Zaloguj się do konta

Wasze opinie o Windows 7 i 8

utworzono: 2013/03/29 21:37
Artur z Ketrzyna

Wasze opinie o Windows 7 i 8. Załozyłem ten wątek gdyż planuję sobie sprawić nowego lalka. Porozglądałem się trochę po sklepach i obejrzałem wiele ofert. I jestem w kropce. Nie wiem jaki system operacyjny wybrać. Czy Windows 7 czy 8.
Do tej pory używałem Windows 2003. I jak popatrzyłem na tą "8", to mnie zszokowała. Całkowita inność, jak się tam poruszać? I inne pytania się nasówają. Czy będzie można tam mieć różne (darmowe) programy, jak to działa.
Który jest lepszy dla firm, go gier, serwowania po internecie.
Dlatego proszę was o wasze opinie na temat tych dwóch programów.
Czym się różnią, co mają lepsze a co gorsze?
[2013-03-29 21:37]

covent

1. nas uwaja...

2. po necie się serfuje jak już coś a nie "serwuje"

3. 7 i 8 to systemy operacyjne a nie programy

4. Jak do tej pory siedziełaś na 2003 to mówiąc oględnie " wyszedłeś  z lasu"

Popronuje terapię przejściową najlepiej na XP albo Viście... bo jak sam piszesz "ósemka" Cię zszokowała:)

[2013-03-29 21:48]

JKarp

CześćArtur XP plus nakładka nr III ( SERVICE PACK III ).Tylko chyba jest taki szkopuł, że XP z nowym komputerem już nie kupisz.JK [2013-03-29 22:08]

grisza-78

Windows 7 to moim zdaniem fajny, przyjazny system. Ósemka jest jakaś dziwaczna, widziałem ją na smartfonie kolegi i mi się nie spodobała.
[2013-03-29 22:12]

Jimmy

Artur, o 8 się nie wypowiem, bo nie pracowałem na niej praktycznie wcale.

Z XP to możesz kupić lapka, który leży na magazynie ze 2 lata, lub netbooka, bo w nich występuje.

Vista, zapomnij, kaszana,

7 pod względem interfesju się zbytnio od Visty nie różni, za to mam wrażenie że jest bardziej stabilna i lepiej dopracowana. Vista została wypuszczona o ile dobrze pamiętam pod presją klientów, po kilku przesunięciach terminu wypuszczenia na rynek i od razu robili na nią service packi, bo się była do d...

Obecnie mam lapka z 7 i powiem Ci, że naprawdę fajny system i ten mogę polecić.
Może wypowie się ktoś o Win8 bo być może też jest ok, aczkolwiek w większości przypadków to dość subiektywne opinie. Jutro będę się widział ze szwagrem, jest informatykiem to podpytam o 8, jej stabilność, jak to działa i czy często jeździ do klientów.


[2013-03-29 23:39]

withanight88

CześćArtur XP plus nakładka nr III ( SERVICE PACK III ).Tylko chyba jest taki szkopuł, że XP z nowym komputerem już nie kupisz.JK
Ja również uważam, że lepszego systemu niż Xp niema - jechałem tydzień na viście ale nie dla mnie takie nerwy :)


Nowego sprzętu z Xp nie dostaniesz , pozostaje sprawdzenie dostępności sterowników i ewentualna instalacja XP.
[2013-03-30 09:06]

kedzio

Miałem dwa komputery z WinXP. To już przestarzały system, pozbawiony wielu narzędzi i możliwości oraz już niedługo także wsparcia. Teraz używam na czterech komputerach Win7 a na dwóch Win8.

Win7 jest spoko. Bardzo przyjazny, czytelny i łopatologiczny. Polecam szczególnie system 64 bitowy.

Win8 też jest ok. Jedyne, o co można mieć pretensje, to ten system kafelków które doprowadzają mnie do szaleństwa. Ale instaluje się nakładkę i już jest stare, dobre menu start.

Siódemka i Ósemka są dość przyjazne i łatwe. Praktycznie wszystkie funkcje są do siebie podobne i nigdy nie miałem problemów żeby coś w systemie pogrzebać. Kto używał XP, ten z łatwością da sobie radę z tymi systemami. Oczywiście trzeba pamiętać, że to już nie są systemy do pracy na 1024 Mb ramu. Jeśli sprzęt ma odpowiedni procek i ram, to siódemka wymiata i ósemka też jest spoko. 

