Wątróbka jako przynęta.

/ 19 odpowiedzi
Witam. Jak trzeba przygotowywać wątróbkę na ryby? Na jakie ryby jest ona dobra? Pozdrawiam Kamil S.
grisza-78


Kiedy chodziłem do szkoły średniej, na wątrobę wieprzową, czy drobiową łowiliśmy węgorze. Była to surowa wątróbka, pocięta w paski. Zwykła, surowa wątroba bez żadnych dodatków. (2012/12/16 14:14)

u?ytkownik32263


Wątróbka jest dobrą przynętą na wiele gatunków ryb. I tak na wiosnę na małe kawałki dobrze biorą klenie i duże leszcze, jest też dobra na węgorze w szczególności jako pierw zanęta drobno posiekana a potem jako przynęta. Następnym gatunkiem który lubi wątrobę jest sum. Niektórzy łowią na nią też miętusy ale mi się akurat na te ryby nie sprawdziła. Co do samego przygotowania to nie ma takiej potrzeby. No chyba że masz taką pakowaną w styropianowe pudełeczka. Wtedy jest ona bardzo miękka i przed wędkowaniem dobrze jest ją wysuszyć na słoneczku, parę godzin i jest na tyle twarda że nie spada z kotwiczki. A właśnie. Aby wątroba nie spadała lepiej jest nią zakładać na kotwiczkę, nie na hak. (2012/12/16 17:38)

kamil11269


a na karpia była by dobra? (2012/12/16 17:47)

u?ytkownik32263


a na karpia była by dobra?

Nie wiem ale raczej wątpię. To ryba zupełnie inaczej się odżywiająca i nie przejawiająca aż takich drapieżnych zapędów jak kleń czy leszcz. Choć wszystko możliwe... (2012/12/16 17:54)

Lujski


bo jakby ta watrobke zalozyc na wlos ..?? to moze by sie lepiej trzymala . (2012/12/16 18:08)

kamil11269


spróbuję i napiszę dzięki za pomoc (2012/12/16 18:11)

Jędrula


Wątróbka to świetna przynęta na wszystkie ryby nie tylko klenie czy sumy , świetnie biorą na nią leszcze , karasie , jazie , płocie a nawet liny . Trzeba ja tylko odpowiednio pokroić na odpowiedniej wielkości kawałki . 

Ja preferuję paseczki około 3 cm długości i 2 cm szeokości , grubość około 1 cm . Jedyny problem jest taki , że utrzumanie jej na haku jest trudne , szczególnie podczas lowienia feederem .

(2012/12/16 18:32)

Jędrula


Mniejsze kawałki wątróbki polecam pod przepływankę czy na bata , naprawdę rybki to lubią . (2012/12/16 18:37)

u?ytkownik65213


Wątróbka to świetna przynęta na wszystkie ryby nie tylko klenie czy sumy , świetnie biorą na nią leszcze , karasie , jazie , płocie a nawet liny . Trzeba ja tylko odpowiednio pokroić na odpowiedniej wielkości kawałki . 

Ja preferuję paseczki około 3 cm długości i 2 cm szeokości , grubość około 1 cm . Jedyny problem jest taki , że utrzumanie jej na haku jest trudne , szczególnie podczas lowienia feederem .



Co innego pijawka. Może byś spróbował Kamil właśnie na nie.Pięknie trzyma się haka i również uwielbiają ja różne gatunki ryb (2012/12/16 18:43)

Bernard51


Co innego pijawka. Może byś spróbował Kamil właśnie na nie.Pięknie trzyma się haka i również uwielbiają ja różne gatunki ryb.

Tak pijawka jest bardzo dobra jako przyneta na różne gatunki, ale w rzece bo z moich doświadczeń na stawach jeziorach już mniej, bardziej sie sprawdzają z wiosny ślimaczki przy brzegu, mozna patykiem w mule znależć. (2012/12/18 19:11)

kon115


 

Na stawie komercyjnym na którym łowie karpie lepiej biorą na wątrobe wieprzową niz kuku czy kulki proteinowe. Pozdrawiam

 

(2012/12/18 20:32)

przemo1980


Tak jak już koledzy napisali. Wątróbka będzie smakowała różnym gatunkom rybek.
Chyba Ameryki nie odkryję jak napiszę że na haku lepiej się trzyma wieprzowa. Drobiowa jest delikatna. Przy zestawie feederowym kosteczka wieprzowej na haku i jeszcze się nie zdarzyło żeby spadła, a jeszcze jak podpięta białym robaczkiem czy pinką to nie ma szans :) (2012/12/18 20:45)

Sieciech


Przy większych paskach wątróbki polecam kilka razy nitką owinąć wokół haka :) (2012/12/19 11:22)

turbo201986


witam ja lowiac na watrobe drobiowa zlowilem ladnego amura 3,75kg w ciagu pierwszej godz zasiadki a na koniec wszedl jeszcze karpik 2,35kg(wczesniej oczywiscie necilem przez kilka dni wlasnie watroba pocieta na niewielkie kawaki) a sum i tak w koncu wziol na martwa rybke. (2012/12/19 15:46)

tstaros


Przy większych paskach wątróbki polecam kilka razy nitką owinąć wokół haka :)


Ja owijam nitką PVA - przy rzucie nie spadnie, a już w wodzie niteczka się rozpuszcza i jest gitara ;-)

(2012/12/19 19:31)

u?ytkownik55974


Oczywiście nitka lub siateczka ,tylko  drobiowa wątróbka jest rzadka, z indyka zakładam bez owijania i okej, nie spadnie ,to zależy jak kto rzuca . (2012/12/19 19:49)