Wasze pomysły na pierwsze wiosenne wędkowanie

/ 6 odpowiedzi

Zbliża sie marzec i wiosna już blisko,i chociaż za oknami jeszcze biało już warto zaplanować pierwsze wypady nad Odre.Ja po przeglądzie sprzetu i uzupełnieniu w sklepie braków postanowiłem w tym roku zacząć sezon od płoci  w spokojnych zatokach gdzie nawet przy wysokiej wodzie i przykrytych głowkach idzie połowić i to z niezłymi rezultatami i niespodziankami innych gatunków.teraz już tylko pozostało wyczekiwanie na pierwsze ciepłe dni i nad wode!

A Wy-jakie macie plany i od kiedy zaczynacie wędkowanie w "Dolnośląskiej Królowej Rzek"

es22

Osobiście czekam na marzec i klasycznie zaczną się wyjazdy na płoteczkę. Płoć będzie wchodziła w rzekę na tarło więc zabawa powinna być :) Feedery uzbrojone w ołów będą latać w koryto ;) ot cały plan :P Z prognozy długoterminowej można wywnioskować jasno że zima odpuści w pierwszym tyg marca więc w drugim zaczną się powoli wyjazdy ;)

pozdrawiam

(2013/02/23 15:37)

Spawciu

ja juz na rzeke i kanal jezdze . na grunt cisza ale na splawik uklejki juz sie chwytaja (2013/02/23 16:16)

Lin1992

Ja na sto procent uderzam na biało ryb a w szczególności płocie i wzdręgi :)
Zestawy już gotowe tylko zakupić zanętę i trochę przynęty i iść się sprawdzić czy nie wyszło się z formy przez bezrybną zimę:)
Życzę wszystkim sukcesów i pozdrawiam. (2013/02/23 16:54)

pfalkor

Marcowa płoć to świetny pomysł, osobiście nie mogę się doczekać wiosny bo łowienie podlodowe to nie to samo co delikatny feederek lub okoniowy spin. Jednak wyobraźnią sięgam nieco dalej niż wy i marzę już o 30 kwietnia ;)) Kiedy to wybiorę się nad jezioro w poszukiwaniu pierwszych zębatych. Pozdrawiam i życzę udanych połowów. Pfalkor

(2013/02/23 18:31)

es22

Marcowa płoć to świetny pomysł, osobiście nie mogę się doczekać wiosny bo łowienie podlodowe to nie to samo co delikatny feederek lub okoniowy spin. Jednak wyobraźnią sięgam nieco dalej niż wy i marzę już o 30 kwietnia ;)) Kiedy to wybiorę się nad jezioro w poszukiwaniu pierwszych zębatych. Pozdrawiam i życzę udanych połowów. Pfalkor

Witam,

rozmyślam nad zakupem dodatkowego pakietu feederków i dlatego moje pytanie brzmi co polecacie za rozsądne pieniążki do dalekich rzutów (koszyk bądź ołów 80-100gr) na białą rybe ? Szukam ciekawego zestawu takiego by móc wydać na kijek +/- 150 zł oraz kołowrotek tak samo te granice finansowe. Nie musi być marka a dobry sprzęcik na białą rybe oraz dalekie rzuty.

Przepraszam za offtopic jednak to tak w nawiązaniu do tych płoci. Rzuty musza byc dalekie ;) natomiast kijek najlepiej 3-częściówka 

(2013/02/23 20:14)

creg91

jakie stosujecie zanety na wiosenne feederowe wypady nad odre?
macie jakies specyficzne mieszanki ?
i w jakich miejscach łowic w nurcie czy na główce ?

a co do ciebie kolego to tak wszyscy sobie chwalą taki krecioł OKUMA TRAVERTINE Baitf.40 FD a kijek to najlepiej z zapasem mocy mikado golden bay feeder 390/140   posiadam takie dwa kije i jestem z nich bardzo zadowolony jak wszyscy co je posiadają  (2013/03/09 15:30)