Zaloguj się do konta

Wasze ulubione potrawy wigilijne

utworzono: 2011/12/02 16:55
Sitownik

Witam. Podzielcie się tutaj jaka jest wasza ulubiona potrawa wigilijna.Moja to kluski z makiem ;) [2011-12-02 16:55]

Wymocz śledzie w wodzie z cytryną. Odsącz. delikatnie polej octem balsamicznym by zmieniły kolor na lekko brązowy. Pokrój w ukośne kawałki. Zetrzyj na tarce skórkę z cytryny. Dodaj do śledzi i wymieszaj. Na patelni ze szklanka oliwy podsmaż orzechy włoskie, pestki dyni i nasiona słonecznika. Ostudź. Suszone śliwki i żurawinę zaparz wrzątkiem. Ostudź a śliwki pokrój na kawałki. Cebulę pokrojoną w paski zaparz wrzątkiem. Ostudź. Układaj: warstwa śledzi + cebula + żurawina + śliwki + oliwa z orzechami + pieprz. Dla koneserów polecam też dodać papryczki jalapeno. Powinno się "przeżreć" minimum 24h. Najlepiej smakuje z grzankami z ciemnego pieczywa i octem balsamicznym. Bon apetit! [2011-12-02 17:44]

Sitownik

Wymocz śledzie w wodzie z cytryną. Odsącz. delikatnie polej octem balsamicznym by zmieniły kolor na lekko brązowy. Pokrój w ukośne kawałki. Zetrzyj na tarce skórkę z cytryny. Dodaj do śledzi i wymieszaj. Na patelni ze szklanka oliwy podsmaż orzechy włoskie, pestki dyni i nasiona słonecznika. Ostudź. Suszone śliwki i żurawinę zaparz wrzątkiem. Ostudź a śliwki pokrój na kawałki. Cebulę pokrojoną w paski zaparz wrzątkiem. Ostudź. Układaj: warstwa śledzi + cebula + żurawina + śliwki + oliwa z orzechami + pieprz. Dla koneserów polecam też dodać papryczki jalapeno. Powinno się "przeżreć" minimum 24h. Najlepiej smakuje z grzankami z ciemnego pieczywa i octem balsamicznym. Bon apetit!





 Ale mi kolega smaka narobił!Mmmm..... Chyba w tym roku spróbuje.;) A i zapomniałem napisać żeby przepisy dodawać !! ;) [2011-12-02 17:54]

sauber

nr.1 uszka w barszczunr.2 śledziknr.3 cała reszta... :) [2011-12-02 21:48]

sumik1974

Ja tylko pierogi z kapusta i grzybami oraz grzybowa.Reszta może dla mnie nie istnieć.Nawet rybę muszą inną kupować specjalnie dla mnie bo karpia nie trawię.A w tym roku żona kupuje dorsza i to będzie trzecia potrawa którą będę jadł.
[2011-12-03 01:29]

  1. Pierogi.
  2. Kapusta z grzybami.
  3. Barszcz z uszkami.
  4. Rybka, rybka i jeszcze raz rybka i jeszcze raz rybka................
[2011-12-03 03:09]

1. Karp2. Karp3. Śledź4. Śledź...aha i karp. Reszta może nie istnieć. (Karp panierowany w tartej bułce smażony we frytownicy) [2011-12-03 07:07]

Grzybowa- ale aż taka aromatyczna mocno, z makaronem własnej roboty.Karp smażony w mące na głębokim oleju.Śledź ale po grecku- hmm palce lizać .Śledź po kaszubsku jest pyszny.Pierogi Z grzybami ,z kapustą i mieszane.Karp w galarecie mojej teściowej.  (Ale próbuje pierwsza ona.).Bigos na drugi dzień.Smacznego na wigilie życzę . hoplita. [2011-12-03 11:03]

NaSpining

Ja strasznie lubię karpia :D
[2011-12-03 13:18]