Vista to nieporozumienie, odradzam serdecznie. Obydwie Visty zlikwidowałem na rzecz Win7.

Siódemka zaś i myślę, że ósemka też, jeśli się je instaluje w wersji 32 bitowej, pozostanie zwykłym, starym, XP-kiem, który już nie daje rady.

[2013-03-30 10:29]

JKarp

CześćNaprawdę z ciekawości zapytam:co takiego ma 7 i 8 a czego nie ma XP Professional ?Bawiłem się 8 u znajomych ( dokładnie bawiłem a nie na nim pracowałem ) i powiem szczerze, że oprócz tych kafelków nie zauważyłem niczego co działałoby inaczej niż w XP. No oczywiście pewne rzeczy są w innym miejscu, inaczej się nazywają itd.W tym miejscu należy jeszcze dodać to, że pomimo, że 8 może być dobrym systemem należy poczekać z jej instalacją na pojawienie różnych łatek, poprawek i nakładek jak to Microsoft ma w zwyczaju. To samo było z XP. W tej chwili jest to dobry stabilny system, który w razie czego ( problemów ) posiada dużo rozwiązań w necie.JK
[2013-03-30 10:50]

Wachta

Xp nie obsługuje dx11, co jest istotne w grach.
[2013-03-30 12:28]

kedzio

Panie Januszu, z jednej strony jest pan taki postępowy, a z drugiej konserwatywny? Co pan porównuje? Windows XP z Widows 7-8 ? Tego nie można porównywać pod żadnym innym względem, jak tylko pod kątem technologii "EXE" i dość łopatologicznego przekroju tych systemów. Jest naprawdę wiele artykułów w sieci na temat różnic pomiędzy systemami Gatesa. Ja nie muszę ich czytać, bo używałem i używam systemy Windows począwszy od Windows 95 aż po najnowsze płody Microsoftu.

Po pierwsze, Win8 jest o całe niebo szybszy od poprzedników, szczególnie w wersji x64. Obsługuje jak zauważył kolega wyżej DX11, czego absolutnie nie czai XP, nie wymaga instalowania sterowników obcych firm do działania standardu USB 3.0. Posiada wiele narzędzi z zakresu bezpieczeństwa i historii pliku, czego XP nie miał nigdy i już mieć nie będzie. Pomijając interface użytkownika, który przybrał zupełnie inną szatę ( to akurat uważam za zbyteczne i usprawniłem sobie system według siebie.) Kilka problemów występujących w Win7 zostało poprawionych w Win8. Jest tego wiele i nie będę pisał o wszystkich właściwościach Windowsów, ale proszę nawet nie próbować porównań z XP. Już to przerabiałem kiedy wszedł na rynek Win98. Wszyscy psioczyli ile wlezie, ale po chwili wychwalali pod niebiosa. Potem nadszedł czas XP i znów było psioczenie. Notoryczne zawiechy doprowadzały człowieka do szewskiej pasji. Na złą sprawę Windows XP po dzień dzisiejszy jest dziurawy i ima pełno braków. Ósemka już po miesiącu OD WEJŚCIA NA RYNEK była systemem stabilnym, szybkim i nader sprawnym. Nie wspomnę już o obsłudze przez Win7 i Win8 wielkości HDD o których w XP nawet nie ma co wspominać. Pan poczyta w sieci jeśli pan nie używa nic poza XP. Ja używam i uważam, że Win7 oraz Win8 to systemy bardzo dobre i wydajne.

[2013-03-30 13:06]

Arcymisiek

Moja przygodę zaczynałem od win 95,98,Milenium,XP,XP Malcolm X,Vista,aż do obecnie używanego Win7 ultimate,na którym śmigam o dwóch lat i uważam ,że jest to bardzo stabilna wersja - jak dla mnie to najlepszy dotychczas OS jaki wydał MS.
Co do wersji XP należy wspomnieć,że zakończenie wsparcia technicznego winXP SP3 nastąpi już 8kwietnia 2014r.,a więc lepiej już przeskoczyć na 7-emke ,albo jak kto woli na 8-mke


[2013-03-30 13:30]

Roxola

Czy to XP, czy Vista, czy 7 lub 8...Cieszę się Arturze, że nie zatrzymałeś się na Commodore, bo wtedy nudno by było na wedkuje.
;) [2013-03-30 13:32]

