Wasze sposoby na big karpia ?

/ 10 odpowiedzi
Witam. Chciał bym się dowiedzieć na co łowicie duże karpie, ja stosuje akurat kulki,pellet + pva ,dip .
Na jakie smaki wam bierze ten większy, mi się nie udaje nic większego niż 3,4 kg. Na łowisku są karpie do 20 kg. Pozdrawiam
JKarp


CześćA może zaczniesz od tego, że powiesz na co sam nęcisz i łowisz?Jaka firma, jakie smaki ?
Przyczyn może być dużo - począwszy od miejsca, kulek, sposobu nęcenia do rozmiaru konkretnego smaku kulek.
JK (2013/07/08 18:58)

u?ytkownik26223


Na big karpia pinka i kukurydza ;)
a tak na serio kulki 18-20mm  (lub większe) nęcenie wielkogabarytowe tzn pellety +20 i takie same wielkościowo kulkiżadnych partykuł-ów ani zanęty sypkiej.no i nęcenie wielodniowe. złowienie dużych karpi z marszu to przypadek. (2013/07/08 20:47)

u?ytkownik104372


Jeśli chodzi o rozmiary kulek to jestem zwolennikiem łowienia na mniejsze kulki(od 14mm do max 18mm) i uważam, że większy ostrożny karp chętniej zassie mniejszą kulkę niż ponad 20mm kulasa. (2013/07/08 21:06)

u?ytkownik158065


Jeśli chodzi o rozmiary kulek to jestem zwolennikiem łowienia na mniejsze kulki(od 14mm do max 18mm) i uważam, że większy ostrożny karp chętniej zassie mniejszą kulkę niż ponad 20mm kulasa.

Ja również jestem zwolennikiem małych kulek i również uważam że na ostrożnego, dużego karpia lepszym rozwiązaniem jest mała kulka. 

(2013/07/08 22:41)

domin77


musisz kupić matę karpiową,fotel,i jakiś ala super śpiwór sygnowany firmą karpiową,i sukces murowany (2013/07/08 23:32)

bolekr


Jeśli chodzi o rozmiary kulek to jestem zwolennikiem łowienia na mniejsze kulki(od 14mm do max 18mm) i uważam, że większy ostrożny karp chętniej zassie mniejszą kulkę niż ponad 20mm kulasa.

Ja również jestem zwolennikiem małych kulek i również uważam że na ostrożnego, dużego karpia lepszym rozwiązaniem jest mała kulka. 




Ja natomiast uważam że na większego karpia lepiej założyć większą kulkę lub dwie. Znam ludzi co łowią karpie po 20kg na dwie kulki 28mm. Ja z reguły zakładam 18+14 lub 20+16 (2013/07/09 07:35)

kuba81


a ja mysle, ze trzeba lowic karpie, i wiekszy sie trafi. jesli chcesz lapac tylko duze to nie wiem czy jest na to metoda. jednego dnia podejda male, drugiego te wieksze. zwrocilem uwage na moich wodach, ze wieksze lubia raczej gdy jest ciemno tzn zmrok, noc i kiedy swita. w dzien nie juz tak dobrze. (2013/07/09 11:46)

bolekr


Dokładnie tak jak pisze kuba81, aby złowić trzeba łowić ;) (2013/07/09 12:21)

u?ytkownik158065


Jeśli chodzi o rozmiary kulek to jestem zwolennikiem łowienia na mniejsze kulki(od 14mm do max 18mm) i uważam, że większy ostrożny karp chętniej zassie mniejszą kulkę niż ponad 20mm kulasa.

Ja również jestem zwolennikiem małych kulek i również uważam że na ostrożnego, dużego karpia lepszym rozwiązaniem jest mała kulka. 




Ja natomiast uważam że na większego karpia lepiej założyć większą kulkę lub dwie. Znam ludzi co łowią karpie po 20kg na dwie kulki 28mm. Ja z reguły zakładam 18+14 lub 20+16

Rafał a to to już inna sprawa, wieżę Ci bo  też znam ludzi co zakładają na włos duże kule ( dwie trzydziestki )  i łowią  karpie + 20kg ale jak wiesz dobrze wszystko zależy gdzie się łowi, na czym w danym zbiorniku żeruje karp itd. ale ja podchodzę do tego tak że jeśli nie ma potrzeby stosowania dużych kulek to zakładam jak najmniejsze, jesli leszcz wyjada mi kulki to wtedy zwiększam średnice kulek zanętowych  ale łowię nadal na małe tylko kombinuję z przyponami, zresztą wiesz co mam na myśli ;) a jak i to nic nie da to wtedy zakładam na włos duże bałwanki, choć na leszcza nie ma rady i w niektórych wodach i to nic nie daje :) (2013/07/09 16:42)

u?ytkownik158065


Karp 20.1kg na dwie kulki tonace
30 mm seria leviathan SPICE SUPREME , ten sam kolega miał sytuację że stosunkowo nie duzy karp ( 11kg ) zassał dwie kulki 30mm :)
(2013/07/09 17:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.