Wątroba i pellet na węgorza-opinie,porady

/ 9 odpowiedzi
Witam
Ostatnimi czasy mam problem ze złowieniem ukleiki oraz przez suche noce nie mogę zebrać wystarczającej ilości rosówek , w zwiazku z tym musze szukać nowych przynęt i tu potrzebuje pomocy , słyszałem że wegorza można poławiac równierz na wątrobę drobiową , oraz na pelet wegorzowy , jednak nie spotkałem jeszcze nikogo kto łowił by na którąś z tych przynęt , mam w związkui z tym kilka pytań , jak przygotować zestaw do połowu tymi przynętami ?? ( poprosze jakiś schemat) , czy owe przynęty są skuteczne i na jakie przyłowy oprócz węgorza moge liczyć ?? czy ktoś z was próbował łowić węgorza na którąś z tych przynę i jakie mieliście rezultaty , jakie uwagi? czy stosujecie do połowu węgorza jeszcze inne przynęty ? 
Z góry dziękuję za pomoc , za odpowiedż będę do zgonnie wdzięczny ;) 
PS. jestem początkującym wedkarzem , wegorza poławiam drugi rok więc nie mam zbyt durzego doświadczenia ;)
ewenementatrniex


pellet wegorzowy to jakies zart chociaz mam znajomego ktory łowił węgorze na sucha karme dla psa wczesniej sporo necil ta karma , najlesza jest rybka na rosowki tez cos duzego mozesz zlowic ale raczej mniejsze sztuki lubia rosowki . (2016/06/15 20:40)

haja


Na rosówki biorą sznurówki. Na żywą rybkę warto zarzucić, bo zazwyczaj złowi się sztuki takie już ponad 70 cm. Nie warto wyławiać węgorzyków na robaki (2016/06/15 20:58)

jerome2


Nie ma peletu węgorzowego....najlepiej spisuje sie pellet halibutowy,albo o aromacie czerwonych robaków tzw. Bloodworm. Zakładasz na włos,tak jak na karpia. Mozesz też zrobić zestaw z koszykiem zanętowym,obustronnie zamykanym i napełnić go pelletem halibutowym o rozmiarze 4mm. (2016/06/15 22:56)

john2130pl


http://allegro.pl/granulat-pelet-wegorzowy-700gr-stil-fi-16-20mm-i6015108128.html 
;)
  (2016/06/16 15:51)

john2130pl


no dobra dzięki za podpowiedzi , ja jednak przetestuję te teorie o pellecie i wątróbce , dzisiejszej nocy jeden zestaw zarzucony będę miał na 3 pllety węgorzowe założone na włos ,a na drugą wędkę zrobię zwykły zestaw spławikowy z świetlikiem i na tę wędke powędruje wątróbka drobiowa , zobaczymi ile z tych opowieści lokalnych wędkarzy to bujdy ;) jutro opisze relacje z wyprawy w tym temacie ;)
  (2016/06/16 15:54)

kaszlu1977


Zamiast wątróbki drobiowej kup sobie wątróbkę indyczą. Co prawda żadziej jest spotykana w sklepach wiec trzeba sie nachodzić. Za to jest bardziej zwarta i nie rozłazi sie w wodzie tak jak drobiowa (nie rozmywa jej tak woda - drobiowa po jakimś czasie w wodzie wygląda fatalnie). (2016/06/16 17:22)

john2130pl


No więc było tak że wyprawa zakończyła się totalnym niepowodzeniem jednak że nie koniecznie z winy przynęt gdyż obok mnie łowił pan który miał zestawy na rosówkę i na uklejkę , niestety pomimo pogody jak z bajki na węgorza  od godziny 18 do godziny 24:30 ( o 24:30 udeżyła silna burza i musiałem się zwijać ) nie było ani jednego brania na żadnym z zestawów zarówno moich jak i wędkarza obok , nie wiemy co poszło nie tak , miejsce , pogoda i zestawy jak wymarzone, a tu nawet rosówki nic nie obskubało , po prostu jak by nie było ryb w łowisku  (2016/06/17 12:47)

pstrag222


przecież od 15 czerwca jest okres ochronny (2016/06/17 19:34)

Polawiacz99


Tak jak wyżej koledzy pisali, rybka martwa/żywa lub rosówki najlepiej. Ja osobiście stosuje koszyki zanętowe. Mieszam troszkę zanęty dopalonej boosterem rybnym i zalepiam otwór koszyka zanętą i nasyuje pelletu halibutowego/rybnego o średnicy 4 lub 6 mm i potem, żeby pellet nie wypadał podczas lotu "zalepiam" drugi otwór
  (2016/07/11 22:37)