korzystają i kopiują czyjąś pracę
---------------------------------------
kategorycznie mówię...
[2011-03-05 17:40]

bluehornet

Bluehornet

To nie błąd. Jak pisałeś jakiś materiał dosyć długo, a nie odświeżałeś strony głównej takie jakby  to powiedzieć mini zabezpieczenie wylogowuje.
Ja też tak miałem. Przed dodaniem wpisu zawsze wchodzę na główną stronę odświeżam upewniając się i dopiero dodaje.  To jednak był błąd - napisałem tylko jedno zdanie i rzecz miała miejsce . To samo działo sie przez kilkanaście minut mimo uprzedniego wylogowania i powtórnego zalogowania . Nie tylko ja miałem z tym problemy !!!
[2011-03-05 18:13]

mielec

Bluehornet

To nie błąd. Jak pisałeś jakiś materiał dosyć długo, a nie odświeżałeś strony głównej takie jakby  to powiedzieć mini zabezpieczenie wylogowuje.
Ja też tak miałem. Przed dodaniem wpisu zawsze wchodzę na główną stronę odświeżam upewniając się i dopiero dodaje.  To jednak był błąd - napisałem tylko jedno zdanie i rzecz miała miejsce . To samo działo sie przez kilkanaście minut mimo uprzedniego wylogowania i powtórnego zalogowania . Nie tylko ja miałem z tym problemy !!!



Dwie możliwości. Albo coś robili z serwem i w tym czasie trafiłeś lub szukać trzeba przyczyn w przeglądarce jaką używacie czasami coś tak odwali. Jest jeszcze trzecia możliwość na którą mogę z całą odpowiedzialnością odpowiedzieć NIE WIEM O CO CHODZI:):):)
[2011-03-05 18:38]

dariuszdyl

a kto...


Nie wiem ...ale @Dawolf jaki był taki był On do tebo by się nie posunął , pomimo swego chamstwa i bezczelności nie stawiam na niego . Stawiam na młodzież w przedziale wiekowym 12/ 15 lat.

Pozdrawiam............



Miru a filmy WMH które widziałem na jego chomiku to pewnie wstawił tam za zgodą chłopaków z WMH. [2011-03-05 19:54]

a kto...


Nie wiem ...ale @Dawolf jaki był taki był On do tebo by się nie posunął , pomimo swego chamstwa i bezczelności nie stawiam na niego . Stawiam na młodzież w przedziale wiekowym 12/ 15 lat.

Pozdrawiam............



Miru a filmy WMH które widziałem na jego chomiku to pewnie wstawił tam za zgodą chłopaków z WMH.


Skoro tak rzeczywiście było i widziałeś , to w takim razie zwracam honor ...................

Pozdrawiam................

[2011-03-05 20:15]

Krzysiek1vs1

Witam!
Mnie zastanawia, jak można dopuścić do kopiowania opisów łowisk?
Zgłaszałem ostatnio naruszenie i łowisko  (zerżnięte wraz ze zdjęciem, ode mnie) zostało  usunięte.  "Ktoś"  jedna powinien sprawdzać takie rzeczy przed zatwierdzeniem, prawda?
Człowiek się męczy, pisze własne obserwacje, zbiera dane i robi fotki, a później przeżywa "deja vu"..
Na szczęście reakcja była prawidłowa :) Brawo!
 
[2011-03-05 20:51]

1z2z3z4

a kto...


Nie wiem ...ale @Dawolf jaki był taki był On do tebo by się nie posunął , pomimo swego chamstwa i bezczelności nie stawiam na niego . Stawiam na młodzież w przedziale wiekowym 12/ 15 lat.

Pozdrawiam............


już nie raz przerabiałem ten temat na portalu - zgłaszałem naruszenia... i cześć wpisów została usunięta ale część dalej znajduje sie na portalu. Kolega ma rację, że w dużej mierze (myślę ze jakieś 90%) "plagiatorów" to ludzie tak do 15 lat - myślą, że nikt nie zauważy ich "kopiowania" a kieruje nimi chęć szybkiego zdobycia punktów, które to w/g nich czynią prawdziwym i doświadczonym wędkarzem...
[2011-03-06 07:37]

1z2z3z4

i po raz kolejny przeglądając forum znalazłem plagiat - jest 8.00 zgłaszam nadużycie

Plagiat link - skopiowane z http://www.spamek.vot.pl/?p=97

zobaczymy co z tego będzie
[2011-03-06 07:52]

1z2z3z4

drążąc dalej artykuły tego "autora" ;)

wstęp do opisu łowiska http://www.wedkuje.pl/lowisko,skarszewy-jezioro-rokitki-wasserratte,29835

pochodzi ze strony http://wikimapia.org/8329348/pl/Jezioro-Rokitki

dalej już mi się nie chce szukać
[2011-03-06 08:05]

1z2z3z4

nie mogłem się powstrzymać i sprawdziłem - połowa opisu kolejnego łowiska tego samego autora pochodzi z wikipedii ;)
[2011-03-06 08:09]

Wielkie brawa dla Tomka Właśnie takich moderów chcemy i potrzebujemy.
[2011-03-06 08:41]