Wasze sposoby na leszcza rzecznego z gruntu.

/ 9 odpowiedzi
Witam proszę o radę doświadczonych wędkarzy którzy mają na swoim koncie naprawdę piękne leszcze.Sam oczywiście też trochę leszczy złapałem mój największy miał 51cm. Jak na razie jest to mój rekord.A teraz kilka pytań:1.Jak i czym nęcić żeby podeszły mi leszcze?  Nie mam możliwości bycia codziennie nad wodą najczęściej jestem na jedną noc więc nie mogę nęcić codziennie tylko w czasie połowu. 2.Jakie są najlepsze przynęty na leszcza? Ja najlepsze efekty miałem na białe robaki i na styropian. 3.Łowię w Narwi na zestaw gruntowy.Żyłka główna 0.25,koszyczek zanętowy 100 gram,przypon z żyłki 0.16,haczyk nr 8 typ samozacinający. Czy to jest dobry zestaw czy morze coś zmienić ?4.Zestaw umieszczać daleko czy blisko od brzegu ? 
Proszę o rady  Z góry dziękuję.
Spec


Nęć obficie na rynku jest masa zanęt na leszcza (polecam  Leszcz Sekret 2kg ok.15zł) do tego proponował bym Zanęta Jezioro Traper Specjal 1kg dorzucisz to tego dużo białych robaków i zanętę masz z głowy.
Na leszcza najskuteczniejszą przynętą są białe robaki i bez nich na leszcza proponuje się nie wybierać, warto spróbować też kukurydzy jako "kanapkę" z białym robakiem.
Żyłka 0.22 by wystarczyła, jeśli będziesz łowił na same białe robaki to moim zdaniem haczyk 10 byłby lepszy.
Gdzie zarzucać? To jest trudne pytanie bo "ryba jest wszędzie", a zwłaszcza taka jak leszcz która często się przemieszcza. (2011/06/27 10:50)

Spec


"do tego proponował bym Zanęta Jezioro Traper Specjal 1kg"

Przepraszam za pomyłkę ale dopiero po wysłaniu zobaczyłem że będziesz łowił na rzece, zamiast Jezioro to Rzeka

Nie zapomnij o dociążeniu kul zanętowych na opakowaniu danej zanęty jest opisane jak do ciężyć zanętę zazwyczaj jest to żwir, piasek lub gliny w zależności od nurtu

(2011/06/27 11:03)

Tensa


Ty się nastawiasz na suma z tą żyłką? 0,25 to już  gruba żyła  ..

Ja polecam zatoki wolno płynące odcinki rzeki .. jak karmić polecam kukurydzę , kolanka makaronu najlepiej  takie które poleżały chwilę w melasie.

Oczywiście standardowa zanęta leszczowa polecam Lorpio Leszcz rzeka + Melaska i ew dodanie Trapera Sekret Czerwony Leszcz.


Ja wczoraj poszedłem nad wartę właśnie w taką zatoczkę z tym ,że łowiłem na Bata 6 m na przepływankę z zestawem spławik 5g cralluso na 3 m. żyłki łezka 4g+ 3 x 0,2 g ołów  przypon około 35 cm na krętliku a przy nim 0,2 g ołów. haczyk drenan super spade rozmiar 10 :)

W załączniku rezultat połowu 2 godzinnego

leszczyk 44 cm 1,5kg;) (2011/06/27 13:55)

u?ytkownik28130


Gdzie o tej porze mam szukaż leszczy w starorzeczu Wisły? Będe łowił feederem. (2011/06/27 15:30)

przemopuma


A to mój połów z dziś rana.Leszczyk na białe robaki 1.45 kg i 41 cm. (2011/06/27 15:41)

przemopuma


Nie udało się wstawić zdjęcia. (2011/06/27 15:43)

Tensa


Głębokie miejsca latem tylko i wyłącznie na dużą rybe. (2011/06/27 15:47)

krzysiek06


duży leszcz przebywa w nurcie i z dala od brzegu w zastoiskach i przy brzegu na spowolnieniu jest raczej przyłowem , to są moje spostrzeżenia z nad wisły . odchudz żyłke i zmniejsz haczyk . nęcisz gotowcami ok ale dołóż coś grubszego bo niezatszymasz grubego leszcz w zanęcie . niełowiłem na narwi ale porównuje ją do warty tam na nas wołali miejscowi śrutowniki i patrzyli z politowaniem na wiadra zanęt oni woreczek z przenicą i grochem .

(2011/06/27 22:19)