Zaloguj się do konta

Wasze sposoby na leszcza rzecznego z gruntu.

utworzono: 2011/06/27 09:47
przemopuma

Witam proszę o radę doświadczonych wędkarzy którzy mają na swoim koncie naprawdę piękne leszcze.Sam oczywiście też trochę leszczy złapałem mój największy miał 51cm. Jak na razie jest to mój rekord.A teraz kilka pytań:1.Jak i czym nęcić żeby podeszły mi leszcze?  Nie mam możliwości bycia codziennie nad wodą najczęściej jestem na jedną noc więc nie mogę nęcić codziennie tylko w czasie połowu. 2.Jakie są najlepsze przynęty na leszcza? Ja najlepsze efekty miałem na białe robaki i na styropian. 3.Łowię w Narwi na zestaw gruntowy.Żyłka główna 0.25,koszyczek zanętowy 100 gram,przypon z żyłki 0.16,haczyk nr 8 typ samozacinający. Czy to jest dobry zestaw czy morze coś zmienić ?4.Zestaw umieszczać daleko czy blisko od brzegu ? 
Proszę o rady  Z góry dziękuję. [2011-06-27 09:47]

Spec

Nęć obficie na rynku jest masa zanęt na leszcza (polecam  Leszcz Sekret 2kg ok.15zł) do tego proponował bym Zanęta Jezioro Traper Specjal 1kg dorzucisz to tego dużo białych robaków i zanętę masz z głowy.
Na leszcza najskuteczniejszą przynętą są białe robaki i bez nich na leszcza proponuje się nie wybierać, warto spróbować też kukurydzy jako "kanapkę" z białym robakiem.
Żyłka 0.22 by wystarczyła, jeśli będziesz łowił na same białe robaki to moim zdaniem haczyk 10 byłby lepszy.
Gdzie zarzucać? To jest trudne pytanie bo "ryba jest wszędzie", a zwłaszcza taka jak leszcz która często się przemieszcza.
[2011-06-27 10:50]

Spec

"do tego proponował bym Zanęta Jezioro Traper Specjal 1kg"

Przepraszam za pomyłkę ale dopiero po wysłaniu zobaczyłem że będziesz łowił na rzece, zamiast Jezioro to Rzeka

Nie zapomnij o dociążeniu kul zanętowych na opakowaniu danej zanęty jest opisane jak do ciężyć zanętę zazwyczaj jest to żwir, piasek lub gliny w zależności od nurtu

[2011-06-27 11:03]

Tensa

Ty się nastawiasz na suma z tą żyłką? 0,25 to już  gruba żyła  ..

Ja polecam zatoki wolno płynące odcinki rzeki .. jak karmić polecam kukurydzę , kolanka makaronu najlepiej  takie które poleżały chwilę w melasie.

Oczywiście standardowa zanęta leszczowa polecam Lorpio Leszcz rzeka + Melaska i ew dodanie Trapera Sekret Czerwony Leszcz.

Ja wczoraj poszedłem nad wartę właśnie w taką zatoczkę z tym ,że łowiłem na Bata 6 m na przepływankę z zestawem spławik 5g cralluso na 3 m. żyłki łezka 4g+ 3 x 0,2 g ołów  przypon około 35 cm na krętliku a przy nim 0,2 g ołów. haczyk drenan super spade rozmiar 10 :)

W załączniku rezultat połowu 2 godzinnego

leszczyk 44 cm 1,5kg;)
[2011-06-27 13:55]

Tensa

[2011-06-27 14:42]

damian92

Gdzie o tej porze mam szukaż leszczy w starorzeczu Wisły? Będe łowił feederem.
[2011-06-27 15:30]

przemopuma

A to mój połów z dziś rana.Leszczyk na białe robaki 1.45 kg i 41 cm. [2011-06-27 15:41]

przemopuma

Nie udało się wstawić zdjęcia.
[2011-06-27 15:43]

Tensa

Głębokie miejsca latem tylko i wyłącznie na dużą rybe.
[2011-06-27 15:47]

krzysiek06

duży leszcz przebywa w nurcie i z dala od brzegu w zastoiskach i przy brzegu na spowolnieniu jest raczej przyłowem , to są moje spostrzeżenia z nad wisły . odchudz żyłke i zmniejsz haczyk . nęcisz gotowcami ok ale dołóż coś grubszego bo niezatszymasz grubego leszcz w zanęcie . niełowiłem na narwi ale porównuje ją do warty tam na nas wołali miejscowi śrutowniki i patrzyli z politowaniem na wiadra zanęt oni woreczek z przenicą i grochem .

[2011-06-27 22:19]