Zibi60

Ja przyznam, że odbiegam od średniej. Nie lubię jeść wigilijnych potraw, ale zjem odrobinę karpia (jedyny raz w roku) oraz kilka pierogów z kapustą i grzybami - koniecznie podsmażone. Talerz zupy grzybowej wieńczy dzieło. Przepraszam, jeszcze kompot owocowy i surówki. Żadnych ryb i potraw z nich nie jadam i dlatego strasznie się "męczę", choć uznaję Wigilię za największe święto rodzinne i co roku uczestniczę aktywnie w przygotowaniach.
[2011-12-03 14:14]

MoczkaKutiaŁazanki z makiem
[2011-12-03 14:20]

A co to jest Moczka? [2011-12-03 14:58]

Moczka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Skocz do: nawigacji, szukaj

Moczka śląska potrawa przyrządzana na Boże Narodzenie.

Przygotowywana jest ze specjalnego rodzaju piernika, migdałów, rodzynek, suszonych śliwek, suszonych moreli, gruszek, suszonych fig, orzechów laskowych i dużej ilości ciemnego piwa, w którym moczy się składniki. Zamiast piwa używano dawniej wywaru jarzynowego lub rosołu na łbach karpi.

Należy dodać, że w każdej części Śląska przepis na moczkę jest inny, głównie różni się on dodatkami ale podstawą moczki pozostaje piernik.

Z czasem przepis na moczkę zmieniał się, dziś w wielu domach robi się go bez dodawania piwa, a z owoców oraz kompotów tak aby moczka była słodka a nie przypominała zupy jarzynowej z owocami.

[2011-12-03 15:03]

 U mnie siostra robi z piernika ,rodzynek .migdałów,orzechów włoskich ,orzechów laskowych i oczywiście piwa typu porter. [2011-12-03 15:08]

Jack14

Jednak kapusta z grzybami wygrywa.

Pierogi z ....

Coś czego nie zapominam i ten klimat :-)))

Własnej roboty makaron z makiem!

Te pierogi :-)))

Kocham święta i warto je kochać .

 

[2011-12-03 15:24]

A tę Moczkę je się na gorąco, czy na zimno? [2011-12-03 15:33]

JKarp

 U mnie siostra robi z piernika ,rodzynek .migdałów,orzechów włoskich, ORZECHÓW TYGRYSICH,orzechów laskowych i oczywiście piwa typu porter.

??????????Janusz JKarp [2011-12-03 15:38]

Janusz, a skąd Ty wziąłeś te tygrysie? Jarek nie ma tego w tekście. [2011-12-03 15:43]

89krzysztof

MakówkaZupa rybna z ryżemMandarynki:)  [2011-12-03 15:52]

A tę Moczkę je się na gorąco, czy na zimno?


na zimno.Robi sie moczke na 2-3  dni wcześniej  Dokładnego przepisu nie znam) powinna sie z tego taka galaretka zrobić .powinno to być o konsystencji budyniu. [2011-12-03 16:27]

JKarp

Janusz, a skąd Ty wziąłeś te tygrysie? Jarek nie ma tego w tekście.

CześćNo tak się wzięły :)))))))))))JK [2011-12-03 16:31]

To ja jem coś podobnego, ale nazywa się to- Łamańce. Też tam jest mak i bakalie, ale z dużą ilością orzechów włoskich. I to się je wręcz zimne z lodówki. [2011-12-03 16:45]

bluehornet

Żurek na wywarze z grzybów i jarzyn z uszkami z kapustką i grzybami !!! Mniaaaaaam !!! :)))
[2011-12-03 17:08]

Przemol34

Zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami podsmażane oczywiście, kapusta kiszona z grzybami i do tego jakiś filecik rybny(poza karpiem, bo tego nie trawię). No i kompocik z suszek musi być.
[2011-12-03 17:29]

damian666

barszcz czerwony z uszkami i karpik. juz mi slinka cieknie ;;;)))) [2011-12-03 17:34]

Do DOTKNIĘCIA kompotu z suszu by mnie nawet torturami nie zmusili. [2011-12-03 17:56]