Fix

a ja użytkowałem xp,win7,win8 xp jest to dobry system złego słowa nie powiem,aktualnie win 7 mam na laptopie i nie wróciłbym do xp win 7 wg. mnie najlepszy przyzwyczailem się do niego a win 8 mam na stacjonarnym i tu już porażka denerwuje mnie ten nowy interfejs jest bo jest, nie chce mi się robic formata :] [2013-03-30 15:36]

Win 8 jest to dla mnie totalna kicha i utrudnianie sobie życia, vista też taka "se". Najlepsze według mnie to win 7 i win xp  [2013-03-30 17:51]

Win 8 jest to dla mnie totalna kicha i utrudnianie sobie życia, vista też taka "se". Najlepsze według mnie to win 7 i win xp Korzystam z Visty Home Basic, zdecydowanie lepsza jest siódemka którą ma braciak [2013-03-30 17:52]

Torello07

Ja również polecam Win 7 Professional ma jedną ważną zaletę ma tzw. tryb pracy Win XP. Czyli aplikacje i programy które są na tyle stare że nie obsłuży ich żaden nowy OS, a pracowały w XP będą bez problemów działać. Ponadto należy pamiętać że win XP może max. pracować z 4 GB pamięci ram i więcej nie obsłuży, a najnowsze gry potrzebują i 6 GB nie wspomnę już o innych właściwościach. Wystrzegaj się natomiast OS Win 8 ponieważ jest najgorzej sprzedającym się systemem i bardzo inwigiluje jego użytkownika.
[2013-03-30 18:35]

kuba20s

Od trzech miesięcy mam nowego laptopa z win 8 i jest super. Uruchamia się bardzo szybko i nie ma problemu z żadnymi programami czy grami. Moim zdaniem ułatwia życie a nie utrudnia tylko trzeba się przyzwyczaić. [2013-03-30 19:29]

pfalkor

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej, wystarczą 2-3 miesiące i "dziwaczna 8" staje się bardzo wygodnym systemem... Kwestia przyzwyczajenia. Myślę że jak wybierasz kompa kieruj sie parametrami, system to raczej drugorzędna sprawa.
[2013-03-31 08:59]

toten

 XP był genialny - był gdyż ma na dzisiejsze czasy poważne ograniczenia.

Takie podstawowe to brak DX11 oraz ograniczenia co do pamięci ram (wersja 32bit do 4 GB ramu)

Oczywiście jest wersja XP 64 bit i kwestia ograniczenia ramu znika ale sporo programów nie chce na nim działać.

Jest proste wyjście z sytuacji, zainstalować XP 32 oraz win 7 64bit

Trzeba założyć oddzielne partycje i zainstalować XP a następnie na 2 partycji Win 7, przy uruchomieniu kompa wyswietla się menu z wyborem systemu który ma się załadować.

Jeśli ktoś lubi pograć to większość nowych gier na XP nie da się uruchomić.[2013-03-31 09:34]

toten

"Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej, wystarczą 2-3 miesiące i "dziwaczna 8" staje się bardzo wygodnym systemem... Kwestia przyzwyczajenia. Myślę że jak wybierasz kompa kieruj sie parametrami, system to raczej drugorzędna sprawa."


Coś w tym jest ale mam wrażenie że dzisiejsze systemy operacyjne tworzy się pod "gospodynie domowe". [2013-03-31 09:39]

pompips

Ja również polecam Win 7 Professional ma jedną ważną zaletę ma tzw. tryb pracy Win XP. Czyli aplikacje i programy które są na tyle stare że nie obsłuży ich żaden nowy OS, a pracowały w XP będą bez problemów działać. Ponadto należy pamiętać że win XP może max. pracować z 4 GB pamięci ram i więcej nie obsłuży, a najnowsze gry potrzebują i 6 GB nie wspomnę już o innych właściwościach. Wystrzegaj się natomiast OS Win 8 ponieważ jest najgorzej sprzedającym się systemem i bardzo inwigiluje jego użytkownika.


Kolego każdy z systemów w mineszym lub większym stopniu inwigiluje użytkownika szczególnie systemy budowane na zasadzie czarnych pudełek muszą to robic i wysyłać takie informacje do producentów aby mogli oni dobierać pudełeczka pod użytkowników,
Prawdziwą wolność dają ci tylko systemy opensource w których możesz robić co ci się żywnie podoba masz dosŧęp do kodu i możesz sobie modyfikować jak chcesz i co chcesz.
Ja od kilkunastu lat pracuje na systemach z rodzinny unix zarówno w pracy jak i w domu gdzie wykorzystuje je do celów multimedialnych. Ale mam również 1 komputer z WIN7 i WIN8.
Jeżeli chodzi o WIN7 to przerażająca ilości aktualizacji  które się pobierają i instaluą w momencie wyłączenia komputera co do bezpieczeństwa to nie będę się tu rozpisywał ujmę tylko że jest to system (dzieciako odporny, czyt jest po zainstalowaniu mało podatny na działanie gotowych skryptów) , co do win8 to mam laptopka 2 miesiące i jeszcze  go nie przebadałem do końca pierwszy szok spowodowany nowym interfejsem mija w 3 dniu pracy jednak starego psa ciężko oduczyć przyzwyczajeń ale myślę że z czasem się to uda.
Możesz kupić komputer bez systemu i pójść w stronę systemów darmowych które wbrew pozorą są bardzo przyjazne i mają wiele możliwość. Jak będziesz zainteresowany to pisz na priv polecę ci coś i wspomogę w instalacji.
[2013-03-31 09:54]

kedzio

Kolego Fix, menu start w klasycznej formie to nie problem. Osobiście mam na dwóch lapkach Win8 i nie miałem najmniejszego problemu z dostosowaniem ich do własnych upodobań. Wystarczy zainstalować takie małe "cuś" i już jest zwyczajne menu.

http://www.programosy.pl/program,classic-shell.html

A do kolegi który pisał o inwigilacji przez system, uśmiech na twarzy, bo nie słyszałem podobnego głupstwa. Każdy system będzie cię kolego inwigilował na tyle, na ile mu sam pozwolisz. Też uważam, że Siódemka jest "najspoko" ale Ósemka też jest niekiepska. Natomiast XP to już złom. W końcu nadal moglibyśmy jeździć Zaporożcami. Zresztą możemy nimi jeździć jak ktoś chce, ale chyba nie będziemy tego czegoś porównywać np. z dobrej klasy mercedesem co?


[2013-03-31 10:43]

Artur z Ketrzyna

Dziś w sklepach lapki głównie z 8.
Z siódemką też już nie wiele, i raczej przestarzałe lapki.
Pracuję na XP z 2003r. Koleś wgrał mi kilka rzeczy z nowszych, co zmieniło wygląd i go przyspieszyło. Ale jest ro lapek córki i już troszkę dobity.
Dlatego chcę coś dla siebie, bo już po woli wojna w domu o dostęp...

Oki widze że jest coś takiego by go upodobnił do innych systemów.
Powiedzcie mi jeszcze czy jest problem z zamontowaniem programów zkrakowanych, bądź innych darmowych?
Mam jeden na XP, i bardzo mi na nim zależy. Obawiam że nie ruszy mi na tych nowszych... a darmowej wersji i to z pełną opcja nie dorwę...
[2013-03-31 20:01]

Jimmy

Zawsze możesz kupić lapka bez systemu i zainstalować co Ci się żywnie podoba
[2013-03-31 20:27]

kedzio

Dziś w sklepach lapki głównie z 8.
Z siódemką też już nie wiele, i raczej przestarzałe lapki.
Pracuję na XP z 2003r. Koleś wgrał mi kilka rzeczy z nowszych, co zmieniło wygląd i go przyspieszyło. Ale jest ro lapek córki i już troszkę dobity.
Dlatego chcę coś dla siebie, bo już po woli wojna w domu o dostęp...

Oki widze że jest coś takiego by go upodobnił do innych systemów.
Powiedzcie mi jeszcze czy jest problem z zamontowaniem programów zkrakowanych, bądź innych darmowych?
Mam jeden na XP, i bardzo mi na nim zależy. Obawiam że nie ruszy mi na tych nowszych... a darmowej wersji i to z pełną opcja nie dorwę...


Spokojnie, nie będzie żadnych problemów z instalowaniem programów oryginalnych inaczej. [2013-03-31 21:18]

xxxczokxxx

a propo systemów to jaka jest różnica miedzy 32 bit a 64 bit  i jak to ma sie do szybkosci
[2013-04-01 23:03]